Muzyka

24 sierpnia 2018 r.

Paulina Przybysz podczas Co Jest Grane 24 Festival 2018.

Paulina Przybysz: Lubię spekulacje na temat tego, co właściwie gram24 sierpnia 2018 r.

–  Każdy projekt i kolejny album były dla mnie jak epoki historyczne - wyznaczyły kolejne etapy w moim, może krótkim, ale jednak dość skomplikowanym życiu. Jednak pierwsza płyta wydana pod moim nazwiskiem wyszła właśnie teraz. Robię coś od początku i buduję nową tożsamość. Czuję, że obrałam jakąś świeżą, nową drogę i to jest ekstra lekkie uczucie! – z Pauliną Przybysz rozmawiamy o zbliżającej się trasie koncertowej, drodze muzycznej i ulubionych artystach.

17 sierpnia 2018 r.

Pomnik Mozarta w Wiedniu

13. Festiwal Mozartowski Mozartiana od niedzieli w Gdańsku17 sierpnia 2018 r.

Koncerty muzyki klasycznej, jazzowe i opera - to główne wydarzenia rozpoczynającego się w niedzielę w Gdańsku 13. Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana. Większość imprez odbędzie się w Parku Oliwskim, założonym w epoce wybitnego austriackiego kompozytora.

8 sierpnia 2018 r.

Jubileuszowy koncert „Era Jazzu-gramy już 20 lat!” w prestiżowej Auli UAM odbędzie się w sobotę 24 listopada. Gwiazdą wieczoru będzie najwybitniejsza skrzypaczka jazzu, Regina Carter (na zdjęciu) – genialna instrumentalistka, powszechnie uznawana za najwybitniejszą skrzypaczkę jazzową na świecie, honorowana najważniejszymi laurami oraz uznawana od lat przez prestiżowy magazyn Down Beat za Jazzową Skrzypaczkę Roku.

„Era Jazzu: gramy już 20 lat!". Gwiazdą wieczoru będzie genialna Regina Carter8 sierpnia 2018 r.

Dwadzieścia lat temu powstała Era Jazzu – cykl koncertów klubowych i galowych najwybitniejszych gwiazd współczesnego jazzu oraz znaczące przedsięwzięcie kulturalne plasowane w czołówce europejskich i polskich imprez jazzowych. Kulminacją Ery Jazzu jest coroczny, wielodniowy, Aquanet Jazz Festival, który obejmuje zarówno koncerty wielkich gwiazd, jak i szeroką prezentację najciekawszych jazzowych zjawisk i trendów. Od lat realizowany jest także Poznań Jazz Project promujący młodych, poznańskich muzyków.

4 sierpnia 2018 r.

Tomasz Stańko, fot. Oliver Abels / Wikimedia  Commons / lic. cc-by-sa

Stańko. Jazz, czyli wolność4 sierpnia 2018 r.

Gdyby nie jazz, pewnie byłby plastykiem lub artystą grafikiem, bo do tego w młodości zmierzał. Odmienił go koncert Dave’a Brubecka w 1958 r. „To było to” ‒ wspominał Tomasz Stańko, który jako szesnastolatek słuchał „mistrza coolu” w krakowskim klubie Rotunda.

Polecane

Polecane