Teatr

2 kwietnia 2020 r.

Słowacki pisał Mazepę dwa razy. Pierwszy rękopis zniszczył w roku 1834. Uznał, że nie wytrzymuje porównania z opublikowanym chwilę wcześniej Panem Tadeuszem. Nie porzucił jednak tematu.

Teatr dostępny online: "Mazepa" w reżyserii Gustawa Holoubka w zasobach Ninateki2 kwietnia 2020 r.

Gustaw Holoubek wpasował dramat Juliusza Słowackiego we współczesny kontekst, zauważając, że historię pazia króla Jana Kazimierza zakochanego w młodej żonie Wojewody czytać można jako romans kryminalny, a nawet dreszczowiec. Nie wiązało się to z trywializacją utworu, wciąż chodziło o słowo poety. Cały spektakl można zobaczyć za darmo online w zasobach Ninateka.pl

1 kwietnia 2020 r.

Cały spektakl dostępny jest online w serwisie Ninateka.pl

"Szczęśliwe dni" w reżyserii Antoniego Libery. Teatr Becketta dostępny jest online1 kwietnia 2020 r.

Spektakl Szczęśliwe dni na podstawie sztuki Samuela Becketta miał swoją premierę w Teatrze Dramatycznym w 1995 roku. To nie tylko kolejna świetna adaptacja Becketta w wykonaniu Antoniego Libery – tłumacza oraz wybitnego znawcy jego twórczości, ale też popis Mai Komorowskiej, która swoją rolą przełamuje ponury nastrój dramatu; niezwykłą energią i czarnym humorem tworzy wybitną kreację aktorską.

31 marca 2020 r.

Cały spektakl dostępny jest bezpłatnie online w serwisie Ninateka.pl.

„Udręka życia” w reżyserii Jana Englerta. Znakomita sztuka dostępna jest za darmo online31 marca 2020 r.

Jona (Janusz Gajos) i Lewiwa Popoch (Anna Seniuk) to małżeństwo z czterdziestoletnim stażem. Ich świat zamyka się w czterech ścianach wspólnego mieszkania, w którym są dożywotnio skazani na wzajemne towarzystwo. „Udręka życia” w reżyserii Jana Englerta dostępna jest bezpłatnie online w kolekcji teatralnej serwisu Ninateka.pl. #zostańwdomu

27 marca 2020 r.

Legenda Bałtyku. Fot. Bartek Barczyk

„Legenda Bałtyku” Feliksa Nowowiejskiego dostępna za darmo online27 marca 2020 r.

Przenieśmy się nad brzeg Bałtyku i spójrzmy na prasłowiański świat legend oczami reżysera i choreografa spektaklu Roberta Bondary. W polskiej literaturze operowej nie ma dzieł porównywalnych zbyt wiele. Dzięki współpracy z Teatrem Wielki w Poznaniu spektakl „Legenda Bałtyku” jest dostępny za darmo od 27 marca na platformie vod.teatrwielki.pl

25 marca 2020 r.

Opera Carmen, Teatr Wielki - Opera Narodowa, fot. Krzysztof Bieliński

Teatr Wielki - Opera Narodowa zaprasza widzów na "Carmen" online [WIDEO]25 marca 2020 r.

"Carmen" to jedna z najczęściej wystawianych oper na świecie. Od lat porywa słuchaczy niezwykłym temperamentem, hiszpańskim kolorytem i efektownością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, Teatr Wielki - Opera Narodowa pokaże operę online, w otwartym dostępie (bezpłatnie). Najlepsze miejsca na wirtualnej widowni - czekają.

24 marca 2020 r.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT powołała do życia w 1991 r. dyrektor naczelna i artystyczna Teatru im. W. Horzycy Krystyna Meissner. Pierwsza edycja imprezy została zorganizowana w 1991 r. Początkowo odbywał się co roku, a do 2010 r. - co dwa lata.

Toruński Festiwal Teatralny „Kontakt” - odwołany24 marca 2020 r.

Z przykrością informuję, że po długich wahaniach i z żalem odwołuję tegoroczną 25. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT z oczywistych powodów - napisał we wtorek w komunikacie opublikowanym na Fb dyrektor naczelny toruńskiego Teatru im. W. Horzycy Andrzej Churski.

Polecane

Polecane