Muzyka

30 stycznia 2020 r.

Łącznie do Fryderyków zostało nominowanych po pięcioro artystów lub zespołów w każdej z 22 kategorii, a wręczenie statuetek odbędzie się podczas trzydniowego Fryderyk Festiwal w marcu.

Fryderyki 2020: Rani, Król i Zawiałow z największą liczbą nominacji30 stycznia 2020 r.

Wśród ogłoszonych w piątek nominacji do Fryderyków 2020 w największej ilości kategorii wskazano na wokalistkę Hanię Reni i jej solowy debiut - płytę „Esja”. Po piętach depcze jej Błażej Król – laureat tegorocznych Paszportów „Polityki” i nagrodzona w 2018 r. Fryderykiem za fonograficzny debiut roku Daria Zawiałow.

27 stycznia 2020 r.

W 2019 r. Billie Eilish zdobyła sporo prestiżowych nagród muzycznych, m. in. MTV Video Music Awards i American Music Awards. Prywatnie przyznaje się do wegetarianizmu od urodzenia i weganizmu od 2015 r. Cierpi też na zespół Tourette'a, objawiający się nerwowymi tikami.

Billie Eilish - kim jest zwyciężczyni tegorocznych Grammy? [SYLLWETKA]27 stycznia 2020 r.

Billie Eilish, która podczas niedzielnej gali wręczenia nagród muzycznych Grammy, zdobyła pięć statuetek, określana jest przez czołowe amerykańskie media muzyczne jako "popowa sensacja". Jej debiutancka epka pokryła się platyną i złotem już w 2017 r., kiedy wokalistka miała 16 lat, a nagradzona Grammy płyta "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" sprzedała się w USA w ponad 2 mln egzemplarzy.

8 stycznia 2020 r.

Niewykluczone, że EABS zdecydują się też na nagranie materiału, jaki zaprezentowali w 2019 r. na koncercie w Kaliszu. W specjalnie przygotowanym dla tego miasta programie zagrali własne interpretacje utworów pianisty Sun Ra, który odwiedził Kalisz w 1986 r.

Muzycy EABS wydają nową płytę „Erozje"8 stycznia 2020 r.

W 2020 r. wydamy nową płytę „Erozje". Opowiemy o rozkładzie planety, za który odpowiedzialni są ludzie - mówią PAP muzycy jazzowego zespołu EABS. Ich ostatnią płytę „Slavic Spirits" powszechnie wymieniano wśród najlepszych albumów ubiegłego roku.

Polecane

Polecane