Film

15 marca 2019 r.

Clint Eastwood w filmie „Przemytnik" (2018)

Premiery w kinach: „Przemytnik" Clinta Eastwooda i „Wszyscy wiedzą" z Penélope Cruz15 marca 2019 r.

W swoim najnowszym filmie Clint Eastwood staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. „Przemytnik" to zdecydowanie najbardziej wyczekiwana premiera tego weekendu. O głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach opowiada z kolei dramat „Wszyscy wiedzą" Asghara Farhadiego z Penélope Cruz. Do kin wchodzi także „Kurier" Władysława Pasikowskiego o losach walczącej Warszawy i misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

13 marca 2019 r.

Zofia Czerwińska w serialu „Alternatywy 4" (1983)

Nie żyje Zofia Czerwińska. Znana aktorka miała 85 lat13 marca 2019 r.

Zofia Czerwińska, aktorka zanana między innymi z filmów Stanisława Barei i serialu "Czterdziestolatek", dama Srebrnego Medalu "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis", zmarła w środę w Warszawie. O śmierci artystki poinformował w środę jej przyjaciel i wykonawca testamentu Mariusz Szczygieł.

9 marca 2019 r.

W kinach zobaczyć można m.in. „Wspomnienie lata" w reżyserii Adama Guzińskiego.

W kinach superbohaterski „Kapitan Marvel" oraz „To właśnie życie"9 marca 2019 r.

Najnowsza produkcja Marvel Studios, w której galaktyczna wojna dociera do Ziemi, ucieszy fanów kina superbohaterskiego. O kruchości ludzkiego życia opowiada dramat „To właśnie życie" z Olivią Wilde i Antonio Banderasem. Na deser polska komedia romantyczna „Całe szczęście" z Piotrem Adamczykiem i Romą Gąsiorowską. To jednak jeszcze nie wszystko.

28 lutego 2019 r.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film „Witajcie w Marwen" Roberta Zemeckisa już na ekranach polskich kin.

Kinowe premiery: „Witajcie w Marwen" Zemeckisa i „Śmierć nadejdzie dziś 2"28 lutego 2019 r.

Wzruszająca opowieść o sztuce, która leczy i podnosi z życiowych tragedii („Witajcie w Marwen") oraz nowy horror Christophera Landona („Śmierć nadejdzie dziś 2") to dwa najważniejsze premierowe tytuły weekendu. Do kin wchodzi także m.in. polski dramat „Córka trenera" z Jackiem Braciakiem i Karoliną Bruchnicką oraz „Kiedy się pojawiłaś" Petera Hutchingsa.

24 lutego 2019 r.

Russian Doll  Fot. Netflix

„Gdy każdy dzień jest tą samą imprezą” [RCENZJA „RUSSIAN DOLL”]24 lutego 2019 r.

Wyobraź sobie, że budzisz się w łazience mieszkania przyjaciółki, w którym odbywa się twoja urodzinowa impreza. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że sytuacja powtarza się codziennie. Codziennie umierasz i odzyskujesz świadomość, budząc się w tym samym miejscu i wokół tych samych ludzi. Koszmar? To właśnie pomysł, na którym osadza się fabuła „Russian Doll”.

22 lutego 2019 r.

„Kafarnaum", reż. Nadine Labaki, już w kinach. Rodzice mogą wyrządzić swym dzieciom wiele różnych krzywd, od czysto fizycznych, które zamieniają się z biegiem czasu w blizny wspomnień, po psychologiczne, których echa potomkowie odczuwają przez wiele lat, nierzadko do samego końca.

Kinowe nowości: „Kafarnaum" Labaki oraz „Granica" Abbasiego22 lutego 2019 r.

Westernowa komedia z mocną obsadą (Joaquin Phoenix, John C. Reilly, Jake Gyllenhaal w filmie „Bracia Sisters"), bejruckie slumsy pełne wilczych zasad („Kafarnaum") oraz ponadczasowa love story („Gdyby ulica Beale umiała mówić") to najważniejsze filmowe premiery weekendu. Ponadto do kin wchodzą także: słynna już „Granica" Aliego Abbasiego, „Kobiety mafii 2" Patryka Vegi oraz dramat „Ułaskawienie" Jana Jakuba Kolskiego.

19 lutego 2019 r.

Jan Peszek jako Tytus Ceglarski w filmie „Hiszpanka" w reżyserii Łukasza Barczyka.

Jan Peszek: Nigdy nie merdałem ogonkiem [WYWIAD]19 lutego 2019 r.

Mówiłem mojemu synowi, że w tym zawodzie trzeba wciąż bywać, pokazywać się, czasem merdać ogonkiem... A to jest ostatnia rzecz, która zarówno Błażeja, jak i mnie interesuje - powiedział PAP Jan Peszek. Wybitny aktor obchodził w ostatnią środę 75. urodziny.

Polecane

Polecane