Koncerty, wystawy, wydarzenia. Zobacz, na co warto się wybraćMarcin Wasilewski Trio wystąpi w ramach 8. Letniej Akademii Jazzu. Koncert w łódzkiej Wytwórni w najbliższy czwartek.
Polska premiera najnowszego dokumentu Anci Damian, autorki obsypanej nagrodami „Drogi na drugą stronę”. Jej „Czarodziejską górę” będzie można zobaczyć dzisiaj (17.07) w kinie Pod Baranami w Krakowie. Opowieść o życiu Adama Jacka Winklera swoim głosem ubarwili Jerzy Radziwiłowicz i Julia Kijowska.
Przegląd filmowy w związku z 70. rocznicą obławy augustowskiej. 19 lipca za darmo w warszawskim kinie Muranów będzie można zobaczyć dwa filmy: „A może tego nie wolno mówić...” Jacka Petryckiego z 1988 roku oraz tegoroczną „Obławę” Beaty Hyży-Czołpińskiej.
Kolejny koncert zespołu Maxa Cavalery Soulfly w stolicy. Tym razem wystąpi 19 lipca w Proximie.
W ramach kina letniego przed Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie w sobotę można będzie zobaczyć „Priscillę, królową pustyni”.
Błażej Król wystąpi ze swoim solowym projektem na bulwarze nad Wisłą w Warszawie, w barze Kurort. Solowy materiał „Wij” zaprezentuje 23 lipca.
Retransmisja spektaklu „The Audience” z Helen Mirren w roli Królowej Elżbiety II. Kolejna odsłona National Theatre Live 23 lipca w sieci Multikino.
Kinowe lato dla dzieci w CSW Łaźnia w Gdańsku. W tym tygodniu wyświetlone zostaną filmy: „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie” (17 lipca) oraz „Nowe przygody dzieci z Bullerbyn” (19 lipca). Wstęp wolny.
Pochodzący z Jamajki DJ, piosenkarz, specjalista od dancehallu i pop-reggae Sean Paul wystąpi w Zatoce Sztuki w Sopocie 23 lipca.
Darmowy koncert jednej z najciekawszych debiutantek na polskim rynku. Wokalistka i gitarzystka Agyness B. Marry (na zdj.) wystąpi dzisiaj (17.07) w warszawskiej Stacji Mercedes o g. 20.