Film

13 czerwca 2020 r.

Nowości Netflixa w czerwcu i lipcu 2020. Co warto zobaczyć?

Netflix na lato. Zobacz najciekawsze premiery13 czerwca 2020 r.

Wśród wakacyjnych premier Netflixa znaleźć można zarówno ciekawe seriale (m.in. 3. sezon "Dark", "Klątwa Ju-on" i "Bezpaństwowcy"), jak i nowości filmowe: "The Old Guard", "Fatalny romans" oraz ostatni rozdział trylogii "Niewidzialny strażnik”, czyli "Ofiara dla burzy".

9 czerwca 2020 r.

Małgorzata Szumowska: Czerpię siłę z mężczyzn i dzięki temu jestem od nich silniejsza [WYWIAD]9 czerwca 2020 r.

Na początku był niepokój, potem lęki o sytuację finansową, które do dziś pozostały – pewne instytucje nagle stały się niewypłacalne przez to, że kina są zamknięte. Spowodowało to wiele stresów i nerwów, ale mogę powiedzieć, że na końcu – choć jeszcze nie wiadomo co będzie dalej – jest mi łatwiej oddzielić ziarno od plew. Ten czas dał mi większą świadomość, co chcę robić. – z Małgorzatą Szumowską, reżyserką, scenarzystką, producentką, laureatką wielu festiwali filmowych rozmawiała Joanna Sławińska.

5 czerwca 2020 r.

Już 12 czerwca widzowie zobaczą premierowy odcinek pierwszego sezonu serialu "W głębi lasu". To nowa, polska produkcja Netflixa na podstawie powieści Harlana Cobena. W rolach głównych Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska, Wiktoria Filus i Hubert Miłkowski.

Zobacz nowości Netflix w czerwcu 2020 [WIDEO]5 czerwca 2020 r.

Wśród wielu premier Netflixa na czerwiec 2020 do najbardziej wyczekiwanych należą z pewnością dwa tytuły. Pierwszym jest polski serial "W głębi lasu", gdzie w rolach głównych widzowie zobaczą Grzegorza Damięckiego, Agnieszkę Grochowską oraz Wiktorię Filus. Drugim hitem będzie z pewnością trzeci i ostatni sezon serialu „Dark”. Co jeszcze warto zobaczyć? Oto najciekawsze premiery:

3 czerwca 2020 r.

Filmy z oficjalnej selekcji - opatrzone etykietą Cannes 2020 - będą wyświetlane w kinach do wiosny 2021 r. i pokazywane na innych festiwalach.

Cannes 2020: 56 filmów w oficjalnej selekcji3 czerwca 2020 r.

56 produkcji, wśród nich "Summer of 85" Francoisa Ozona, "The French Dispatch" Wesa Andersona i "Sweat" wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi Magnusa von Horna, znalazło się w ogłoszonej w środę oficjalnej selekcji festiwalu Cannes 2020. Filmy te będą dystrybuowane w kinach i wyświetlane na innych festiwalach.

2 czerwca 2020 r.

„Zdajemy sobie sprawę, że najbliższe tygodnie w tych instytucjach będą kluczowe pod względem rozpoznania nastrojów wśród publiczności. Jej powrót na widownię będzie z pewnością stopniowy i ważne będzie przede wszystkim budowanie zaufania. Dlatego dyrektorzy i pracownicy instytucji mają przed sobą ważne zadanie polegające na odpowiedniej komunikacji z widzami i stworzeniu przestrzeni spełniającej warunki bezpieczeństwa sanitarnego” – podkreśla resort.

Wytyczne dla kin i teatrów w czasie pandemii opublikowane2 czerwca 2020 r.

Czwarty etap odmrażania życia gospodarczego i społecznego oznacza możliwość uruchamiania działalności instytucji kultury – teatrów, oper, filharmonii i kin - przypomina we wtorek MKiDN publikując na swojej stronie internetowej wytyczne dla kin, teatrów, oper i filharmonii.

27 maja 2020 r.

Kina, teatry oraz filharmonie mogą wznowić działalność od 6 czerwca br. Widownia będzie mogła być zapełniona maksymalnie do 50 proc. pojemności.

Kina, teatry i filharmonie ponownie otwarte już od 6 czerwca27 maja 2020 r.

Od 6 czerwca wprowadzamy możliwość odmrożenia funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii, audytoriów w domach kultury i cyrków; warunki są dwa: wypełniamy pojemność widowni do 50 proc. i nosimy maseczki - poinformował w środę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

25 maja 2020 r.

Kalina Alabrudzińska

Kalina Alabrudzińska: Komedię mogę zrobić ze wszystkiego [WYWIAD]25 maja 2020 r.

Mam w głowie mnóstwo postaci. Na zawołanie – mówi Kalina Alabrudzińska w rozmowie z Magdą Sendecką. – To nie są moje historie, żadna z nich. Ale każdą mogłabym przeżyć czy jakoś się z nią zidentyfikować – dodaje reżyserka. „Nic nie ginie”, jej pełnometrażowy debiut fabularny, podzielił pandemiczny los kultury i zamiast do kin, trafił od razu do sieci. Warto go nie przeoczyć.

21 maja 2020 r.

Jan Komasa, fot. Legalna Kultura

Jan Komasa: Nie muszę spać, żeby śnić [WYWIAD, cz. 1]21 maja 2020 r.

Podziały są w naszych czasach wzmacniane przez internet, który nas łączy po to, żeby za chwilę nas ze sobą skonfrontować i spolaryzować. Może być tak, że za chwilę nie będziemy się chcieli kontaktować i w ogóle rozmawiać, bo uznamy, że pochodzimy z zupełnie innych światów czy baniek – w pierwszej części wywiadu, o nagrodzonym na Tribeca Film Festival filmie "Hejter. Sala Samobójców" oraz zbieżności kina z rzeczywistością z Janem Komasą, reżyserem i scenarzystą, rozmawia Joanna Sławińska.

Polecane

Polecane