Teatr

20 marca 2019 r.

„Pan Ein i problemy ochrony przeciwpożarowej" w stołecznym Teatrze Współczesnym, projekt plakatu: Monika Tyburska

Szary obywatel wobec wszechwładzy. Komedia „Pan Ein i problemy ochrony przeciwpożarowej"20 marca 2019 r.

Tę komedię Szenderowicz oparł na motywach sztuki Maxa Frischa „Biedermann i podpalacze” napisanej w 1957 roku, kiedy to Europejczycy nie mogli się jeszcze otrząsnąć po koszmarze wojny, a pisarze większość swojej twórczości poświęcali analizie wydarzeń, stawiali pytania, jak w ogóle mogło do niej dojść. W alegorii, którą stworzył Frisch, pan Biedermann, przeciętny przedstawiciel mieszczaństwa, przyjął pod swój dach podpalaczy i udawał, że nie widzi z ich strony zagrożenia aż puścili go z dymem.

20 marca 2019 r.

Deadline , reż. Agata Biziuk

"Deadline. Tragikomedia korporacyjna", czyli work-life balance nie dla wszystkich20 marca 2019 r.

To mówicie, że jest rynek pracownika, turkusowe firmy i work-life balance? Pewnie jest. Gdzieś… W Polsce jednak w wielu firmach pokutuje folwarczne zarządzanie, wypalenie zawodowe dotyka coraz młodszych, a z etapu transformacji nie możemy wyjść od 30 lat. „Deadline. Tragedia korporacyjna” to tragikomiczna opowieść o kobietach, które chyba w największym stopniu są ofiarami przekształceń społecznych, gospodarczych i kulturowych.

15 marca 2019 r.

Stołeczna Scena Debiutów, fot. Marek Zimakiewicz 1

Stołeczna Scena Debiutów rusza w Teatrze WARSawy15 marca 2019 r.

22 marca w Teatrze WARSawy zainauguruje Społeczna Scena Debiutów, nowy projekt na kulturalnej mapie Warszawy, który obejmuje aż 11 premier w roku. Teatr WARSawy poprzez spotkanie mistrzów z debiutantami chce stworzyć przestrzeń do tworzenia oraz dać szansę młodym i aspirującym artystom.

12 marca 2019 r.

Witold Gombrowicz „Ferdydurke” - Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, fot. Kamil Strudzinski

39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]12 marca 2019 r.

39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

9 marca 2019 r.

Przeszedł po nas czołg, ale artyści odradzają się jak feniks z popiołu

Spór wokół Teatru Łaźnia Nowa. Szydłowscy: Artyści odradzają się jak feniks z popiołów [WYWIAD]9 marca 2019 r.

Przeszedł po nas czołg, ale artyści odradzają się jak feniks z popiołu. Chodziło o to, by zniszczyć naszą ideę, miejsce, które stworzyliśmy – mówią PAP Małgorzata Szydłowska i Bartosz Szydłowski po tym, jak krakowska prokuratura oddaliła wysuwane wobec dyrektora Łaźni Nowej zarzuty o rażące nieprawidłowości w teatrze

4 marca 2019 r.

W najnowszej koprodukcji Teatru WARSawy pt. „Deadline" widzowie zobaczą m.in. Hannę Konarowską.

Czy korpoludzi da się naprostować? Tragikomedia „Deadline" na scenie Teatru WARSawy4 marca 2019 r.

Wytresowani do codziennej walki i wyścigu, w którym jednostki nie dość odporne giną niezauważone. Spotkania, terminy, wyniki, cele, premie, raporty - w wieżowcach ze szkła i betonu przetrwają tylko najsilniejsi perfekcjoniści. Czy korpoludzi da się naprostować? Tragikomedia „Deadline" w reżyserii Agaty Biziuk to najnowsza koprodukcja stołecznego Teatru WARSawy. Premiera już 12 marca 2019 r.

Polecane

Polecane