Książki

4 września 2019 r.

Bycie odpornym na szkolną przemoc nie oznacza, że dzieci mogą sprawić, by inni zmienili swoje zachowanie. Ale mogą zmienić to, jak na nią reagują i jaki ma na nich wpływ. Kształtując odporność i pewność siebie, czytelnicy tej książki staną się silni i szybko odzyskają równowagę po bolesnych przeżyciach.

Jak sobie radzić z przemocą szkolną? „Powiedz „nie” szkolnym dręczycielom”4 września 2019 r.

Problem przemocy w szkołach narasta. Czym jest przemoc szkolna? Po czym poznać, że ktoś padł jej ofiarą? Co zrobić, jeżeli nas dotyka? Odpowiedzi na te pytania dzieci i rodzice znajdą w książce „Powiedz „nie” szkolnym dręczycielom”, która ukaże się 4 września nakładem wydawnictwa Poradnia K. Tekst poprzedza wstęp autorstwa Justyny Bednarek, pod tytułem „Bractwo Nieustraszonych Matek”.

23 sierpnia 2019 r.

Konkurs książkowy GazetaPrawna.pl

[KONKURS] Wygraj książkę na weekend23 sierpnia 2019 r.

W kolejnej odsłonie naszego cyklu konkursowego przygotowaliśmy dla naszych Czytelników książki, które warto zabrać na weekendowy wypoczynek. Trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Regulamin konkursu znajduje się na końcu tekstu.

23 sierpnia 2019 r.

Rafał Woś

Duma, uprzedzenie i pieniądze [Obserwuje i prezentuje Rafał Woś]23 sierpnia 2019 r.

Jane Austen to literacka legenda. Ale czy żyjąca na przełomie XVIII i XIX w. niestroniąca od tematów ekonomicznych angielska pisarka dobrze zarabiała na swojej twórczości? Gdyby żyła współcześnie, nie byłoby co do tego najmniejszych wątpliwości. W końcu „Duma i uprzedzenie” albo „Rozważna i romantyczna” to wielokrotnie ekranizowane bestsellery. Ale to dziś. A wtedy?

23 sierpnia 2019 r.

"Pokolenie ’89": A można było ostrzej23 sierpnia 2019 r.

Recenzja książki „Pokolenie ’89” to dla mnie twardy orzech do zgryzienia. Bo sam zajmuję się od kilku lat podobną tematyką – zbyt mocno wysiłkom takich autorów jak Jakub Sawulski kibicuję, bym mógł oceniać je na chłodno.

9 sierpnia 2019 r.

Jan Wróbel

Wróbel: Dehnel dla polskiej prawicy9 sierpnia 2019 r.

Jacek Dehnel napisał powieść, co wydarzeniem nie jest, bo pisarze tak mają, że powieści piszą. Zabawne jest za to, że „Ale z naszymi umarłymi” powinno być umieszczone na liście lektur rekomendowanych polskiej prawicy, a przecież napisane zostało dla rozrywki czytelnika antyprawicowego, dostającego egzemy na widok plakatu „PiS” i kokluszu na widok sutanny. Lewicowiec, czytając Dehnela, nie znajdzie nic nowego, natomiast prawicowiec...

7 sierpnia 2019 r.

Toni Morrison

Zmarła laureatka literackiego Nobla Toni Morrison7 sierpnia 2019 r.

Toni Morrison, która jako pierwsza afroamerykańska obywatelka USA, otrzymała w 1993 roku literacką Nagrodę Nobla, zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek w szpitalu w Nowym Jorku w wieku 88 lat - poinformował jej wydawca, firma Alfred A. Knopf.

Polecane

Polecane