Teatr

12 września 2019 r.

Premiera spektaklu „Złota skała. Opowieść o Robercie Brylewskim" zaplanowana jest na 20 września 2019 r. na Dużej Scenie Teatru Studio.

Ojciec chrzestny polskiego punka. „Złota skała. Opowieść o Robercie Brylewskim" w Teatrze Studio12 września 2019 r.

Robert Brylewski był jedną z najważniejszych postaci polskiej kultury ostatniego półwiecza. Jako lider Kryzysu, Brygady Kryzys, Armii, Izraela tworzył muzykę, która w przejmujący sposób rejestrowała swoją współczesność. Przypomni o tym spektakl „Złota skała. Opowieść o Robercie Brylewskim". Premiera już 20 września 2019 r. na Dużej Scenie Teatru Studio.

2 września 2019 r.

„Wstyd" Marka Modzelewskiego w warszawskim Teatrze Współczesnym. Premiera już 13 września.

„Wstyd” Modzelewskiego w stołecznym Teatrze Współczesnym. Premiera już 13 września2 września 2019 r.

Słownik wyrazów bliskoznacznych wymienia aż 162 synonimy słowa „wstyd”, m.in.: skandal, zgryzota, dyshonor, upokorzenie, kompromitacja, szok, hańba, żenada. Z nimi wszystkimi zmierzą się bohaterowie najnowszej sztuki Marka Modzelewskiego p.t. „Wstyd”. Ale nie tylko oni. Premiera spektaklu już 13 września w stołecznym Teatrze Współczesnym.

3 lipca 2019 r.

Widzowie, którzy nie zdążyli zobaczyć najnowszej premiery Teatru Żydowskiego „ŚPIEWAK JAZZBANDU” reż. Wojciech Kościelniak będą mieli szansę w czasie festiwalu. Napisany
i wyreżyserowany przez Wojciecha Kościelniaka musical, powstał na motywach sztuki Samsona Raphaelsona The Jazz Singer.

Warszawa Singera 2019 nasyci widzów dobrym teatrem3 lipca 2019 r.

Najgłośniejsze i najnowsze realizacje Teatru Żydowskiego w Warszawie, zespoły teatralne z Hiszpanii i Włoch, spektakle dla dzieci i dorosłych, różnorodność gatunków i form teatralnych, język jidysz, hiszpański, włoski i polski – to wszystko czeka nas w teatralnej części 16. Edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera (24 sierpnia-1 września 2019) – unikalnego w Europie wydarzenia kultury żydowskiej.

Polecane

Polecane