Film

26 marca 2020 r.

Jan Himilsbach jako Sidorowski w filmie "Rejs". Cały film można legalnie i za darmo obejrzeć w internecie.

Stare, dobre (i darmowe) kino bez wychodzenia z domu [WIDEO]26 marca 2020 r.

Kultowy "Rejs" Marka Piwowskiego, "Krótki film o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego czy "Zaklęte rewiry" Janusza Majewskiego to tylko kilka przykładów z klasyki polskiego filmu, które w całości można obejrzeć w sieci (legalnie i za darmo). Oto kilka propozycji na udany, domowy seans kinowy. #zostańwdomu

17 marca 2020 r.

#Zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie!

#Zostańwdomu – koncerty, filmy, teatry i muzea są w internecie [PRAKTYCZNA LISTA]17 marca 2020 r.

Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. #Zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie! - zachęca ministerstwo kultury.

6 marca 2020 r.

Z powodu kontrowersji wokół Polańskiego cały zarząd Akademii Cezara podał się do dymisji, podkreślając, że podjął decyzję, by „Cezary pozostały wielkim świętem kina”. Sam reżyser poinformował dzień przed ceremonią, że nie weźmie w niej udziału.

W sprawie Polańskiego lewica i konserwatyści zamienili się miejscami6 marca 2020 r.

Polański – ofiara politycznej poprawności w czasach #MeToo czy artysta, który po latach zostaje w końcu potępiony za moralnie niedopuszczalny czyn? Czy można wręczyć Cezara reżyserowi oskarżonemu o seks z 13-latką (w 1977 r.) i – ostatnio – przez znaną francuską fotografkę Valentine Monnier o gwałt i pobicie w kurorcie narciarskim (tym zarzutom Polański zaprzecza)? Odpowiedź na te pytania stała się we Francji kwestią polityczną i manifestacją światopoglądu.

3 marca 2020 r.

Bartosz Bielenia w filmie „Boże Ciało"

Orły 2020: „Boże Ciało" Jana Komasy triumfuje3 marca 2020 r.

"Boże Ciało" Jana Komasy zostało w poniedziałek nagrodzone Polską Nagrodą Filmową Orły 2020 w kategorii najlepszy film. Twórcy filmu odebrali także 10 innych statuetek, m.in. za najlepsze pierwszoplanowe i drugoplanowe role męskie i kobiece, reżyserię, scenariusz, montaż i zdjęcia.

29 lutego 2020 r.

There Is No Evil - najlepszy film 70. Berlinale 
Producent Kaveh Farnam, aktorka Baran Rasoulof i producent Farzad Pak

"There Is No Evil" Mohammada Rasoulofa ze Złotym Niedźwiedziem dla najlepszego filmu 70. Berlinale29 lutego 2020 r.

"There Is No Evil" Mohammada Rasoulofa został nagrodzony Złotym Niedźwiedziem dla najlepszego filmu 70. Berlinale. Chciałbym, by mógł tu dziś być, ale nie wolno mu opuszczać kraju. Życzylibyśmy sobie, by nikt nigdy nie był więziony z powodów politycznych - mówił producent Farzad Pak, odbierając statuetkę w imieniu reżysera.

Polecane

Polecane