Teatr

10 grudnia 2018 r.

Obsesje Anny Smołowik, fot. Teatr WARSawy

Rozrywka w dobrym guście. „Obsesje" Anny Smołowik10 grudnia 2018 r.

„Obsesje" to muzyczny stand-up powstały z rozmów, plotek, anegdot, obserwacji. Wszystkie dotyczyły obsesji. Jest zatem trochę śmiesznie, trochę wzruszająco – o urodzie, miłości, pracy, ambicjach, kompleksach, zawiedzionych uczuciach, terapii, dietach, zazdrości i namiętności. Z kilkunastu piosenek, wyłania się portret współczesnej kobiety z całym bagażem lęków i nadziei, które towarzyszą jej na co dzień. Teksty Julii Holewińskiej balansujące pomiędzy liryzmem a groteską, okazują się krzywym zwierciadłem, w którym zobaczy się niejeden z nas.

2 grudnia 2018 r.

"Anty-gone" Fot. Mateusz Bral, Teatr Pieśń Kozła

"Anty-gone" Teatru Pieśń Kozła: Czy jest człowiekiem ten, kto...2 grudnia 2018 r.

Pomysł, by w atmosferę greckiego tekstu wpisać różne artystyczne światy: pieśni oparte na starożytnej rytmice i heavy metal, melorecytacje i pieśni operowe, może się wydawać ryzykowny. Chyba że czyni to ktoś, kto od dawna udowadnia, że teatr postdramatyczny to szansa na docieranie do nowych przestrzeni i uniwersalna forma komunikacji. Otwarta forma, różnorodne, ale równoprawne znaki sceniczne takie jak tekst, dźwięk, rytm, światło, scenografia oraz przyzwolenie na dowolność w odczytaniu sensów przedstawienia to także cecha najnowszego spektaklu Teatru Pieśń Kozła – „Anty-gone" w reżyserii Grzegorza Brala. 

27 listopada 2018 r.

Kornél Mundruczó

Mundruczó: Chcę być bliżej codziennych ludzkich spraw27 listopada 2018 r.

Chcę być bliżej codziennych ludzkich spraw, Myślę, że pokażę na scenie polską rodzinę, będziemy przyglądać się jej wewnętrznym barierom - mówi PAP Kornél Mundruczó, węgierski reżyser filmowy i teatralny, który w TR Warszawa przygotowuje spektakl "Cząstki kobiety". Premiera 13 grudnia.

22 listopada 2018 r.

Grzegorz Bral

Bral: „Antygona" to partytura muzyczna i ideologiczna22 listopada 2018 r.

„Antygona" Sofoklesa to partytura muzyczna i ideologiczna. Problemów, które można rozwiązać za pomocą dialogu, nie da się rozwiązać w walce - powiedział PAP reżyser teatralny, twórca wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła Grzegorz Bral. Premiera "Anty-Gone" w czwartek w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Polecane

Polecane