Nie żyje wrocławski malarz i rysownik, wykładowca ASP, Paweł Jarodzki. Artysta był współzałożycielem grupy artystycznej Luxus, która powstała we Wrocławiu w latach 80. Miał 63 lata.

Paweł Jarodzki zmarł w poniedziałek, o czym poinformowali jego przyjaciele w mediach społecznościowych. „Jeszcze o 17:33 migałeś na messengerze... odpoczywaj w swoim LuXusowym Królestwie Niebieskim. Bardzo Ci dziękuję za to współdzielenie zamiłowania do spraw beznadziejnych, w które brnęliśmy uporczywie w kilka osób ostatnimi czasy...” - napisał Tomasz Sikora z grupy muzycznej Kabrido.

Jarodzki był absolwentem wrocławskiej ASP, gdzie później wykładał. Wieloletni kurator wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych, malarz i rysownik, był też autorem podręczników i komiksów dla dzieci.

Jarodzki był współzałożycielem legendarnej wrocławskiej grupy artystycznej Luxus, która powstała w latach 80. XX w. W 2014 r. wydał książkę „Kompletna historia wszechświata ze szczególnym uwzględnieniem Polski”. Był autorem i współautorem kilkunastu wystaw pokazywanych w Polsce i za granicą.