« Powrót do artykułu

Czapliński: Końca świata nie będzie. Apokalipsy nie będzie. Będzie coś o wiele gorszego [WYWIAD]

- To jest właśnie zła baśń XXI wieku – osamotnienie, izolacja, oddzielenie. Wyraża ona najgłębszy lęk, że nasi sąsiedzi nie będą mogli nam pomóc, albo ich pomoc okaże się nieistotna - mówi w rozmowie z DGP Przemysław Czapliński literaturoznawca, historyk i krytyk literatury. Profesor na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Autor kilkunastu książek, m.in. „Polska do wymiany”, „Resztki nowoczesności”, „Poruszona mapa”.

koniec świata, apokalipsa,

żródło: ShutterStock

- To jest właśnie zła baśń XXI wieku – osamotnienie, izolacja, oddzielenie. Wyraża ona najgłębszy lęk, że nasi sąsiedzi nie będą mogli nam pomóc, albo ich pomoc okaże się nieistotna - mówi w rozmowie z DGP Przemysław Czapliński

statystyki

Komentarze (5)

 • VO(2019-12-30 05:17) Zgłoś naruszenie 1611

  UE to szczególnyt pokaz lekceważenia demokracji. Wbrew woli większości społeczeństw, sprowadza się do Europy *********** a państw graniczne zmusza się do nieprzestrzegania prawa emigracyjnego. UE - to DNO.

  Odpowiedz
 • alfa(2019-12-30 08:05) Zgłoś naruszenie 146

  Końca świata oczywiście nie będzie, tak jak sobie wyobrażają go ludzie. Będzie koniec złych ludzi. Zostaną zniszczeni, zanim zdołają zniszczyć ziemię, do stanu nie nadającego się do rekultywacji. Ludzie pokojowo usposobieni odziedziczą ziemię na wieki i będą żyć wiecznie na ziemi w rajskich warunkach, bo zamierzenie Tego kto powoduje, że się staje nie zmieniło się.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Tutejszy(2019-12-30 09:27) Zgłoś naruszenie 77

  Będzie koniec świata jak się wypalą atomy w galaktykach

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!