Co warto zobaczyć i gdzie się wybrać? Najciekawsze wydarzenia nadchodzących dni w pigułce
Sting ponownie w Polsce. Muzyk wystąpi 2.08 w sopockiej Operze Leśnej. Możliwe, że zaprezentuje nowe piosenki, które mają znaleźć się na jego nowym albumie jeszcze w tym roku.
Mike Skinner na urodzinach Cudu nad Wisłą. Lider The Streets zaprezentuje DJ-ski set w stolicy 29.07. Wstęp wolny.
Gdańsk Dźwiga Muzę – festiwal łączący różne muzyczne gatunki w ten weekend w Gdańsku. Wystąpią m.in. Steve Nash & Turntable Orchestra, Julia Marcell, Hey, Taco Hemingway i Lao Che.
„Life on earth?/ David Bowie” , czyli nowa wystawa w Rondzie Sztuki w Katowicach. Na ekspozycji poświęconej genialnemu muzykowi prace pokażą m.in. Pola Dwurnik i Dawid Ryski. Start 4.08.
Asylum – instalacja filmowa niemieckiego artysty Juliana Rosefeldta poruszająca temat imigracji w warszawskim Nowym Teatrze. Czynna do 26.08, wstęp wolny.
20. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku. Do 7.08 będzie można obejrzeć kilka spektakli, w tym m.in. z teatrów z Iranu i Izraela. Pełny program na TeatrSzekspirowski.pl.
Kapela ze Wsi Warszawa na scenie letniej Nowohuckiego Centrum Kultury. Koncert w Krakowie 2.08.
Sławek Jaskułke Trio – Project „On” to najbliższy koncert w ramach warszawskiego festiwalu Jazz na Starówce. Jeden z najciekawszych polskich pianistów jazzowych wystąpi z zespołem w najbliższą sobotę (30.07). Wstęp wolny.
Legenda muzyki elektronicznej, zespół Kraftwerk, w Sopocie. 29.07 w Operze Leśnej wystąpią z widowiskiem multimedialnym 3D.