6 filmów, które musisz obejrzeć na Warszawskim Festwialu Filmowym

Rusza Warszawski Festiwal Filmowy! Do 22 października będziecie mieli szansę uczestniczyć w wyjątkowych seansach, które obywać będą się  w dwóch warszawskich kinach: Kinotece oraz Multikinie Złote Tarasy. Organizatorzy WFF specjalnie dla gazetaprawna.pl przygotowali listę składającą się z sześciu filmów, które każdy szanujący się fan kina powinien obejrzeć podczas 33. edycji wydarzenia. Polecamy jak najwcześniej zaopatrzyć się w bilety. Na najpopularniejszych pokazach na sali kinowej nie zostaje bowiem ani jedno wolne miejsce.


Człowiek z magicznym pudełkiem

żródło: Materiały Prasowe

„Człowiek z magicznym pudełkiem”, reż. Bodo Kox

Legenda niezależnego polskiego kina Bodo Kox wraca z drugim filmem fabularnym, w którym inteligentnie miesza gatunki, igra z konwencją, a jest przy tym momentami zabójczo zabawny.

OPIS

Warszawa 2030. Adam został właśnie pozbawiony pamięci przez służby specjalne. Wprowadza się do opuszczonej kamienicy i zaczyna pracę jako sprzątacz w jednym z najwyższych biurowców w mieście. Tam poznaje Gorię, dziewczynę z wyższej zony, w której z miejsca się zakochuje. Goria nie jest obojętna na jego urok, jednak z racji różnicy klasowej, zanim zacznie się z nim spotykać, długo trzyma Adama na dystans. Tymczasem podczas porządków w mieszkaniu Adam znajduje działające radio z lat 50-tych. Okazuje się, że niezwykły odbiornik emituje fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży, Adam utyka w roku 1952. Goria, zdając sobie sprawę, że straciła prawdziwą miłość, postanawia odszukać Adama w przeszłości. Niezwykła komedia o podróżowaniu w czasie i miłości umiejącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. W filmie zobaczymy m.in. Olgę Bołądź, Piotra Polaka, Arkadiusza Jakubika, Wojciecha Zielińskiego, Agatę Buzek oraz Sebastiana Stankiewicza.

PROJEKCJE

Multikino 4: sobota, 14 paź 21:15

Multikino 4: niedziela, 15 paź 18:45

Multikino 4: poniedziałek, 16 paź 13:45

Kinoteka 3: wtorek, 17 paź 13:30

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!