Nie wiedziałeś, że te seriale wyreżyserowała Agnieszka Holland

Agnieszka Holland każdego roku dostaje mnóstwo propozycji dotyczących reżyserowania seriali. Jak sama przyznaje, przystaje mniej więcej na jedną tego typu ofertę rocznie. Na co zwraca uwagę artystka decydując się na dowodzenie na planie? Chodzi o styl serialu, jego twórców, aktorów oraz historię, którą przedstawia. Naszym zdaniem wybiera doskonale. Sprawdźcie, które kultowe seriale wyreżyserowała Agnieszka Holland!

The Wire

żródło: Materiały Prasowe

„The Wire”

Narkotyki, broń, wojny gangów, korupcja, morderstwa. Brutalna rzeczywistość portowego Baltimore spędza sen z powiek lokalnej jednostce policji, która przestarzałymi jak na obecne czasy metodami stara się przywrócić ład w kontrolowanych przez młodych gangsterów rejonach. Pamiętajmy jednak, że pierwszy sezon serialu miał premierę w 2002 roku!

Agnieszka Holland nie miała łatwego zadania podczas realizacji trzech odcinków „The Wire” (Moral Midgetry – sezon 3, odcinek 8, Corner Boys – sezon 3, odcinek 8, React Quotes - sezon 5, odcinek 5). Twórcy zdecydowali się bowiem zaprosić do ról gangsterów prostych chłopaków z lokalnego getta, którzy jak przyznaje Holland w jednym z wywiadów, nie byli w stanie zapamiętać i odegrać najprostszych kwestii. Jednak dzięki temu zabiegowi serial powala realizmem. Prawdziwy klasyk.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • ixi(2017-05-22 16:32) Zgłoś naruszenie 1810

  DLACZEGO ONA NIE CHCE MIESZKAĆ WE FRANCJI U SWOJEGO BRATA TYLKO W POOLSCE PLUJĄC I OCZERNIAJĄĆ POLAKÓW, TO WYJĄTKOWO ANTYPOLSKA OSOBLIWOŚĆ UTUCZONA NA CHLEBIE URADZIONYM POLAKOM.

  Odpowiedz
 • etete(2017-05-16 13:34) Zgłoś naruszenie 1513

  holandka to żadna reżyserka zwykła małpka z kamerą lepsze obrazy nakręci..

  Odpowiedz
 • Andrzej Budyń Maliniak Długopis(2017-05-15 21:15) Zgłoś naruszenie 1327

  PANI AGNIESZKA HOLLAND ROBI BARDZO DOBRE FILMY, A PONADTO ZNA SIĘ NA POLITYCE I KRYTYKUJE KATO BOLSZEWIKÓW Z PIS. Bardzo sobię ją za to cenię,

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-05-14 16:07) Zgłoś naruszenie 77

  Zalecam wprowadzenie na reżyserii , oraz innych pasożytniczych kierunkach , stosownego parytetu - i ograniczenie polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej do max. 50% . Na początek .

  Odpowiedz
 • MRX(2017-05-16 22:55) Zgłoś naruszenie 53

  Widzę że ktoś czytuje S.Michalkiewicza.:)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!