Teatr

29 maja 2020 r.

Natalia Dzieduszycka: Ze spektaklami granymi w TR Warszawa/Marszałkowska 8 i TR Warszawa/ATM Studio wrócimy od września. Program na jesień zaplanowaliśmy bardzo intensywnie, aby zrekompensował naszej publiczności te prawie cztery miesiące braku możliwości fizycznego przyjścia do teatru.

Natalia Dzieduszycka: Czekamy na jak najszybsze spotkanie z publicznością [WYWIAD]29 maja 2020 r.

Podczas spotkania zespołu eksperckiego ds. teatru rozmawialiśmy o tym, że wytyczne MKiDN mają charakter zaleceń, a nie aktów prawnych. Dlatego instytucje i organizacje kultury mogą z nich korzystać w celu usprawnienia swojej działalności, ale nie muszą - powiedziała PAP na temat udostępniania teatrów widzom od 6 czerwca dyrektorka TR Warszawa Natalia Dzieduszycka.

28 maja 2020 r.

Paweł Łysak, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie, ucieszył się, że wreszcie pojawia się możliwość powrotu teatru do pracy. "Najważniejsze jest zabezpieczenie zdrowia widzów i pracowników, wykorzystujemy ten czas przymusowej przerwy, żeby dobrze się do tego przygotować."

Teatry: Powrót to normalności będzie trudny28 maja 2020 r.

Restrykcje sanitarne - ograniczenie liczby miejsc na widowni - sprawią, że zapowiadane na czerwiec otwarcie teatrów może okazać się trudne. Dyrektorzy teatrów w rozmowie z PAP deklarowali jednak, że ich placówki w czerwcu - w takiej czy innej formie - otworzą się dla widzów.

26 maja 2020 r.

W sobotę 30 maja o godzinie 12:00 na profilu Vimeo Nowego Teatru zostanie udostępniony spektakl "Indianie" Justyny Sobczyk.

Dzień Dziecka w stołecznym Nowym Teatrze. Tym razem online26 maja 2020 r.

W ramach świętowania Dnia Dziecka warszawski Nowy Teatr udostępni dwie rejestracje spektakli: ponownie można zobaczyć "Indian" Justyny Sobczyk i Teatru 21, a premierowo "Piotrusia Pana" Łukasza Kosa, który prezentowany jest we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ponadto Andrzej Chyra przeczyta "Marvina" Marty Guśniowskiej, a Piotr Polak szykuje wideo-niespodziankę. Odbędą się również warsztaty tworzenia plakatu teatralnego z Małgorzatą Wrzosek.

20 maja 2020 r.

"Komety" w reż. Leszka Dawida obejrzeć można w całości online w serwisie Ninateka.pl, fot. Michał Hawliczek

Spektakl na wieczór: "Komety" w reż. Leszka Dawida [TEATR ONLINE]20 maja 2020 r.

Swój drugi spektakl wyreżyserowany dla Teatru Telewizji, po znakomicie przyjętych Skutkach ubocznych, Leszek Dawid zrealizował na podstawie tekstu szczecińskiego dramaturga, Krzysztofa Bizio. Powstał trzymający w napięciu thriller psychologiczny w doborowej obsadzie, z czworgiem wyraziście zarysowanych bohaterów. Cały spektakl można zobaczyć bezpłatnie online w serwisie Ninateka.pl.

Polecane

Polecane