TV

1 kwietnia 2020 r.

Film "Buntownik XX wieku" już 9 kwietnia o godzinie 21:00 na CBS Europa.

Kwietniowe premiery na CBS Europa: „Dziewiąte wrota” Polańskiego oraz „Buntownik XX wieku”1 kwietnia 2020 r.

W kwietniu na kanale CBS Europa premierowo pojawią się między innymi: „Wbrew jej woli”, wzruszający obraz opowiadający o nastolatce, która po urodzenia dziecka zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym; film biograficzny „Buntownik XX wieku”, przedstawiający historię pierwszego czarnoskórego kongresmena, Adama Claytona Powella Jr., oraz western „Monte Walsh” z Lee Marvinem i Jane Moreau, którego bohaterowie muszą poradzić sobie w nowej dla nich rzeczywistości.

24 marca 2020 r.

Deborah Feldman "Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów". Premiera książki już 26 marca 2020 r.

"Unorthodox" Deborah Feldman. Premiera książki i serialu już 26 marca [WIDEO]24 marca 2020 r.

Nowy Jork, Brooklyn - chasydzka dziewczyna uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata. Nastolatka bez książek, kina, teatru, koncertów, spotkań z rówieśnikami. Poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej społeczności. Premiera książki "Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów" Deborah Feldman oraz opartego na niej serialu już 26 marca 2020 r.

18 marca 2020 r.

TVP podało, że "uczniowie szkół podstawowych i liceów oraz wszyscy zainteresowani będą mogli codziennie wziąć udział w fascynującej podróży po wybranych instytucjach nauki".

TVP uruchamia pierwszy kanał edukacyjny online18 marca 2020 r.

Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchamiają pierwszy wirtualny kanał edukacyjny - poinformowało w środę TVP. Nowe pasmo powstało z myślą o uczniach, pozostających w domach.

14 lutego 2020 r.

Premiera „Duetu, czyli recepty na miłość” w TVP1, 17 lutego o godz. 21.00

„Duet, czyli recepta na miłość” w Teatrze Telewizji. Premiera już 17 lutego14 lutego 2020 r.

17 lutego w Teatrze Telewizji premiera sztuki Magdaleny Wołłejko „Duet, czyli recepta na miłość” w reżyserii Adama Sajnuka. To opowieść o rodzącym się niespodziewanie uczuciu pomiędzy dwójką samotnych osób „po przejściach”. W przedstawieniu, usłyszymy piosenki z kultowego „Kabaretu Starszych Panów” w nowych aranżacjach Michała Lamży. 

30 grudnia 2019 r.

Zmarł Neil Innes, "siódmy Python"30 grudnia 2019 r.

 Neil Innes, autor piosenek związany m.in. z grupą Monty Pythona, nie żyje - poinformował w poniedziałek jego agent Nigel Morton. Brytyjski komik i muzyk miał 75 lat, zmarł z przyczyn naturalnych w niedzielę późnym wieczorem.