Kino w trampkach: 6 filmów, na które powinieneś zabrać swoje dziecko

Piąta edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach już trwa! Specjalnie dla was w ramach współpracy z organizatorami wydarzenia przygotowaliśmy wyjątkową selekcję festiwalowych filmów, które można będzie zobaczyć w weekend w warszawskiej Kinotece oraz Kinie Luna. Zabierz swoje dziecko do kina i razem z twórcami odpowiedzcie na pytanie, jak to jest być młodym we współczesnym świecie.

Festiwal Kino w Trampkach potrwa do 11 czerwca. Bilety na seanse można nabyć w kinowych kasach w cenie 12 zł. Życzymy niezapomnianych filmowych wrażeń!

Krews Samów

żródło: ShutterStock

"Krew Samów", reż. Amanda Kernell

Christiane (kiedyś Elle-Marja) przyjeżdża na pogrzeb swojej siostry. Powrót w rodzinne strony wywołuje w niej wspomnienia, kiedy i dlaczego jako czternastolatka opuściła dom. Siostry pochodzą z koczowniczego plemienia Saamów, które żyje z hodowli reniferów. Elle-Marja i Njenna jako nastolatki trafiły, z innymi dziećmi ze swojego plemienia, do szkoły z internatem, gdzie m.in. uczyły się poprawnego języka szwedzkiego. Surowe reguły panujące w szkole i liczne upokorzenia wywołały bunt Elle-Marji. By spróbować coś zmienić, pewnego dnia wyruszyła do Uppsali i podczas tej podróży zmieniła nie tylko swoje imię.

- 3 czerwca - Kino Luna - godz. 17:15 ( Po projekcji 3 czerwca odbędzie się spotkanie z Agnieszką Stróżyk - skandynawistką, wykładowczynią w Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu SWPS, tłumaczką literatury dla dzieci i młodzieży.)

- 7 czerwca - Kinoteka - godz. 11:00

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!