Teatr

25 lutego 2020 r.

Prof. Jerzy Limon, dyr. Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego fot. Rafał Placek

Prof. Jerzy Limon: Teatr musi dbać, byśmy nie zginęli w pustosłowiu25 lutego 2020 r.

- Żyjemy w czasach, gdy język trochę sparszywiał. Jesteśmy osaczeni przez pustosłowie, słowa - wydmuszki. A teatr jest jedną z tych dziedzin działalności człowieka i dziedzictwa przeszłości, gdzie język jest chroniony. Teatr musi dbać, byśmy nie zginęli w pustosłowiu. Jeśli odejdziemy od języka znaczącego, zostanie tylko bełkot w kraju bełkoczących ludzi - mówi prof. Jerzy Limon, inicjator i dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, laureat tegorocznej Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora.

17 lutego 2020 r.

Organizatorem WST jest Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy. Doroczna impreza realizowana jest dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy oraz dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warszawskie Spotkania Teatralne 2020 już w połowie maja17 lutego 2020 r.

Warszawskie Spotkania Teatralne odbędą się w tym roku po raz 40! Planowane daty to 15-24 maja. W jubileuszowej edycji zaprezentujemy najlepsze i najbardziej emocjonujące spektakle, które miały premierę w 2019 r. - poinformowała PAP kierowniczka ds. pr Teatru Dramatycznego Weronika Doboszyńska.

14 lutego 2020 r.

Monika Mariotti, Arun Milcarz, fot. Marta Orzeł

Spektakl „Szaman” w Centrum Łowicka. Premiera już 26 marca14 lutego 2020 r.

Spektakl to oryginalne połączenie obrazujących buriackie obrzędy, zdjęć filmowych, stand-upu i dramatu. Dopełnieniem całości jest gra na autentycznych syberyjskich instrumentach. Inscenizacja ukazuje świat, w którym rytuały szamańskie przeplatają się z rytuałami dnia powszedniego. Spektakl „Szaman” już 26 marca 2020 w stołecznym Centrum Łowicka.

21 stycznia 2020 r.

Autorką scenariusza telewizyjnego jest Małgorzata Maciejewska. Scenografię zaprojektowała Joanna Kaczyńska, a kostiumy - Katarzyna Borkowska. Muzykę skomponował Michał Tokaj. Autorem zdjęć jest Łukasz Gutt.

„Inkarno" w reż. Leny Frankiewicz. Premera w Teatrze TV21 stycznia 2020 r.

Jest to przedstawienie o walce, jaką musi z sobą stoczyć człowiek, żeby być sobą, by nie dać się uformować, "naprawić" otaczającym go zbawcom, kapłanom czy lekarzom - powiedziała PAP reżyser spektaklu "Inkarno" w Teatrze TV Lena Frankiewicz. Premiera już 27 stycznia o godz. 21 w TVP1.

Polecane

Polecane