TV

12 czerwca 2018 r.

Chopin po przyjeździe do Paryża za wszelką cenę próbuje wedrzeć się na paryskie salony muzyczne, jednak długo pozostaje całkowicie nieznany, wręcz odrzucony.

Od upokorzeń do sławy. „Fryderyk” w Teatrze Telewizji12 czerwca 2018 r.

W Warszawie trwają zdjęcia do spektaklu Teatru TV pt. „Fryderyk”, rzucającego nowe światło na początki kariery wielkiego kompozytora - Fryderyka Chopina. Autorką i reżyserką sztuki napisanej na podstawie książki Piotra Witta „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie” jest Agnieszka Lipiec-Wróblewska. Premiera - 3 września 2018 roku w TVP1, na inaugurację nowego sezonu Teatru Telewizji 2018/2019.

9 maja 2018 r.

Emisja pierwszego sezonu „Ekstradycji” (6 odcinków) w TVP HD od 11 maja, w piątki o godz. 21:35.

Kultowy serial „Ekstradycja” powraca w nowej jakości obrazu i dźwięku9 maja 2018 r.

W piątek 11 maja o godz. 21:35 TVP HD zaprasza na premierę telewizyjną zrekonstruowanego cyfrowo serialu sensacyjnego „Ekstradycja” w reżyserii Wojciecha Wójcika, z Markiem Kondratem w roli komisarza Olgierda Halskiego. Rekonstrukcję obrazu i dźwięku przeprowadził Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej, w ramach programu POPC „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.”

26 kwietnia 2018 r.

Serial „Terror” na AMC: Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial, którego producentami są Ridley Scott, David Kajganich i Soo Hugh, zabiera widzów w zatrważającą podróż. Akcja produkcji koncentruje się na niebezpiecznej wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego. Załoga stanie w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Przenikliwy mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – „Terror” świetnie pokazuje, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.

Serialowa majówka w AMC: Słynny „Terror" oraz „Fear The Walking Dead"26 kwietnia 2018 r.

Oprócz wielu propozycji filmowych („Regulamin zabijania", „Anti-Social", cykl filmów science-fiction) kanał AMC przygotował dla swoich widzów na majowe wieczory także sporą dawkę emocji serialowych. W 4. sezonie „Fear The Walking Dead" zobaczymy świat Madison Clark (Kim Dickens) z perspektywy Morgana Jonesa (Lennie James), który dołączył do obsady w ramach crossoveru z „The Walking Dead”. Ponadto w każdy czwartek widzowie zobaczą nowe odcinki „Terroru".

27 lutego 2018 r.

„Za marzenia" to nowy serial obyczajowo-komediowy, do którego scenariusz napisała Karolina Frankowska w oparciu o swoją powieść „Zaczaruj mnie”.

Serialowa wiosna w TVP. Czy „Za marzenia” zdobędzie widzów?27 lutego 2018 r.

Nadchodząca wiosna w serialowym menu TVP to przed wszystkim kontynuacje znanych i oglądanych tytułów. „Ojciec Mateusz", „Rodzinak.pl", „Na sygnale" czy „Na dobre i na złe" nadal będę emitowane. O swoją nową widownię zawalczyc ma produkcja „Za marzenia", która opowiada historię trójki bliskich przyjaciół, którzy z młodzieńczą energią i z głowami pełnymi marzeń stają u progu dorosłego życia.

23 lutego 2018 r.

Niedzielne wieczory w Dwójce to od 11 marca spotkania ze Sławomirem Zapałą, aktorem, showmanem i piosenkarzem, który poprowadzi muzyczne show „Big Music Quiz”, w którym dwie drużyny złożone z czterech Gwiazd będą musiały wykazać się słuchem, refleksem, znajomością muzyki poczuciem humoru.

Wiosenna ramówka programów TVP: Kontynuacje i kilka nowości23 lutego 2018 r.

Dwa nowe seriale „Za marzenia” i „Leśniczówka” oraz niezwykłe show „Big Music Quiz” ze Sławomirem w roli prowadzącego, a także nowe sezony ulubionych seriali czekają na widzów już od 26 lutego na antenach Telewizji Polskiej. Wiosenna oferta to także premiery Teatru Telewizji, programów publicystycznych i rozrywkowych.