Co warto obaczyć, czego posłuchać? Polecamy najciekawsze wydarzenia najbliższych dniStartuje cykl „Buntownicy kamery. Czechosłowacka Nowa Fala”. Po wiosennym przeglądzie czeskiego kina przyszedł czas na jego jesienną odsłonę. Dzisiaj (28.10) inauguracja w warszawskim Iluzjonie pokazem „Miłości blondynki”. Więcej na BuntownicyKamery.pl.
Wystawa kolektywu Sputnik Photos. W CSW Zamek Ujazdowski można oglądać wystawę prac fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu ośmiu lat (2008–2016) członkowie Sputnik Photos pracowali w byłych republikach ZSRR. Fotograficzny efekt ich działań na wystawie „Stracone terytoria. OSAD”.
Znakomity gitarzysta jazzowy Al di Meola da koncert w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy (30.10).
Bluesrockowa legendarna grupa Ten Years After w Polsce. Brytyjczycy wystąpią w Gdańsku (Parlament, 28.10) i we Wrocławiu (Alibi, 29.10).
Amerykańska formacja Kongos zagra swój przebój „Come with me now” 2.11 w warszawskiej Proximie i dzień później w poznańskim Klubie U Bazyla.
Mura Masa, czyli multiinstrumentalista i producent z Wysp, Alex Crossan, da jeden koncert w Polsce. W warszawskiej Proximie wystąpi 5.11.
Placebo na jedynym koncercie w Polsce. Zespół Briana Molko zagra na warszawskim Torwarze (29.10) w ramach trasy „20 Years of Placebo”.
Brytyjskie trio White Lies przyjeżdża do Polski z nowym materiałem „Friends”. Zespół wystąpi w Gdańsku (Stary Maneż, 2.11) i Warszawie (Progresja, 3.11).