Film

16 grudnia 2019 r.

Grażyna Szapołowska i Olaf Lubaszenko w „Dekalogu VI" Krzysztofa Kieślowskiego

„Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego ma już 30 lat16 grudnia 2019 r.

Żaden film w historii polskiego kina nie był przedmiotem tak wielkiego zainteresowania badaczy i krytyków, jak "Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego – powiedział w rozmowie z PAP prof. Tadeusz Lubelski, krytyk i historyk kina. Dzieło Kieślowskiego ma już 30 lat.

3 grudnia 2019 r.

Bartosz Bielenia w filmie „Boże Ciało"

Bartosz Bielenia laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 20193 grudnia 2019 r.

Bartosz Bielenia, wcielający się w filmie „Boże Ciało" w rolę Daniela, który po wyjściu z zakładu poprawczego zostaje omyłkowo wzięty za księdza, został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2019. Z okazji 50-lecia nagrody Katarzyna Figura i Andrzej Chyra odebrali Nagrody Specjalne.

29 listopada 2019 r.

Roman Polański podczas gali 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia

Roman Polański odebrał w Łodzi statuetkę Złotego Glana 29 listopada 2019 r.

Światowej sławy reżyser, laureat Oscara i Złotej Palmy Roman Polański odebrał w piątek wieczorem w Łodzi statuetkę Złotego Glana. Uroczystość odbyła się podczas gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia. Statuetka przyznawana jest twórcom niezależnym i idącym pod prąd.

24 października 2019 r.

Animowana „Rodzina Addamsów" już w kinach.

W kinach „Rodzina Addamsów" oraz „Van Gogh" [WIDEO]24 października 2019 r.

Najbardziej oczekiwanymi premierami kinowego weekendu są: animowana „Rodzina Addamsów", dramat biograficzny „Van Gogh. U bram wieczności" oraz „Bliźniak" z Willem Smithem. Do kin wchodzi także thriller polityczny „Obywatel Jones" w reżyserii Agnieszki Holland.

Polecane

Polecane