Teatr

16 września 2020 r.

"Balet o kawie" w TVP Kultura, fot. TVP

TVP: Nowe plany repertuarowe Teatru Telewizji w sezonie 2020/2116 września 2020 r.

Staramy się utrzymać dwie premiery w miesiącu, czyli równowagę między spektaklami premierowymi i powtórkowymi. W naszym repertuarze jest równowaga między widowiskami historycznymi i komediowymi - powiedziała w środę podczas konferencji prasowej dyr. Agencji Kreacji Teatru Kalina Zalewska.

9 września 2020 r.

"Granice otwarte. Pierwsze pokolenie”, teatr Łaźnia Nowa

Spektakl "Granice otwarte. Pierwsze pokolenie", czyli manifest młodych w Teatrze Łaźnia Nowa9 września 2020 r.

Jak młodzież stojąca u progu dorosłości  postrzega rzeczywistość? Jak widzi świat dorosłych? Co myśli o dzisiejszej Polsce? Czym są dla niej granice? Wszystkie te pytania padną podczas spektaklu "Granice otwarte. Pierwsze pokolenie" w Teatrze Łaźnia Nowa, który został przygotowany przez uczniów nowohuckich szkół średnich pod przewodnictwem reżysera Łukasza Zalewskiego.

3 września 2020 r.

"Gdy liście lecą"- "Tragedia Króla Ryszarda III" - screen, Teatr Powszechny

Trzecia odsłona „Tragedii Króla Ryszarda III” w Teatrze Powszechnym [TEATR ONLINE]3 września 2020 r.

W czwartek, 3 września 2020 r. o godzinie 17.00, odbędzie się premiera kolejnej odsłony spektaklu „Tragedia Króla Ryszarda III” w reżyserii Grzegorza Falkowskiego. Odcinek pod tytułem „Gdy liście lecą” będzie dostępny na kanale YouTube Teatru Powszechnego w Warszawie przez tydzień, do 10 września, do godz. 22.00 (linki pojawią się w dniu premiery na stronie internetowej oraz facebookowym profilu Teatru).

27 sierpnia 2020 r.

Agnieszka Przepiórska, Ginczanka. Przepis na prostotę życia, Teatr Łaźnia nowa oraz Teatr na plaży Fot. Dawid Ścigalski

"Ginczanka.Przepis na prostotę życia" - domknięcie27 sierpnia 2020 r.

Ważąc odpowiednio proporcje, udało się twórcom monodramu „Ginczanka. Sposób na prostotę życia” stworzyć artystyczne wyobrażenie o poetce. A wszystko to na podstawie faktów z jej życia, fragmentów wierszy i mocno osadzone w kontekstach – historycznym oraz współczesnym.

25 sierpnia 2020 r.

„Trzy dni deszczu" w Teatrze WARSawy

"Trzy dni deszczu" Rafała Mohra w Teatrze WARSawy25 sierpnia 2020 r.

Historia, którą przedstawia Richard Greenberg dotyka błędów z przeszłości naszych rodziców - pokolenia, które stanowi naszą przeszłość, z którą musimy się zmierzyć - powiedział PAP Rafał Mohr reżyser spektaklu "Trzy dni deszczu". Premiera w czwartek w Teatrze WARSawy.

20 sierpnia 2020 r.

Kordegarda, Warszawa

Warszawa: Wystawa "Balladyna w teatrze" w Kordegardzie 20 sierpnia 2020 r.

W warszawskiej Kordegardzie - galerii Narodowego Centrum Kultury (NCK) - w czwartek o godz. 18 otwarta zostanie ekspozycja "Balladyna w teatrze". Wystawa, która jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej, ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, czynna będzie do 13 września br.

18 sierpnia 2020 r.

Teatr Żydowski w Warszawie

Premiera „Nie ma” Mariusza Szczygła w warszawskim Teatrze Żydowskim 18 sierpnia 2020 r.

Wyprodukowany przez Teatr Żydowski spektakl „Nie ma” w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej jest prawdopodobnie pierwszą premierą internetową – projektem skrojonym na miarę sieci i wykorzystującym w pełni to medium. Cały spektakl jest pomyślany jako struktura interaktywna. Jest konglomeratem kilku równoległych wątków, w które można wchodzić po kolei lub równolegle. Podobnie jak książka Mariusza Szczygła pozwala czytelnikowi przemieszczać się w różnych kierunkach, wielokrotnie powracać do wydarzeń, czytać od końca do początku i odwrotnie, spektakl będzie miał taką strukturę, jaką nada mu widz.

Polecane

Polecane