Grypserka przestrzega zasad bajery, a git ludzie pomiatają frajerami i cwelami. Takie są brutalne zasady więziennej subkultury dla tych, którzy mają cynkówkę pod lewym okiem.

Końcówka lat 90-tych, zakład karny w Łęczycy. Kuba, kończy odsiadywanie wieloletniego wyroku. W ciągu pobytu dorobił się najwyższej pozycji w więziennej hierarchii - jest tzw. mącicielem (przywódcą pawilonu, w którym odbywał wyrok). Wszystko się komplikuje, gdy Kuba podczas wywiadu daje się bezmyślnie podpuścić i zdradza zasady tzw. grypserki. Do tego zwierza się z układów z przełożonymi, przez co wbija sobie przysłowiowy gwóźdź do trumny. Wszystko, co opowiedział dziennikarzowi, trafi do telewizji. Więzień Młody zostaje przeniesiony do Łęczycy z innego zakładu karnego. Bity, szykanowany przez poprzednich towarzyszy i będący poza hierarchią więzienną. Podczas pobytu w celi przejściowej poznaje Kubę. Układ z byłym mącicielem staje się dla niego szansą na wyjście z roli ofiary.

Polski dramat sensacyjny w reżyserii Kamila Szymańskiego wchodzi na ekrany kin już w najbliższy piątek, 13 listopada. W rolach głównych: Włodzimierz Matuszak, Arkadiusz Detmer oraz Grzegorz Kowalczyk.