Teatr

6 listopada 2018 r.

Spektakle premierowe „Anty-Gone Tryptyk” w wykonaniu Teatru Pieśń Kozła odbędą się 22 i 23 listopada 2018 r., o godz. 19.00. Spektakl dla widzów od 18. roku życia.

Od bębnów i metalu po balet i operę. „Anty-Gone Tryptyk” Teatru Pieśń Kozła6 listopada 2018 r.

Teatr Pieśń Kozła pracuje nad nową premierą. Powstaje „Anty-Gone Tryptyk” w trzech zupełnie różnych odsłonach, połączonych w jedno widowisko. To będzie niezwykła fuzja środków artystycznych: ostre brzmienia metalowe, laboratorium antycznej greckiej rytmiki, dynamiczny współczesny balet, kilkanaście pieśni operowych oraz surowe rytmy bębnów.

6 listopada 2018 r.

Plakat spektaklu „Nim odleci" w reż. Macieja Englerta (Teatr Współczesny w Warszawie), projekt Andrzej Pągowski

Stare małżeństwo z nowymi kłopotami. „Nim odleci" w reż. Macieja Englerta w stołecznym Teatrze Współczesnym6 listopada 2018 r.

Sztuka Floriana Zellera „Nim odleci" w reżyserii Macieja Englerta jest pozornie prostą historią rodzinną o małżeństwie z wieloletnim stażem, ich dorosłych córkach, tajemniczej znajomej męża z przeszłości i najnowszym ukochanym młodszej córki. Polska prapremiera już 17 listopada w warszawskim Teatrze Współczesnym.

1 listopada 2018 r.

Justyna Sobczyk. Fot. Maksymilian Rigamonti

Sobczyk: Matki dorosłych ludzi niepełnosprawnych już są daleko poza płakaniem [WYWIAD RIGAMONTI]1 listopada 2018 r.

- Ostatnio przed spektaklem jedna aktorka mówi: „A wiesz, że jestem jedynaczką. A wiesz, że ja mam też tylko jedno życie? A wiesz, że jak moja mama umrze, to trafię do ośrodka, w którym będzie mi bardzo źle” - mówi Justyna Sobczyk – reżyserka, aktorka, która założyła i prowadzi Teatr 21, którego członkami są osoby z zespołem Downa i autyzmem.

26 października 2018 r.

Paweł Paszta: Chciałbym, by widzowie zobaczyli w tym spektaklu historię bohatera, który nie chce być bohaterem. Pragnąłem zbudować świat, w którym silne emocje, podskórnie prowadzą do tragedii. Ta tragedia mnie przejmuje, boli mnie także owa podskórność. Niemożność uwolnienia się od przeznaczenia. Niemożność zmiany losu.

Paweł Paszta: Niemal pusta scena to obraz duszy Hamleta26 października 2018 r.

Niemal pusta scena to obraz duszy Hamleta; wszystko, co dzieje się wokół niego, wywiera presję na jego postępowanie; istotne są głosy, dźwięki, jego świdrujące myśli - powiedział PAP Paweł Paszta, reżyser "Hamleta", którego premiera odbędzie się w sobotę w Teatrze im. Horzycy w Toruniu.

25 października 2018 r.

Krystyna Janda podczas spotkania z fanami (2015 r.). Fot. Malgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Krystyna Janda: Teatr bez własnych spektakli umiera25 października 2018 r.

Myślę o naszej publiczności, jako o najbliższych mi ludziach, jak o dużej rodzinie, która miewa różne problemy - i radości, i smutki - powiedziała PAP Krystyna Janda, dyrektor Teatru Polonia w Warszawie, który 29 października obchodzić będzie jubileusz 13-lecia działalności.

18 października 2018 r.

Rejwach według Mikołaja Grynberga na scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie, fot. Andrzej Wolf

Czy istnieją racje, które tłumaczą przemoc? „Rejwach” Grynberga w Teatrze Żydowskim18 października 2018 r.

„Rejwach” głośna książka Mikołaja Grynberga, nominowana do tegorocznej nagrody Nike, została zaadaptowana na potrzeby teatru. 27 października w Teatrze Żydowskim odbędzie się prapremiera spektaklu o tym samym tytule. Autorem adaptacji książki na potrzeby teatru oraz reżyserem jest Andrzej Krakowski, autor książek "Pollywood", scenarzysta, reżyser, producent filmowy mieszkający na stałe w Nowym Jorku. Muzykę, specjalnie do spektaklu, stworzył zespół KROKE.

16 października 2018 r.

„Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet będzie można obejrzeć w tym roku jeszcze w kilku miastach.

„Jezioro łabędzie” Royal Moscow Ballet dorównuje gwiazdom rocka16 października 2018 r.

Najpiękniejszy spektakl w historii klasycznego baletu w wykonaniu znakomitej grupy baletowej - The Royal Moscow Ballet okazał się frekwencyjnym hitem. Popularnością dorównuje gwiazdom rocka i popu, które gromadziły podobną publiczność. Zespół powrócił do Polski z „Jeziorem łabędzim” i pokaże swoje umiejętności w kilku miastach.

11 października 2018 r.

„Krzesła" Ionesco w Teatrze Polonia, fot. Katarzyna Kural-Sadowska

„Krzesła" Ionesco na 13. urodziny Teatru Polonia11 października 2018 r.

Teatr Polonia zaprasza na premierę „tragicznej farsy” Eugène’a Ionesco pt. „Krzesła", która odbędzie się 25 października. W rolach Starej i Starego – nietuzinkowo śmiesznych, jak i tragicznych bohaterów – Ewa Szykulska i Leon Charewicz. Reżyseruje Piotr Cieplak.

Polecane

Polecane