Muzyka

13 lipca 2020 r.

Tego dnia po raz pierwszy będzie można skorzystać z nowych wersji prezentacji na ekspozycji stałej. Zostały one przygotowane w nowej szacie graficznej, posiadają nieprezentowaną do tej pory ikonografię oraz zaktualizowane i rozbudowane teksty. Multimedia będą dostępne w dwóch językach: polskim i angielskim.

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie będzie ponownie otwarte dla zwiedzających od 15 lipca w nowej odsłonie 13 lipca 2020 r.

Tego dnia po raz pierwszy będzie można skorzystać z nowych wersji prezentacji na ekspozycji stałej. Zostały one przygotowane w nowej szacie graficznej, posiadają nieprezentowaną do tej pory ikonografię oraz zaktualizowane i rozbudowane teksty. Multimedia będą dostępne w dwóch językach: polskim i angielskim - zachęca kierownictwo Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

25 czerwca 2020 r.

Na płycie „Arctic Riff” znalazła się kompozycja Joe Lovano, cztery utwory Wasilewskiego, "Vashkar" Carli Bley w dwóch wersjach oraz cztery improwizacje.

Marcin Wasilewski Trio wydał nowy album "Arctic Riff"25 czerwca 2020 r.

Nowy album zespołu Marcin Wasilewski Trio pt. "Arctic Riff" wydany przez ECM trafi do sprzedaży w piątek. Razem z triem w składzie: Marcin Wasilewski (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas) i Michał Miśkiewicz (perkusja) wystąpi saksofonista Joe Lovano.

23 czerwca 2020 r.

Urszula Dudziak

Urszula Dudziak: Co ja poradzę na to, że jestem taka genialna? [WYWIAD]23 czerwca 2020 r.

Gdy tworzę, to tak naprawdę bawię się z muzyką: nagrywam, nakładam na siebie, kombinuję. Chociaż przyznaję, że ostatnio mam wrażenie, że wszystko już słyszałam. Bardzo trudno stworzyć coś nowego, najbardziej unikalne są chyba rzeczy niezwykle proste. – O życiu na wsi i w internecie, nowych szansach w związku z pandemią oraz życiowej filozofii z Urszulą Dudziak rozmawia Krzysztof Zwierzchlejski.

Polecane

Polecane