Film

13 stycznia 2020 r.

Bartosz Bielenia w filmie „Boże Ciało"

„Boże Ciało" Jana Komasy nominowane do Oscara13 stycznia 2020 r.

"Boże Ciało" Jana Komasy zostało w poniedziałek nominowane do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Faworytem w wyścigu po statuetki - z 11 nominacjami - został "Joker" Todda Phillipsa. Po 10 nominacji otrzymały: "1917" Sama Mendesa, "Irlandczyk" Martina Scorsese i "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino.

7 stycznia 2020 r.

Joaquin Phoenix w filmie „Joker" Todda Phillipsa (2019)

BAFTA 2020: „Joker" faworytem, „Boże Ciało" bez nominacji7 stycznia 2020 r.

Nominowany w 11 kategoriach "Joker" Todda Phillipsa został faworytem 73. nagród BAFTA. Szansę na statuetkę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego mają m.in. "Parasite" Bonga Joon-ho, "Kłamstewko" Lulu Wang i "Ból i blask" Pedro Almodovara. Nominacji nie otrzymało "Boże Ciało" Jana Komasy.

2 stycznia 2020 r.

"Ptaki śpiewają w Kigali" (2017)

Joanna Kos-Krauze: Marzy mi się film o pamięci, utracie [WYWIAD]2 stycznia 2020 r.

Marzy mi się film o pamięci, utracie. Ostatnio sięgnęłam po książkę Mariusza Szczygła "Nie ma" o braku. Sądzę, że trzeba mieć bardzo dużo odwagi, żeby chodząc ścieżkami utraty, nie zgorzknieć, nie przestraszyć się - powiedziała PAP reżyserka Joanna Kos-Krauze, współautorka "Mojego Nikifora", "Papuszy", "Ptaki śpiewają w Kigali".

31 grudnia 2019 r.

Jarosław Boberek

Jarosław Boberek: W życiu nie ma przypadków [WYWIAD]31 grudnia 2019 r.

– W życiu nie ma przypadków. W życiu wszystko ma swoje miejsce – mówi Jarosław Boberek, aktor filmowy, telewizyjny, teatralny, a przede wszystkim dubbingowy, który użyczał głosu postaciom w ponad 600 filmach i serialach. Zanim przemówił głosem króla Juliana z „Madagaskaru”, planował nieco inną drogę życiową. Jaką? – z aktorem rozmawia Jolanta Tokarczyk.

30 grudnia 2019 r.

Zmarł Neil Innes, "siódmy Python"30 grudnia 2019 r.

 Neil Innes, autor piosenek związany m.in. z grupą Monty Pythona, nie żyje - poinformował w poniedziałek jego agent Nigel Morton. Brytyjski komik i muzyk miał 75 lat, zmarł z przyczyn naturalnych w niedzielę późnym wieczorem.

19 grudnia 2019 r.

Daisy Ridley jako Rey w filmie „Gwiezdne wojny. Skywalker. Odrodzenie"

„Gwiezdne wojny. Skywalker. Odrodzenie" już w kinach [WIDEO]19 grudnia 2019 r.

W czwartek do polskich kin wchodzi IX część sagi "Gwiezdne wojny". W Hollywood film pobił rekordy przedsprzedaży biletów już po kilku godzinach od startu dystrybucji. Chociaż twórcy deklarują, że to ostatnia część serii, zapowiadają powstanie nowej trylogii w ciągu najbliższych kilku lat.

Polecane

Polecane