Muzyka

11 stycznia 2019 r.

Rebekka Bakken

Rebekka Bakken będzie gwiazdą wiosennej Ery Jazzu11 stycznia 2019 r.

“Najpopularniejsza wokalistka Skandynawii” oraz „piękność i wielkie odkrycie” – tak przedstawiana jest w europejskich mediach norweska gwiazda Rebekka Bakken, gwiazda koncertu galowego festiwalowej Ery Jazzu. Wokalistka o niezwykłej emisji głosu, którym buduje jazzowe brzmienie i nadaje mu skojarzeń, które nie zawsze odnoszą się do typowego “scandinavian touch of jazz”.

10 stycznia 2019 r.

Bowie śpiewająco przeszedł wszystkie najważniejsze epoki muzyczne swoich czasów. Na każdy trend miał swoją odpowiedź. A może lepiej byłoby powiedzieć, że sam kreował trendy? Czy bez niego istniałby glamrock? Na zdjęciu: David Bowie

David Bowie na każdy trend miał swoją odpowiedź10 stycznia 2019 r.

10 stycznia 2016 r. zmarł Dawid Bowie - muzyk, wokalista, kompozytor i aktor. Po jego śmierci swój żal wyraził ówczesny premier Wielkiej Brytanii David Cameron, nazywając artystę „geniuszem”. Do swojego uwielbienia dla sztuki Bowiego przyznał się nawet arcybiskup Cantenbury.

5 stycznia 2019 r.

Sidney Polak: My wszyscy, jako Polacy, jesteśmy za bardzo nakręceni na obecną wojnę polsko-polską. Zaczęliśmy żyć w takich bańkach internetowych. Facebook czy YouTube mają algorytmy, które analizują co klikamy i podsuwają nam rzeczy, które mogą nam się podobać. Wystarczy zrobić trochę wyraźniejszy krok w prawo albo lewo i algorytm pcha nas bardziej w lewo lub w prawo.

Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć5 stycznia 2019 r.

– Życie muzyka nie jest proste. poziom jest zdecydowanie większy niż kiedyś, instrumenty są bardziej dostępne i łatwiej jest też nauczyć się na nich grać. Kiedyś byłem jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka i wszyscy się znaliśmy – z Sidneyem Polakiem rozmawiamy o płycie "3", związkach muzyki z ekonomią, serwisowaniu samego siebie i muzyce, która go inspiruje.

4 stycznia 2019 r.

Saul Williams: Czuję, że rola, jaką odegrałem, chociażby moja poezja, miała wpływ na to, że dziś ludzie znów interesują się językiem mówionym. Jego pięknem i siłą.

Saul Williams: Ameryka musi rozliczyć się z przeszłością [WYWIAD]4 stycznia 2019 r.

- Stany Zjednoczone to wielka wyspa, której mieszkańcom wydaje się, że wszystko jest bardzo daleko. Słyszymy o II wojnie światowej i wiemy, że USA brały w niej udział. Ale trudno nam jest wyobrazić sobie, o co tak naprawdę toczyła się walka. Bo większości z nas obca jest wizja zrujnowanej Warszawy czy wojsk mordujących ludzi na ulicach - mówi w wywiadzie dla DGP Saul Williams, amerykański raper, muzyk, poeta, pisarz, filozof i aktor. Współpracował m.in. z grupami i artystami: Nas, The Fugees, Christian Alvarez, Blackalicious, Erykah Badu, KRS-One, Zack de La Rocha, De La Soul, DJ Krust, Allen Ginsberg i Sonia Sanchez.

25 grudnia 2018 r.

Jan Młynarski

Jan Emil Młynarski: Znów jadę razem z tatą [WYWIAD]25 grudnia 2018 r.

- Są tacy, którzy myślą, że Bóg się rodzi tylko w Polsce. Ale w Kalifornii rodzi się tak samo jak nad Wisłą - mówi w wywiadzie dla DGP Jan Emil Młynarski muzyk, kompozytor, wokalista. Niedawno wydał płytę „Kolęda na cały rok” ze świątecznymi piosenkami, które napisał jego ojciec Wojciech Młynarski.

22 grudnia 2018 r.

Koncertowy styczeń zamyka formacja Flogging Molly, która zagra 31.01. w warszawskim klubie Stodoła.

Koncertowy styczeń: Aurora, Tom Odell i Flogging Molly22 grudnia 2018 r.

Muzyczny początek nowego roku 2019 zaspokoi gusta fanów bardzo różnych brzmień. Wilki Roberta Gawlińskiego zagrają swoje przeboje akustycznie, 22-letnia Aurora pokaże odrobinę skandynawskiej duszy, Tom Odell zaśpiewa utwory ze swojej najnowszej płyty „Jubilee Road". Na deser Flogging Molly, który oczaruje widownię w stylu celtic punk rocka.

19 grudnia 2018 r.

Scorpions zagra w Polsce w 2019 roku dwa koncerty: 21 lipca w Arenie Gliwice oraz 23 lipca w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Legendarny zespół Scorpions wraca do Polski. Zagra dwa koncerty19 grudnia 2018 r.

Fenomen, którego nikt nie może zdefiniować. Nieśmiertelne przeboje, refreny rozpoznawalne na całym świecie. Niemiecka maszyna, której nikt, nigdy nie zatrzyma. Legendarni Scorpions powrócą do Polski na dwa koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się 21 lipca 2019 w Arenie Gliwice, a drugi – dwa dni później w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu. Bilety do nabycia już od 21 grudnia 2018.

Polecane

Polecane