Muzyka

26 września 2020 r.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który zapowiedział swoje wystąpienie podczas koncertu.

Na PGE Narodowym koncert "Solidarni z Białorusią"26 września 2020 r.

Na PGE Narodowym w sobotę wieczorem rozpoczął się koncert solidarności Polaków z Białorusinami. Wystąpienie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, a na scenie tego wieczoru wystąpią m.in. Grzegorz Markowski, Krzysztof Cugowski, Organek i zespół Enej, a także białoruskie gwiazdy jak bard Zmicier Wajciuszkiewicz czy zespoły Petlia Pristrastija i Nizkiz.

13 września 2020 r.

Agnieszka Kamińska

Prezes Polskiego Radia: Trójka nie jest własnością grupki pracowników, to radio publiczne13 września 2020 r.

W Trzecim Programie Polskiego Radia „Trójce” od kilkudziesięciu lat nic się nie zmieniało. Te same osoby prowadziły w ten sam sposób te same audycje. I tak przez 40 lat. Zmieniają się słuchacze i ich preferencje, konkurencja cały czas coś zmienia i wprowadza nowości. Na sugestie, że trzeba coś zmienić, bo spada słuchalność, właściwie nie było żadnej reakcji. A teraz słyszymy: „To jest nasz domek. Oddajcie nam naszą Trójkę”. Ale przecież Program Trzeci nie jest własnością żadnej grupki pracowników. Program Trzeci to radio publiczne - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

12 września 2020 r.

Mamy prawo mieć własne poglądy, musimy je mieć, bo społeczeństwo złożone z ludzi bezbarwnych da się zawsze wykorzystywać politykom - mówi Tomasz Organek

Organek: Kiedyś nie było zarzutów, że teksty są polityczne. Dzisiaj artyście nie wolno niczego komentować [WYWIAD]12 września 2020 r.

- Kiedyś nikt nie miał pretensji do Kultu, Brygady Kryzys czy Maanamu, że ich teksty są polityczne. A dzisiaj artyście nie wolno niczego komentować, bo to nietakt, prawie wykroczenie - mówi w wywiadzie dla DGP Tomasz Organek, muzyk, lider zespołu rockowego Ørganek, szef muzyczny projektu festiwalowego Męskie Granie Orkiestra.

10 września 2020 r.

Chopin

Laureaci Konkursu Chopinowskiego w październiku wystąpią w Warszawie10 września 2020 r.

W oczekiwaniu na kolejną edycję Konkursu Chopinowskiego, przesuniętą z powodu pandemii na rok 2021, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na cykl mistrzowskich recitali i koncertów kameralnych zatytułowany „Przed Wielkim Konkursem”. Wystąpią wybitni pianiści znani z poprzednich edycji Konkursu Chopinowskiego. Koncerty odbędą się w dniach 1-19 października.

Polecane

Polecane