Teatr

9 grudnia 2019 r.

Węgry. Protesty przeciwko zmianom finansowania teatrów

Finansowanie teatrów po nowemu. Na Węgrzech9 grudnia 2019 r.

Węgierski rząd złożył w poniedziałek projekt nowelizacji kilku ustaw, dotyczący m.in. teatrów. Według Ministerstwa Zasobów Ludzkich stwarza on czystą i przewidywalną sytuację w sferze finansowania teatrów. Przeciwko zmianom protestowało w Budapeszcie około 2 tys. osób.

6 grudnia 2019 r.

Festiwal zakończyła gala finałowa połączona z wręczeniem nagród oraz koncert polsko-nigeryjskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów Ifi Ude.

„Staff Only” wygrał Festiwal Nowego Teatru6 grudnia 2019 r.

Spektakl „Staff only” w reżyserii Katarzyny Kalwat, pokazany przez Biennale Warszawa, otrzymał nagrodę główną 6. Festiwalu Nowego Teatru – 58. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych. Impreza zakończyła się w czwartek późnym wieczorem.

4 grudnia 2019 r.

Teatr Extravaganza

Teatr Extravaganza - podziemna inicjatywa, która proponuje pakt z widzem4 grudnia 2019 r.

W podziemiach Teatru Polskiego w Poznaniu rośnie sobie alternatywny, kameralny i przywiązany do formy teatrzyk pt. „Extravaganza”. Trzy lata temu widzowie obejrzeli część pierwszą, „O miłości”. Od ponad roku mogą oglądać sequel, tym razem „O władzy”. Teksty napisało trio: Jędrzej Burszta, Wojciech Kaniewski i Joanna Drozda. Ta ostatnie objęła też przedsięwzięcie opieką reżyserską.

27 listopada 2019 r.

„Berek” to już czwarta, po „Dybuku”, „Golemie” i „Malowanym ptaku”, premiera Mai Kleczewskiej i Łukasza Chotkowskiego w Teatrze Żydowskim.

„Berek” w reż. Mai Kleczewskiej w Teatrze Żydowskim. Prapremiera już 7 grudnia27 listopada 2019 r.

Polska prapremiera sztuki „Berek” w reż. Mai Kleczewskiej, laureatki Srebrnego Lwa La Biennale di Venezia, według scenariusza Łukasza Chotkowskiego i Mai Kleczewskiej, w przestrzeni zaprojektowanej przez Zbigniewa Liberę, jednego z najważniejszych polskich artystów, odbędzie się 7 grudnia 2019 w Nowym Świecie Muzyki, przy ul. Nowy Świat 63 w Warszawie.

27 listopada 2019 r.

Festiwal zakończy 5 grudnia gala finałowa połączona z wręczeniem nagród oraz koncert polsko-nigeryjskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów Ifi Ude.

Festiwal Nowego Teatru 2019. Co warto zobaczyć?27 listopada 2019 r.

„Ja i/czy wspólnota” to temat przewodni 6. Festiwalu Nowego Teatru, który jest jednocześnie 58. edycją Rzeszowskich Spotkań Teatralnych. Impreza rozpocznie się w piątek (29 listopada) i potrwa do 5 grudnia. W jej programie przewidziano około 20 wydarzeń artystycznych.

19 listopada 2019 r.

„Same plusy" w Teatrze Imka. Zaloguj się do prawdziwego życia19 listopada 2019 r.

„Same plusy" to najnowsza produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki w gwiazdorskiej obsadzie, której towarzyszyć będzie kampania społeczna #OnLIFE. W spektaklu występują: Gabriela MUSKAŁA, Grażyna WOLSZCZAK, Marieta ŻUKOWSKA i Michał CZERNECKI. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz a reżyserem wybitny, wyróżniony wieloma nagrodami reżyser teatralny i telewizyjny Wawrzyniec Kostrzewski. Galowa premiera spektaklu odbędzie się 30 listopada 2019 roku w Teatrze IMKA w Warszawie.

18 listopada 2019 r.

"Kobieta, która wpadała na drzwi" Fot. Rafał Meszka

Nikt nie pytał. „Kobieta, która wpadała na drzwi”18 listopada 2019 r.

Za sprawą Adama Sajnuka i Anety Todorczuk, muzodram "Kobieta, która wpadała na drzwi" stał się nie tylko jedną z lepszych propozycji warszawskiej sceny teatralnej, ale też głosem kobiet, które nadal w czterech ścianach domu są ofiarami najbliższych sobie - wydawałoby się - ludzi.

Polecane

Polecane