Muzyka

5 grudnia 2019 r.

Konkurs organizowany jest przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Rekordowa liczba zgłoszeń na Konkurs Chopinowski5 grudnia 2019 r.

1 grudnia upłynął termin nadsyłania zgłoszeń na organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, który odbędzie się w 2020 roku. W czasie przewidzianym w regulaminie wpłynęła rekordowa liczba ponad 500 zgłoszeń. Jest to pierwszy taki wynik w niemal stuletniej historii Konkursu Chopinowskiego – z każdą kolejną edycją odnotowujemy coraz większą liczbę aplikacji – 353 w 2010 roku zaś 452 w 2015 roku.

22 października 2019 r.

Era Jazzu: Stanley Jordan & Poznań Jazz Project | 9 listopada 2019, godz.19.00 – Aula UAM – Poznań

Era Jazzu: Stanley Jordan wystąpi z Poznań Jazz Project22 października 2019 r.

Wybitny amerykański gitarzysta Stanley Jordan zaprosił do współpracy jedną z najważniejszych, polskich orkiestr jazzowych – Poznań Jazz Philharmonic Orchestra. Zrealizują 9 listopada w poznańskiej Auli UAM kolejny Poznań Jazz Project, flagowy pomysł Ery Jazzu. Repertuar koncertu obejmie najpopularniejsze interpretacje ze słynnym albumów gitarzysty, ale także kompozycje poznańskich muzyków. Słuchacze jedynego w Polsce koncertu usłyszą nie tylko standardy jazzu, ale także kompozycje Mozarta, Bartoka oraz hity The Beatles i Led Zeppelin.

15 października 2019 r.

New Model Army wielokrotnie występowali w Polsce. Po raz pierwszy zagrali u nas jeszcze w latach 80. Występowali m.in. na Festiwalu w Jarocinie i Przystanku Woodstock.

New Model Army koncertuje w Polsce15 października 2019 r.

Angielski zespół New Model Army wystąpi we wtorek w Gdyni, a w kolejnych dniach w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Kapela Justina Sullivana będzie promowała swój ostatni, zbierający znakomite recenzje album "From Here".

Polecane

Polecane