„Wyścig" i „Boogie Nights". Filmowe role Burta Reynoldsa

Gwiazda amerykańskiego kina, który zdobył serca widzów występując m.in. w takich filmach jak „Mistrz kierownicy ucieka" czy „Boogie Night". Wśród kilkudziesięciu ról Burta Reynoldsa są zarówno dramaty, jak i komedie, choć szerokiej widowni najbardziej kojarzy się z produkcjami spod znaku męskiej przygody i kultowych scen samochodowych pościgów.

Burt Reynolds w filmie „100 karabinów" (1969)

żródło: Materiały Prasowe

„100 karabinów" (1969)

Rok 1912, meksykański stan Sonora. Pochodzący z Arizony Lyedecker ściga Joego Herrerę, rabusia z indiańskiego plemienia Yaqui, który ukradł 6000 dolarów. Obaj mężczyźni zostają schwytani przez meksykańskiego generała Verdugo.

Lyedecker dowiaduje się, że Joe użył łupu, aby kupić 100 karabinów dla ludzi z plemienia Yaqui, którzy są represjonowani przez rząd i chcą się bronić wszelkimi metodami przed brutalnymi atakami.

Obaj mężczyźni uciekają z meksykańskiej niewoli i skrywają się pośród wzgórz. Dołącza do nich piękna Indianka Sarita, która pragnie zemsty na żołnierzach, którzy zamordowali jej ojca. Cała trójka ma przeciwko sobie uzbrojone oddziały generała Verdugo.

Burt Reynolds jako Indianin Joe Herrera z plemienia Yaqui

Reżyseria: Tom Gries

Inni aktorzy: Jim Brown jako Lyedecker, Raquel Welch jako Sarita, Fernando Lamas jako Gen. Verdugo.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!