Co warto zobaczyć, a czego posłuchać? Jak co tydzień polecamy w pigułce najciekawsze wydarzenia kulturalne nadchodzących dni
28 filmów nagrodzonych główną Europejską Nagrodą Filmową oraz wybór tytułów nominowanych w 2016 r. obejmuje specjalny przegląd we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty. Na otwarcie, 6.09, „Krótki film o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego.
Wystartował Animator on Tour, czyli cykl pokazów filmów nagrodzonych na 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych „Animator”. W tym tygodniu zawita do Wrocławia, Łodzi i Poznania.
Andrzej Wajda 40/90 – to nowa wystawa plenerowa, która stanęła przed stołecznym kinem Iluzjon. Na ekspozycje składają się plansze z fotosami i plakatami najsłynniejszych filmów reżysera.
Sztuka w przestrzeni publicznej, czyli specjalne artystyczne wydarzenie w Kielcach. Między 5 a 8 września Paweł Althamer wraz z zaproszonymi przez siebie przyjaciółmi będą tworzyć premierowe prace w ramach projektu „Nomada”.
Fotograficzny TIFF Festival we Wrocławiu. 1.09 startuje impreza pełna wystaw i spotkań. Więcej na Tiff.Wroc.pl.
„Wystawa na Ekranie” – do warszawskiego kina Muranów powraca cykl prezentacji kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie na dużym ekranie. 4.09 „Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie, a 6.09 „Manet – portrecista życia” z The Royal Academy of Arts w Londynie.
Reni Jusis wystąpi na zakończenie lata w warszawskiej Stacji Mercedes. W najbliższą niedzielę zagra swój nowy materiał z płyty „Bang!”.
Wolf Alice w Warszawie. Doskonały brytyjski kwartet grający alternatywnego rocka wystąpi w klubie Hybrydy w najbliższą środę. Przed nominowaną do Grammy, Brit i Mercury Prize kapelą wystąpi brytyjski indierockowy Gengahr.