OMD, Bob Geldof i Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej – tak w skrócie można opisać nadchodzą edycję Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Impreza wystartuje 23 października w Łodzi.

Do tej pory na imprezie gościli m.in. Daniel Lanois, Peter Hook z Joy Division, były członek Depeche Mode Alan Wilder, Bill Laswell, Marc Almond czy Laibach. W tym roku lista gości jest nie mniej imponująca.

Pierwszy dzień (Łodź, Klub Wytwórnia) to koncerty projektów The Pau, K-essence, Little White Lies i Das Moon.

Drugi, w tym samym miejscu, zawiera się przede wszystkim w dwóch wydarzeniach. Najpierw odbędzie się koncert „Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej” z takimi legendami polskiej sceny jak Józef Skrzek, Władysław Komendarek, Kapitan Nemo i Konrad Kucz. Następnie na scenie pojawi się OMD, brytyjska legenda syntpopu i nowej fali z takimi hitami na koncie jak „Enola Gay” czy „Sailing on the Seven Seas”.

Trzeciego dnia będzie można posłuchać Wojciecha Waglewskiego i gości, czyli Marię Peszek, Leszka Możdżera, Fisza, Emade, zespół Voo Voo. Z kolei po gali wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” wystąpi Bob Geldof.

Dodatkową atrakcją będzie wyjazdowe wydarzenie w Poznaniu, 29 października (CK Zamek). Do filmu „Metropolis” (reż. Fritz Lang, 1927 r.) zagrają na żywo: Agnieszka Makówka, Igor Gwadera, Władysław Komendarek.

Więcej o wydarzeniu>>>