Kończą się finałowe przesłuchania XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Do ostatniego etapu jury zakwalifikowało 10 pianistów z 8 krajów. Wczoraj Filharmonii Narodowej w Warszawie jury i publiczności zaprezentował się Szymon Nehring. To jedyny Polak, który dotarł do ostatniego etapu Konkursu.
Reklama

Finałowe zmagania zakończy dziś (20.10) trzech pianistów: Kanadyjczycy Charles Richard-Hamelin i Yike (Tony) Yang oraz Rosjanin Dmitrij Szyszkin. Początek przesłuchań o 18.00. Pianiści w finale mają do wykonania jeden z koncertów fortepianowych Fryderyka Chopina: e-moll opus 11, lub f-moll opus 21. Akompaniować im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod batutą Jacka Kaspszyka. Zwycięzcę poznamy późnym wieczorem lub w nocy.

Jutro w Filharmonii Narodowej odbędzie się Koncert Laureatów, powtórzony następnie 22 i 23 października.

Wszystkie przesłuchania Konkursu Chopinowskiego transmituje i komentuje radiowa Dwójka. Oprócz tego Polskie Radio z okazji Konkursu Chopinowskiego uruchomiło nowe cyfrowe Radio Chopin. Program w całości jest poświęcony Konkursowi i polskiemu kompozytorowi. Radia Chopin można słuchać w cyfrowych radioodbiornikach DAB+ oraz na stronie internetowej www.polskieradio.pl.