Teatr

5 stycznia 2019 r.

Premiery teatralne w 2019 r.

Premiery teatralne w 2019 roku – od monodramów po operę5 stycznia 2019 r.

"Borys Godunow" w reż. P. Steina, "Panny z Wilka" w reż. Agnieszki Glińskiej, "Almodovaria" w reż. A. Wieczur-Bluszcz i "Rechnitz. Opera" w reż. K. Kalwat - m.in. takie premierowe spektakle będzie można obejrzeć w 2019 r. Na afisz powrócą także doceniane przez krytyków przedstawienia, wśród nich "Wycinka" w reż. K. Lupy.

10 grudnia 2018 r.

Obsesje Anny Smołowik, fot. Teatr WARSawy

Rozrywka w dobrym guście. „Obsesje" Anny Smołowik10 grudnia 2018 r.

„Obsesje" to muzyczny stand-up powstały z rozmów, plotek, anegdot, obserwacji. Wszystkie dotyczyły obsesji. Jest zatem trochę śmiesznie, trochę wzruszająco – o urodzie, miłości, pracy, ambicjach, kompleksach, zawiedzionych uczuciach, terapii, dietach, zazdrości i namiętności. Z kilkunastu piosenek, wyłania się portret współczesnej kobiety z całym bagażem lęków i nadziei, które towarzyszą jej na co dzień. Teksty Julii Holewińskiej balansujące pomiędzy liryzmem a groteską, okazują się krzywym zwierciadłem, w którym zobaczy się niejeden z nas.

2 grudnia 2018 r.

"Anty-gone" Fot. Mateusz Bral, Teatr Pieśń Kozła

"Anty-gone" Teatru Pieśń Kozła: Czy jest człowiekiem ten, kto...2 grudnia 2018 r.

Pomysł, by w atmosferę greckiego tekstu wpisać różne artystyczne światy: pieśni oparte na starożytnej rytmice i heavy metal, melorecytacje i pieśni operowe, może się wydawać ryzykowny. Chyba że czyni to ktoś, kto od dawna udowadnia, że teatr postdramatyczny to szansa na docieranie do nowych przestrzeni i uniwersalna forma komunikacji. Otwarta forma, różnorodne, ale równoprawne znaki sceniczne takie jak tekst, dźwięk, rytm, światło, scenografia oraz przyzwolenie na dowolność w odczytaniu sensów przedstawienia to także cecha najnowszego spektaklu Teatru Pieśń Kozła – „Anty-gone" w reżyserii Grzegorza Brala. 

Polecane

Polecane