Film

12 listopada 2018 r.

Jowita Budnik

Jowita Budnik: Kłamać tak, żeby nie było widać, że się kłamie jest cenną umiejętnością12 listopada 2018 r.

– W pracy kieruję się intuicją. Choć zawsze przed zdjęciami staram się dobrze przygotować do roli intelektualnie i emocjonalnie, by wiedzieć wszystko o postaci, którą mam grać. Tego mnie właśnie nauczyła Joanna z Krzysztofem. Na planie jednak uruchamiam się w sposób, którego nawet ja nie jestem do końca świadoma. Po prostu puszczam strumień emocji i próbuję sprawić, żeby on bez fałszu przechodził przez postać. Nie mam żadnego innego, mądrego czy fachowego sposobu – o roli przypadków, wyborze drogi aktorskiej, pracy z Krzysztofem Krauze i Joanną Kos-Krauze oraz planach na przyszłość z Jowitą Budnik rozmawia Ryszard Jaźwiński.

10 listopada 2018 r.

Andrzej Wajda na planie filmu "Danton" (1983)

Ludzie niepodległości: Polska Szkoła Filmowa10 listopada 2018 r.

Kalendarium Polskiej Szkoły Filmowej symbolicznie otwierają i zamykają filmy Andrzeja Munka: „Człowiek na torze” (1957) i „Pasażerka” (1963), ukończona już po tragicznej śmierci reżysera. Siedem lat, które okazały się punktem zwrotnym polskiej kultury.

3 listopada 2018 r.

„Narodziny gwiazdy" z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem (2018) w kinach już od 30 listopada.

„Bohemian Rhapsody" i „Narodziny gwiazdy". Najlepsze premiery kinowe listopada3 listopada 2018 r.

Filmowy listopad otwiera opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym („Bohemian Rhapsody") a zamyka Lady Gaga, która zagrała główną rolę w „Narodzinach gwiazdy". Na widzów o mocnych nerwach czeka horror „Suspiria". Fanów gatunku fantasy nasycić mogą „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". Studio Disney przygotowało kolejną filmową adaptację klasycznej baśni - tym razem jest to „Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Na deser lekka komedia romantyczna „Planeta Singli 2" z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą.

21 października 2018 r.

Najlepsze filmy kina francuskiego

„Pogarda" z Brigitte Bardot i „Amelia" Jeuneta. Kultowe filmy kina francuskiego21 października 2018 r.

Niezapomniane obrazy Jean-Luca Godarda czy Luca Bessona. Aktorski crème de la crème na czele z Brigitte Bardot, Jean-Paulem Belmondo i Jean Reno. Od jeszcze niemej „Podróży na księżyc" z początku ubiegłego wieku - do „Artysty" Michela Hazanaviciusa sprzed ledwie kilku lat. Mimo upływu dekad po wiele kultowych tytułów francuskich mistrzów kina sięga się z przyjemnością.

18 października 2018 r.

Gabriela Muskała w filmie „Fuga" (2018) w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej

Agnieszka Smoczyńska: Kobieta nie musi brać odpowiedzialności za najbliższych18 października 2018 r.

Chciałam, żeby to był film o tym, kim jesteśmy bez ról, które dobrze znamy oraz o tym, co nas określa. Co robimy, gdy tracimy funkcje społeczne – mówi Agnieszka Smoczyńska, reżyserka „Fugi”, która na 43. FPFF w Gdyni otrzymała Nagrodę za debiut lub drugi film oraz Nagrodę za zdjęcia.  Film zdobył również Kryształową Gwiazdę Elle oraz wyróżnienie Sieci Kin Studyjnych.

17 października 2018 r.

Premiera "Ślepnąc od świateł" odbędzie się 27 października o godz. 22.00 na antenie HBO. Tego dnia wszystkie odcinki serialu będą dostępne w serwisie HBO GO.

Serial "Ślepnąc od świateł" – od 27 października w HBO17 października 2018 r.

"Ślepnąc od świateł" opowiada o rozpadzie świata niezależnego warszawskiego dilera i jego klientów, barwnych straceńców z miasta, którzy tańczą wokół niego i jego kokainy swoisty danse macabre - powiedział PAP reżyser serialu Krzysztof Skonieczny. Produkcję HBO będzie można oglądać od 27 października.

12 października 2018 r.

„Tramwaj w Jerozolimie" w reżyserii Amosa Gitaia to - jak opowiada o niej reżyser - ironiczna, ale i optymistyczna metafora podzielonego miasta, w którym Izraelczycy, Palestyńczycy i inne narodowości próbują doświadczyć, jak mogłoby wyglądać życie bez wielkich konfliktów i przemocy.

34. Warszawski Festiwal Filmowy. Co warto zobaczyć?12 października 2018 r.

Pokazem francusko-izraelskiego "Tramwaju w Jerozolimie" Amosa Gitaia rozpocznie się w piątek 34. Warszawski Festiwal Filmowy. Łącznie podczas wydarzenia, które potrwa do 21 października, zostanie pokazanych 190 filmów - krótko, średnio i pełnometrażowych.

Polecane

Polecane