Aktor Bradley Cooper negocjuje udział w filmie "Red Blooded American" gdzie najprawdopodobniej zagra kolarza Lance'a Armstronga.

W styczniu pisaliśmy o projekcie wytwórnia Paramount Pictures i Bad Robot Production, w którym miał wziąć udział Cooper. Aktor rzeczywiście negocjuje swój udział w filmie o Lancie Armstrongu, ale jego uwagę przykuł tytuł "Red Blooded American" Warner Bros. i Atlas Entertainment. Cooper obejmie posadę producenta oraz najprawdopodobniej zagra główną rolę.

Scenariusz "Red Blooded American" napisał Scott Z. Burns ("Side Effects", "Contagion"). W obiegu jest równie projekt reżysera Stephena Frearsa oraz wspomniania już produkcja Paramountu oparta na książce "Cycle of Lies: The Fall of Lance Armstrong." Czwartym filmem jest dokument "The Armstrong Lie", który zostanie wprowadzony do dystrybucji przez Sony Pictures Classics.

W tym roku do amerykańskich kin wejdą dwie produkcje z Cooperem - "Serena" i "American Hustle". Aktor był nominowany do Oscara i Złotego Globe'u za pierwszoplanową rolę w filmie "Poradnik pozytywnego myślenia".