Książki

14 kwietnia 2020 r.

Józef Hen

Józef Hen: Mam jeszcze bardzo dużo do zrobienia [WYWIAD]14 kwietnia 2020 r.

Ja nie wybieram, tematy mnie wybierają. Postaci domagają się, żeby je uruchomić, opisać, stworzyć. Jeśli autor się przed tym powstrzymuje, to obrońcy życia powinni zaprotestować. Bo autor nadaje życie swoim bohaterom – z Józefem Henem, pisarzem, publicystą, reportażystą i scenarzystą filmowym rozmawia Marzena Mróz.

27 marca 2020 r.

Rafał Woś

Człowiek, który przewidział przyszłość [RECENZJA]27 marca 2020 r.

Karla Polanyiego nie wymienia się zazwyczaj wśród najważniejszych autorów opisujących współczesny kapitalizm. A przecież powinien mieć miejsce w pierwszym szeregu razem z takimi postaciami, jak Karol Marks, Friedrich von Hayek, Joseph Schumpeter czy John Maynard Keynes.

24 marca 2020 r.

Deborah Feldman "Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów". Premiera książki już 26 marca 2020 r.

"Unorthodox" Deborah Feldman. Premiera książki i serialu już 26 marca [WIDEO]24 marca 2020 r.

Nowy Jork, Brooklyn - chasydzka dziewczyna uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata. Nastolatka bez książek, kina, teatru, koncertów, spotkań z rówieśnikami. Poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej społeczności. Premiera książki "Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów" Deborah Feldman oraz opartego na niej serialu już 26 marca 2020 r.

20 marca 2020 r.

David Bach, „Efekt latte”, przeł. Adam Bukowski i Jacek Środa, Wydawnictwo Studio Emka, Warszawa 2020

Pić albo nie pić? Oto jest pytanie [RECENZJA]20 marca 2020 r.

A merykańskie poradniki zawsze serwują łatwe i powabne rady. Nie inaczej jest z „Efektem latte” Davida Bacha. Dostajemy tu konkretną propozycję z dziedziny zarządzania finansami osobistymi. Opakowaną w niezwykle atrakcyjną otoczkę. Pociągającą jak biało-brązowa pianka unosząca się na szycie kubka z caffe latte.

Polecane

Polecane