Książki

27 marca 2020 r.

Rafał Woś

Człowiek, który przewidział przyszłość [RECENZJA]27 marca 2020 r.

Karla Polanyiego nie wymienia się zazwyczaj wśród najważniejszych autorów opisujących współczesny kapitalizm. A przecież powinien mieć miejsce w pierwszym szeregu razem z takimi postaciami, jak Karol Marks, Friedrich von Hayek, Joseph Schumpeter czy John Maynard Keynes.

24 marca 2020 r.

Deborah Feldman "Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów". Premiera książki już 26 marca 2020 r.

"Unorthodox" Deborah Feldman. Premiera książki i serialu już 26 marca [WIDEO]24 marca 2020 r.

Nowy Jork, Brooklyn - chasydzka dziewczyna uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata. Nastolatka bez książek, kina, teatru, koncertów, spotkań z rówieśnikami. Poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej społeczności. Premiera książki "Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów" Deborah Feldman oraz opartego na niej serialu już 26 marca 2020 r.

20 marca 2020 r.

David Bach, „Efekt latte”, przeł. Adam Bukowski i Jacek Środa, Wydawnictwo Studio Emka, Warszawa 2020

Pić albo nie pić? Oto jest pytanie [RECENZJA]20 marca 2020 r.

A merykańskie poradniki zawsze serwują łatwe i powabne rady. Nie inaczej jest z „Efektem latte” Davida Bacha. Dostajemy tu konkretną propozycję z dziedziny zarządzania finansami osobistymi. Opakowaną w niezwykle atrakcyjną otoczkę. Pociągającą jak biało-brązowa pianka unosząca się na szycie kubka z caffe latte.

6 marca 2020 r.

Rafał Woś

Karol Marks o kwestii polskiej [RECENZJA]6 marca 2020 r.

Fritz J. Raddatz, autor jednej z ciekawszych biografii Karola Marksa, wspominał kiedyś, że przebywając w Moskwie wraz z pewnym literatem, był stale nagabywany przez swojego kompana, by wybrać się do rodzinnego domu autora „Kapitału”.

Polecane

Polecane