Film

10 października 2019 r.

„Wojna o prąd", reż. Alfonso Gomez-Rejon

W kinach „Boże Ciało" Komasy oraz „Wojna o prąd" [WIDEO]10 października 2019 r.

Historia młodego Daniela, który po odsiadce w poprawczaku marzy o byciu księdzem jest głównym wątkiem „Bożego Ciała" Jana Komasy. Film jest najbardziej oczekiwaną, kinową premierą weekendu. Wielu widzów czeka również na „Wojnę o prąd", która opowiada o brutalnej rywalizacji wielkich wynalazców: Thomasa Edisona i Nikoli Tesli.

8 października 2019 r.

Janusz Kondratiuk był wielokrotnie doceniany za swoją twórczość filmową. W 1972 r. uhonorowano go Nagrodą Złotego Ekranu, przyznawaną przez pismo "Ekran", za: "Niedzielę Barabasza" i "Dziewczyny do wzięcia".

Nie żyje Janusz Kondratiuk. Znany reżyser miał 76 lat [SYLWETKA]8 października 2019 r.

Jego filmy porównywano z czeskim kinem lat 60., szczególnie z dziełami Milosa Formana. Uważał, że reżyser jest jak neurochirurg, który "dokonuje bezczelnej operacji na umyśle widza". Janusz Kondratiuk, twórca m.in. "Dziewczyn do wzięcia" i "Jak pies z kotem", zmarł w poniedziałek w wieku 76 lat.

28 września 2019 r.

Joaquin Phoenix jako Arthur Fleck w filmie „Joker". Premiera w kinach już 4 października.

Kinowe przeboje października: Na początek „Joker" i „Boże ciało" Komasy [WIDEO]28 września 2019 r.

Kinowy październik zapowiada się bardzo obiecująco. Wśród premier znaleźć można m.in. „Jokera" z Joaquinem Phoenixem i Robertem De Niro, „Boże ciało" Jana Komasy, horror komediowy „Zombieland: Kulki w łeb", „Czarownicę 2" z Angeliną Jolie, Elle Fanning i Michelle Pfeiffer oraz „Obywatela Jonesa" Agnieszki Holland. A to dopiero początek listy.

Polecane

Polecane