Przed nami kolejny rozdział historii pełnego tajemnic Storybrooke i jego magicznych mieszkańców. FOX zaprasza na trzeci sezon „Dawno, dawno temu” od 10 grudnia.

"Dawno, dawno temu” to – obok „Lost. Zagubionych” – chyba najbardziej skomplikowany serial w telewizji. Za oba tytuły odpowiedzialny był zresztą ten sam duet scenarzystów: Edward Kitsis i Adam Horowitz. Po skończeniu prac na planie serialu o rozbitkach postanowili powołać do życia zgoła inny świat, pełen magii i wspomnień z dzieciństwa. Znalazło się w nim miejsce dla ogromnej liczby bohaterów znanych z przeróżnych baśni i opowieści. Jednak czy po dwóch sezonach tytuł ten może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Klątwa rzucona przez Reginę została złamana, magia przywrócona. A jednak twórcy serialu szykują widzom wiele niespodzianek, udowadniając, że to, co widzieliśmy do tej pory, to dopiero początek. Drzewo genealogiczne Henry’ego nieco się komplikuje. Okazuje się bowiem, że zaginiony syn Rumplestiltskina to Neal, młodzieńcza miłość Emmy i ojciec chłopca. Rumplestiltskin, wkrótce po odnalezieniu syna, zostaje śmiertelnie raniony przez Kapitana Hooka, który tym sposobem dokonał swojej dawno zapowiadanej zemsty.

Hook, który na początku sezonu współpracował z Corą, matką Złej Królowej, nie ma problemu, aby zmienić front, gdy tylko Cora znika z obrazka, zabita przez wiecznie cierpiącą Śnieżkę. To jedyny sposób na uratowanie zatrutego i umierającego Rumplestiltskina, a po odkryciu, że to Cora była odpowiedzialna za śmierć jej matki, Śnieżka już nie waha się przed odebraniem jej życia. Hook zaczyna knuć z Reginą, nie wspominając jej o układach z Tamarą i Gregiem, którzy przybyli do Storybrooke wyłącznie w jednym celu – żeby zdemaskować magię. Tamara przyjeżdża do miasta na zaproszenie swojego narzeczonego Neala, który długo nie daje się przekonać o jej złych zamiarach. Niemalże przypłaca to życiem, postrzelony przez zdemaskowaną narzeczoną, która razem z Gregiem porywa Henry’ego i zabiera go do Nibylandii – krainy, w której rządzi Piotruś Pan i jego Zaginieni Chłopcy. Trzeci sezon to podróż przez Nibylandię, poszukiwania Henry’ego i walka z Piotrusiem Panem – najbardziej parszywym czarnym charakterem, jaki do tej pory pojawił się w serialu. Niespodziewane wyznania i szokujące zwroty akcji przykują do fotela każdego fana tytułu, a ujawnione w tym sezonie historie Hooka, Rumplestiltskina czy Reginy zaskoczą nawet wiernych fanów serii.