Dwa lata temu wydali debiutancką Małą Płytę. Ich piosenki i koncerty pokochały tysiące słuchaczy w bardzo różnym wieku. W tym roku duet Rogiewicz/Nikiforow wraca z drugim, zimowym albumem.
ikona lupy />
Jerz Igor zimą / Media

Prapremiera drugiej płyty odbyła się w styczniu tego roku w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego, jednak, jak to w świecie muzyki niezależnej bywa, sam krążek dotarł do zespołu dopiero parę dni po koncercie. W związku z Mikołajkami, zbliżającymi się mrozami i szansą na śnieg czas więc na właściwą, oficjalną premierę płyty „Jerz Igor Zimą”!

Najnowszy album opowie nam między innymi o tym, jakie przygody w środku zimy mogą przydarzyć się niedźwiedziowi, co robił śnieg, o czym marzą ryby pod lodem i dlaczego zimą lisy chodzą o wiele ciszej. Autorami tekstów są Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk oraz Grzegorz Uzdański. Płyta zawiera 10 piosenek, a melodię do jednej z nich słuchacz będzie mógł wymyślić sobie sam. Płycie towarzyszy wielostronicowa książeczka autorstwa duetu Agata Dudek/Małgorzata Nowak, stworzona jako otwarta forma, którą słuchacz będzie mógł własnoręcznie uzupełniać wedle upodobania. Malownicze, kalejdoskopowe aranżacje wykonuje dziesięcioosobowa Orkiestra Jerza Igora. Usłyszymy więc m.in. wibrafon, autoharfę, puzony i waltornię - wszystko to nagrane pod czujnym okiem Michała Kupicz.

Na premierowym koncercie w warszawskim klubie Niebo Jerz Igor wystąpi wraz z Orkiestrą. Na gości, poza muzyką, czekać będzie mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Będzie wreszcie płyta, w specjalnej mikołajowej cenie.

Podczas występu można, należy wręcz biegać i śpiewać, a po koncercie zagrać na wszystkich instrumentach zespołu. Zapraszamy dzieci od lat 0 do 100!

JERZ IGOR ZIMĄ premiera | 6 grudnia 2016, godz. 17.00 | Klub NIEBO | ul. Nowy Świat 21, Warszawa