Muzyka

15 października 2019 r.

New Model Army wielokrotnie występowali w Polsce. Po raz pierwszy zagrali u nas jeszcze w latach 80. Występowali m.in. na Festiwalu w Jarocinie i Przystanku Woodstock.

New Model Army koncertuje w Polsce15 października 2019 r.

Angielski zespół New Model Army wystąpi we wtorek w Gdyni, a w kolejnych dniach w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Kapela Justina Sullivana będzie promowała swój ostatni, zbierający znakomite recenzje album "From Here".

8 października 2019 r.

Pat Metheny, wirtuoz gitary, kompozytor to jedna z najbardziej znanych osobowości jazzu. Muzyk jest ceniony i uwielbiany przez setki tysięcy fanów. Stworzył własny, rozpoznawalny styl o charakterystycznym brzmieniu i barwie - jest prawdopodobnie jedynym jazzmanem o popularności dorównującej idolom pop-music. Gwiazda najważniejszych festiwali na całym świecie jest też bardzo lubiany przez polską publiczność przed którą wielokrotnie występował.

Pat Metheny zagra w Polsce pięć koncertów8 października 2019 r.

Pięć koncertów amerykańskiego gitarzysty jazzowego i kompozytora odbędzie się w czerwcu 2020 r. podczas polskiej trasy koncertowej z Trójkową Siestą. Jest to część światowej prezentacji nowego projektu - Pat Metheny - Side Eye.

2 października 2019 r.

Najsłynniejszy współczesny czeski piosenkarz Karel Gott zmarł we wtorek krótko przed północą w otoczeniu rodziny w swym domu w wieku 80 lat po długiej i ciężkiej chorobie - poinformowała w środę jego żona Ivana.

Zmarł piosenkarz Karel Gott. Miał 80 lat2 października 2019 r.

Najsłynniejszy współczesny czeski piosenkarz Karel Gott zmarł we wtorek krótko przed północą w otoczeniu rodziny w swym domu w wieku 80 lat po długiej i ciężkiej chorobie - poinformowała w środę jego żona Ivana.

6 sierpnia 2019 r.

6. edycja sanatorium dźwięku już za kilka dni

"Sanatorium dźwięku" w Sokołowsku już po raz szósty. Tym razem muzyka spotka się z medycyną6 sierpnia 2019 r.

W tym roku, 6. już edycja Sanatorium Dźwięku, festiwalu poświęconego eksperymentalnej muzyce współczesnej oraz szeroko rozumianej sztuce dźwięku, odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia w Sokołowsku. Jego głównym celem jest przedstawienie możliwie najszerszego spektrum zjawisk związanych z rozwojem form muzycznych w XX i XXI wieku. Tegoroczna edycja, za sprawą projektu Musica Sanae, skupia się na badaniu relacji między muzyką i medycyną.

Polecane

Polecane