Muzyka

8 maja 2020 r.

Igor Herbut "Chrust"

Igor Herbut: Album "Chrust" jest osobistym notatnikiem [WYWIAD]8 maja 2020 r.

Album "Chrust" jest osobistym notatnikiem, który dostaje słuchacz i czytając go na ostatniej stronie widzi, że bohater tej historii jest bardzo szczęśliwy, bo zatrzasnął za sobą drzwi do trudnego świata, którego doświadczał wcześniej - powiedział PAP Igor Herbut o swojej pierwszej solowej płycie.

7 maja 2020 r.

Przyszłoroczna edycja odbędzie się między 6 a 8 sierpnia 2021 r.

OFF Festival 2020 odwołany7 maja 2020 r.

OFF Festival Katowice nie odbędzie się w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 i związany z nią zakaz organizowania imprez masowych - poinformowali w czwartek organizatorzy, zapowiadając kolejną edycję imprezy na rok 2021.

4 maja 2020 r.

Muzyka radio

Cyfrowy życia styl. Jak i gdzie słuchamy muzyki w czasie odosobnienia4 maja 2020 r.

Lockdown pozbawił muzyków możliwości koncertowania - dla wielu najważniejszego źródła utrzymania, dla wszystkich bezpośredniej formy kontaktu z fanami. Z wypowiedzi epidemiologów i polityków można wnioskować, że na duże koncerty i festiwale poczekamy jeszcze kilka lub kilkanaście miesięcy. Całe życie muzyczne przeniosło się do serwisów streamingowych, portali społecznościowych i tradycyjnego radia. A jak w tym wszystkim odnalazł się słuchacz?

30 kwietnia 2020 r.

W trakcie dotychczasowych odsłon Audioriver występowali tam m.in. Richie Hawtin, Leftfield, Crystal Castles i Jamie Woon, a także Sven Vath, Shackleton, Gesaffelstein, Four Tet, Dillinja, Dinky, Jaguar Skills i Ella Eyre. Byli również Carl Craig, Moderat, GusGus, Trentemoller, Paul Kalkbrenner, Roeyksopp i Ricardo Villalobos oraz Modeselektor.

Festiwal Audioriver przełożony na lipiec 2021 r.30 kwietnia 2020 r.

Odwołana w tym roku z powodu epidemii koronawirusa jubileuszowa 15. edycja festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver zostanie zorganizowana w Płocku (Mazowieckie) od 23 do 25 lipca 2021 r. – poinformowali w czwartek organizatorzy tego wydarzenia.

30 kwietnia 2020 r.

W Danii rządowy pakiet pomocowy dla artystów wynosi 100 mln koron (13,4 mln euro).

Jak w Europie pomaga się sektorowi kultury?30 kwietnia 2020 r.

Ogólne pakiety pomocowe wprowadzane w krajach europejskich z powodu kryzysu wywołanego pandemią Covid-19 obejmują też sektor kultury. Poza tymi pakietami wiele państw wypracowało też dodatkowe narzędzia pomocy ludziom kultury; wśród nich są dodatkowe fundusze, zapomogi czy większa elastyczność w rozliczaniu wydarzeń kulturalnych.

27 kwietnia 2020 r.

Kryzys wywołany pandemią może stać się katalizatorem koniecznych zmian w organizacji spraw kultury.

Muzycy jazzowi kontra COVID-1927 kwietnia 2020 r.

Muzycy jazzowi nie wyciągają rąk po pieniądze do państwa, do rządu, ale chcą uczestniczyć w gremiach, które opracowują obecnie strategie mające pomóc artystom przetrwać trudny czas pandemii – powiedział PAP Piotr Rodowicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Polecane

Polecane