Muzyka

27 kwietnia 2020 r.

Kryzys wywołany pandemią może stać się katalizatorem koniecznych zmian w organizacji spraw kultury.

Muzycy jazzowi kontra COVID-1927 kwietnia 2020 r.

Muzycy jazzowi nie wyciągają rąk po pieniądze do państwa, do rządu, ale chcą uczestniczyć w gremiach, które opracowują obecnie strategie mające pomóc artystom przetrwać trudny czas pandemii – powiedział PAP Piotr Rodowicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

24 kwietnia 2020 r.

Jak poinformowała firma Prestige MJM, bilety zakupione na koncerty w Łodzi i Krakowie zachowują ważność na nowe ich terminy, które nie są jeszcze znane.

Koncerty Celine Dion przełożone z powodu pandemii24 kwietnia 2020 r.

Pierwsza części europejskiej trasy koncertowej Celine Dion została przełożona. Dotyczy to także dwóch koncertów zaplanowanych w Polsce: 23 maja w łódzkiej Atlas Arenie i 25 maja w Tauron Arenie Kraków – poinformował w piątek organizator tych wydarzeń w Polsce Prestige MJM.

15 kwietnia 2020 r.

Janek Pęczak

Janek Pęczak: Szacunek otwiera świadomość [WYWIAD]15 kwietnia 2020 r.

Wielu ludzi, którzy zajmują się świadomością - psychologicznie, terapeutycznie czy duchowo - mówi, że „jestem” to coś pierwotnego, do czego możesz zawsze wrócić. W jakimkolwiek stanie umysłu byś nie był, „jestem” to miejsce, w którym jest spokój. To też znak obecności, możesz sobie dzięki temu przypomnieć, że faktycznie jesteś tutaj, z tego wynika całe twoje istnienie i możliwość działania, wszystko – mówi Janek Pęczak. Z muzykiem współpracującym m.in. Z T.Love, Houk, The Relievers i Polą Rise o jego życiowej filozofii, szacunku w zatrzymanym świecie i solowej płycie "Jestem" rozmawia Krzysztof Zwierzchlejski.

9 kwietnia 2020 r.

Dokument "Come Together: The Rise of the Festival" (2018) już 1 maja o godz. 23:05 w SundanceTV.

„To jest muzyka” w SundanceTV. Nowy cykl filmowy już w maju9 kwietnia 2020 r.

W każdy piątek maja od godz. 22:00, SundanceTV zaprasza na cykl filmowy „To jest muzyka”, a w nim na filmy dokumentalne przedstawiające historie, w których muzyka odgrywa główną rolę. Emitowane dokumenty prezentują historie popularnych i tych mniej znanych zespołów ukazując ich drogę na szczyt, a czasem przyczyny ich upadku, opowiadają o wydarzeniach muzycznych, które zmieniły świat i stały się doświadczeniem pokoleniowym, jak również pokazują osobiste tragedie artystów, które miały wpływ na ich twórczość.

1 kwietnia 2020 r.

Dorośli to autorski projekt Igora Spolskiego i Karola Strzemiecznego.

Dorośli zagrają koncert z Naszej Polany. Transmisja w internecie1 kwietnia 2020 r.

Mieszkają już od kilkunastu dni razem w kwarantannie na Naszej Polanie. Stąd też live streaming dla wszystkich tych, którzy tutaj być z nimi nie mogą. Dorośli zagrają kilka pięknych numerów z pierwszej epki, żeby dodać wam trochę ducha. Bądźcie z nimi w sobotę o 19.00. Będą też wspaniali goście, m.in. Monika Mariotti, Marlena Moździńska i Michał Lamża.

Polecane

Polecane