Teatr

3 lipca 2019 r.

Widzowie, którzy nie zdążyli zobaczyć najnowszej premiery Teatru Żydowskiego „ŚPIEWAK JAZZBANDU” reż. Wojciech Kościelniak będą mieli szansę w czasie festiwalu. Napisany
i wyreżyserowany przez Wojciecha Kościelniaka musical, powstał na motywach sztuki Samsona Raphaelsona The Jazz Singer.

Warszawa Singera 2019 nasyci widzów dobrym teatrem3 lipca 2019 r.

Najgłośniejsze i najnowsze realizacje Teatru Żydowskiego w Warszawie, zespoły teatralne z Hiszpanii i Włoch, spektakle dla dzieci i dorosłych, różnorodność gatunków i form teatralnych, język jidysz, hiszpański, włoski i polski – to wszystko czeka nas w teatralnej części 16. Edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera (24 sierpnia-1 września 2019) – unikalnego w Europie wydarzenia kultury żydowskiej.

17 czerwca 2019 r.

Wojna sprawia, że dotychczasowy system wartości staje się śmieszny i nieprzydatny. To doświadczenie, którego nie da się wymazać i które determinuje wszelkie międzyludzkie relacje i zachowania. Wojna zostaje w człowieku o wiele dłużej niż trwają same zmagania wojenne. Spektakl to niekończące się echa z frontu, to opowieść o zabijaniu w pojedynczych kadrach.

Bohaterzy nudzą się bez wojny. „Na Zachodzie bez zmian" w Teatrze WARSawy17 czerwca 2019 r.

Wzniosłość? Męstwo? Przygoda? Patriotyczny obłęd? Grupa uczniów zostaje namówiona do spełnienie patriotycznego obowiązku. Mamieni wizją bohaterstwa i wielkimi słowami o wspólnej sprawie zaciągają się do armii by poznać czym jest śmierć w okopach, wszy, głód i szeroko rozwarte oczy zabijanego wroga. „Na Zachodzie bez zmian" w reżyserii Karoliny Kirsz na motywach powieści Ericha Marii Remarque'a. Premiera już 27 czerwca 2019 w Teatrze WARSawy.

16 maja 2019 r.

Spektakl „8 kobiet" Roberta Thomasa w reżyserii Adama Sajnuka, opowieść wystawiana już w teatrach, ale kojarzona głównie z filmem François Ozona. Wystąpią: Paulina Chruściel, Izabela Dąbrowska, Zofia Domalik, Katarzyna Gniewkowska, Emilia Krakowska, Maria Seweryn, Anna Smołowik i Weronika Warchoł. Premiera 30 maja na Dużej Scenie Och-Teatru.

Każda ma alibi i każda mogła zabić. „8 kobiet" w Och-Teatrze16 maja 2019 r.

Osiem kobiet – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, pokojówka i kucharka – podejrzanych jest o zabójstwo pana domu. Każda ma motyw, by zabić, każda ma alibi. Jakie emocje wyzwoli śmierć pana domu? Jakie sekrety zdemaskuje? Spektakl „8 kobiet" Roberta Thomasa w reżyserii Adama Sajnuka już 30 maja na Dużej Scenie stołecznego Och-Teatru.

11 maja 2019 r.

Jan Englert

Jan Englert: Napotkałem wybitnych mistrzów w swoim życiu. I bardzo konsekwentnie ich podpatrywałem [WYWIAD]11 maja 2019 r.

Teatr Narodowy to było miejsce, w którym się zakotwiczył; był filarem, na którym opierałem repertuar teatru; robił spektakle, które miały ręce, nogi, głowę i serce - powiedział PAP w 90. rocznicę urodzin zmarłego w 2012 r. reżysera Jerzego Jarockiego prof. Jan Englert. 11 maja przypada też 76. rocznica urodzin Jana Englerta.

Polecane

Polecane