Książki

23 sierpnia 2019 r.

"Pokolenie ’89": A można było ostrzej23 sierpnia 2019 r.

Recenzja książki „Pokolenie ’89” to dla mnie twardy orzech do zgryzienia. Bo sam zajmuję się od kilku lat podobną tematyką – zbyt mocno wysiłkom takich autorów jak Jakub Sawulski kibicuję, bym mógł oceniać je na chłodno.

9 sierpnia 2019 r.

Jan Wróbel

Wróbel: Dehnel dla polskiej prawicy9 sierpnia 2019 r.

Jacek Dehnel napisał powieść, co wydarzeniem nie jest, bo pisarze tak mają, że powieści piszą. Zabawne jest za to, że „Ale z naszymi umarłymi” powinno być umieszczone na liście lektur rekomendowanych polskiej prawicy, a przecież napisane zostało dla rozrywki czytelnika antyprawicowego, dostającego egzemy na widok plakatu „PiS” i kokluszu na widok sutanny. Lewicowiec, czytając Dehnela, nie znajdzie nic nowego, natomiast prawicowiec...

7 sierpnia 2019 r.

Toni Morrison

Zmarła laureatka literackiego Nobla Toni Morrison7 sierpnia 2019 r.

Toni Morrison, która jako pierwsza afroamerykańska obywatelka USA, otrzymała w 1993 roku literacką Nagrodę Nobla, zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek w szpitalu w Nowym Jorku w wieku 88 lat - poinformował jej wydawca, firma Alfred A. Knopf.

31 lipca 2019 r.

Konkurs książkowy GazetaPrawna.pl

[KONKURS] Wygraj książkę na wakacje31 lipca 2019 r.

W kolejnej odsłonie naszego cyklu konkursowego przygotowaliśmy dla naszych Czytelników książki, które warto zabrać na wakacyjny wypoczynek. Trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Regulamin konkursu znajduje się na końcu tekstu.

24 lipca 2019 r.

Witold Gombrowicz. Fot. Bohdan_Paczowski [Public domain], via Wikimedia Commons

Opryński: Uwielbiam prowokacje Gombrowicza [WYWIAD]24 lipca 2019 r.

Jego rozważania o polskości, o Bogu, o formie - wymagają naszego namysłu; uwielbiam prowokacje Gombrowicza, np. gdy pisze w "Dzienniku", że chętnie poszedłby w stroju szlachcica na przechadzkę po Paryżu - powiedział PAP reżyser teatralny, szef lubelskiego zespołu Provisorium Janusz Opryński.

19 lipca 2019 r.

Economicus 2019. Najlepsze książki ekonomiczno-biznesowe19 lipca 2019 r.

Economicus 2019, dziewiąta edycja konkursu dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na naszym rynku wydawniczym, nabiera tempa. Oto publikacje nominowane w kategorii najlepsza książka, poruszające szeroko rozumianą tematykę ekonomiczną. Zwycięzcę poznamy 20 listopada podczas odbywającego się w Krakowie Open Eyes Economy Summit.

17 lipca 2019 r.

Konkurs książkowy GazetaPrawna.pl

[KONKURS] Wygraj książkę na weekend17 lipca 2019 r.

W kolejnej odsłonie naszego cyklu konkursowego przygotowaliśmy dla naszych Czytelników książki, które warto zabrać na weekendowy wypoczynek. Trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Regulamin konkursu znajduje się na końcu tekstu.

Polecane

Polecane