TV

9 kwietnia 2020 r.

Filmowa majówka na CBS Europa

Filmowa majówka na CBS Europa. Co warto zobaczyć?9 kwietnia 2020 r.

W długi majowy weekend na kanale CBS Europa królować będą filmowe maratony. Na miłośników dobrego kina czekać będą filmowe adaptacje popularnych książek, a wśród nich m.in.: ekranizacje powieści mistrzyni suspensu Mary Higgins Clark, obrazy na podstawie powieści Virginii C. Andrews czy filmowe wersje romansów Nory Roberts. Z kolei w ramach wieczornego cyklu „Romantyczny weekend” wyemitowane zostaną największe filmowe przeboje z romansem w tle, a wśród nich: „Elizabeth” i „Elizabeth: Złoty wiek” z Cate Blanchett, „Anna Karenina” z Keirą Knightley czy „Kapitan Corelli” z Nicholasem Cage’em.

9 kwietnia 2020 r.

Dokument "Come Together: The Rise of the Festival" (2018) już 1 maja o godz. 23:05 w SundanceTV.

„To jest muzyka” w SundanceTV. Nowy cykl filmowy już w maju9 kwietnia 2020 r.

W każdy piątek maja od godz. 22:00, SundanceTV zaprasza na cykl filmowy „To jest muzyka”, a w nim na filmy dokumentalne przedstawiające historie, w których muzyka odgrywa główną rolę. Emitowane dokumenty prezentują historie popularnych i tych mniej znanych zespołów ukazując ich drogę na szczyt, a czasem przyczyny ich upadku, opowiadają o wydarzeniach muzycznych, które zmieniły świat i stały się doświadczeniem pokoleniowym, jak również pokazują osobiste tragedie artystów, które miały wpływ na ich twórczość.

1 kwietnia 2020 r.

Film "Buntownik XX wieku" już 9 kwietnia o godzinie 21:00 na CBS Europa.

Kwietniowe premiery na CBS Europa: „Dziewiąte wrota” Polańskiego oraz „Buntownik XX wieku”1 kwietnia 2020 r.

W kwietniu na kanale CBS Europa premierowo pojawią się między innymi: „Wbrew jej woli”, wzruszający obraz opowiadający o nastolatce, która po urodzenia dziecka zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym; film biograficzny „Buntownik XX wieku”, przedstawiający historię pierwszego czarnoskórego kongresmena, Adama Claytona Powella Jr., oraz western „Monte Walsh” z Lee Marvinem i Jane Moreau, którego bohaterowie muszą poradzić sobie w nowej dla nich rzeczywistości.

24 marca 2020 r.

Deborah Feldman "Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów". Premiera książki już 26 marca 2020 r.

"Unorthodox" Deborah Feldman. Premiera książki i serialu już 26 marca [WIDEO]24 marca 2020 r.

Nowy Jork, Brooklyn - chasydzka dziewczyna uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata. Nastolatka bez książek, kina, teatru, koncertów, spotkań z rówieśnikami. Poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej społeczności. Premiera książki "Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów" Deborah Feldman oraz opartego na niej serialu już 26 marca 2020 r.

18 marca 2020 r.

TVP podało, że "uczniowie szkół podstawowych i liceów oraz wszyscy zainteresowani będą mogli codziennie wziąć udział w fascynującej podróży po wybranych instytucjach nauki".

TVP uruchamia pierwszy kanał edukacyjny online18 marca 2020 r.

Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchamiają pierwszy wirtualny kanał edukacyjny - poinformowało w środę TVP. Nowe pasmo powstało z myślą o uczniach, pozostających w domach.

14 lutego 2020 r.

Premiera „Duetu, czyli recepty na miłość” w TVP1, 17 lutego o godz. 21.00

„Duet, czyli recepta na miłość” w Teatrze Telewizji. Premiera już 17 lutego14 lutego 2020 r.

17 lutego w Teatrze Telewizji premiera sztuki Magdaleny Wołłejko „Duet, czyli recepta na miłość” w reżyserii Adama Sajnuka. To opowieść o rodzącym się niespodziewanie uczuciu pomiędzy dwójką samotnych osób „po przejściach”. W przedstawieniu, usłyszymy piosenki z kultowego „Kabaretu Starszych Panów” w nowych aranżacjach Michała Lamży.