Teatr

18 listopada 2018 r.

"Rejwach" Teatr Żydowski Fot. Bartek Warzecha

Młodzi zrobili „Rejwach”18 listopada 2018 r.

"Rejwach" w Teatrze Żydowskim adresowany jest zarówno do tych, którzy jak bohaterowie opowiadań Mikołaja Grynberga zmagają się ze swoją tożsamością („Coś mi się wydaje, że łatwiejsze od bycia Żydem jest niebycie Żydem”), ale też do tych, którzy patriotyzm mylą z nacjonalizmem. Lapidarne teksty, ogołocone z wszelkich ozdobników, pozbawione zbędnego komentarza, bronią się zarówno w książce, jak i na scenie.

18 listopada 2018 r.

„Akompaniator" w reż. Adama Sajnuka na scenie Teatru WARSawy, fot. mat. pras.

Olszówka i Polk w "Akompaniatorze". Tak trzeba grać18 listopada 2018 r.

Edyta Olszówka i Piotr Polk grają odważnie, przekraczają granice, wchodzą w obszary dla siebie nowe. A tak się gra tylko wtedy, gdy ufa się reżyserowi. To chyba kluczowe w pracy Adam Sajnuka z aktorami, że potrafi przekonać do swojej wizji i namówić na odkrywanie nowych przestrzeni.

15 listopada 2018 r.

„Mesjasze” premierowo w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu15 listopada 2018 r.

Premiera spektaklu „Mesjasze" (albo skoro nie zostało nam już nic do wierzenia, to czy wolno nam podważać coś, w co na nowo moglibyśmy uwierzyć?) była jednym z głównych wydarzeń Malta Festival Poznań 2018 – w listopadzie sztuka będzie miała swoją premierę w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

6 listopada 2018 r.

Spektakle premierowe „Anty-Gone Tryptyk” w wykonaniu Teatru Pieśń Kozła odbędą się 22 i 23 listopada 2018 r., o godz. 19.00. Spektakl dla widzów od 18. roku życia.

Od bębnów i metalu po balet i operę. „Anty-Gone Tryptyk” Teatru Pieśń Kozła6 listopada 2018 r.

Teatr Pieśń Kozła pracuje nad nową premierą. Powstaje „Anty-Gone Tryptyk” w trzech zupełnie różnych odsłonach, połączonych w jedno widowisko. To będzie niezwykła fuzja środków artystycznych: ostre brzmienia metalowe, laboratorium antycznej greckiej rytmiki, dynamiczny współczesny balet, kilkanaście pieśni operowych oraz surowe rytmy bębnów.

6 listopada 2018 r.

Plakat spektaklu „Nim odleci" w reż. Macieja Englerta (Teatr Współczesny w Warszawie), projekt Andrzej Pągowski

Stare małżeństwo z nowymi kłopotami. „Nim odleci" w reż. Macieja Englerta w stołecznym Teatrze Współczesnym6 listopada 2018 r.

Sztuka Floriana Zellera „Nim odleci" w reżyserii Macieja Englerta jest pozornie prostą historią rodzinną o małżeństwie z wieloletnim stażem, ich dorosłych córkach, tajemniczej znajomej męża z przeszłości i najnowszym ukochanym młodszej córki. Polska prapremiera już 17 listopada w warszawskim Teatrze Współczesnym.

1 listopada 2018 r.

Justyna Sobczyk. Fot. Maksymilian Rigamonti

Sobczyk: Matki dorosłych ludzi niepełnosprawnych już są daleko poza płakaniem [WYWIAD RIGAMONTI]1 listopada 2018 r.

- Ostatnio przed spektaklem jedna aktorka mówi: „A wiesz, że jestem jedynaczką. A wiesz, że ja mam też tylko jedno życie? A wiesz, że jak moja mama umrze, to trafię do ośrodka, w którym będzie mi bardzo źle” - mówi Justyna Sobczyk – reżyserka, aktorka, która założyła i prowadzi Teatr 21, którego członkami są osoby z zespołem Downa i autyzmem.

26 października 2018 r.

Paweł Paszta: Chciałbym, by widzowie zobaczyli w tym spektaklu historię bohatera, który nie chce być bohaterem. Pragnąłem zbudować świat, w którym silne emocje, podskórnie prowadzą do tragedii. Ta tragedia mnie przejmuje, boli mnie także owa podskórność. Niemożność uwolnienia się od przeznaczenia. Niemożność zmiany losu.

Paweł Paszta: Niemal pusta scena to obraz duszy Hamleta26 października 2018 r.

Niemal pusta scena to obraz duszy Hamleta; wszystko, co dzieje się wokół niego, wywiera presję na jego postępowanie; istotne są głosy, dźwięki, jego świdrujące myśli - powiedział PAP Paweł Paszta, reżyser "Hamleta", którego premiera odbędzie się w sobotę w Teatrze im. Horzycy w Toruniu.

25 października 2018 r.

Krystyna Janda podczas spotkania z fanami (2015 r.). Fot. Malgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Krystyna Janda: Teatr bez własnych spektakli umiera25 października 2018 r.

Myślę o naszej publiczności, jako o najbliższych mi ludziach, jak o dużej rodzinie, która miewa różne problemy - i radości, i smutki - powiedziała PAP Krystyna Janda, dyrektor Teatru Polonia w Warszawie, który 29 października obchodzić będzie jubileusz 13-lecia działalności.

Polecane

Polecane