Rodzeństwo Wachowskich ("Matrix") łączy siły z J. Michaelem Straczynskim (Babylon 5) przy "Sense8" - serialu science fiction, który powstanie na zamówienie serwisu Netflix.

Fabuła "Sense8" jak na razie nie jest sprecyzowana. Twórcy enigmatycznie opisują ją jako "globalną opowieść o powiązanych umysłach i prześladowanych duszach". Wszyscy twórcy zaangażowani w projekt wypowiadają się o sobie nawzajem z najwyższym uznaniem.

- Andy i Lana Wachowscy oraz Joe Straczyński należą do najbardziej utalentowanych i pomysłowych twórców naszych czasów - stwierdził Ted Sarandos z Netflixa. - Ich niesamowite dzieła należą do ulubionych wśród członków naszej społeczności - dodał.

- Jesteśmy podekscytowani współpracą z Netflixem i Georgeville Television - stwierdziło rodzeństwo Wachowskich. - Z Straczynskim chcieliśmy pracować od dawna, głównie dlatego, że jego nazwisko trudniej wypowiedzieć niż nasz, ale również dlatego, że łączy nas miłość do gatunku. Kilka lat temu przeprowadziliśmy nocną rozmowę o tym w jaki sposób technologia łączy ludzi i jednocześnie ich od siebie odseparowuje, Z tego paradoksu zrodził się pomysł na "Sense8" - tłumaczą reżyserzy.

Reklama

Największym sukcesem rodzeństwa Wachowskich jest "Matrix" z 1999 roku. Kolejne odsłony przygód Neo oraz "Speed Racer" i "Atlas chmur" spotkały się mieszanym przyjęciem u krytyków i widzów. J. Michael Straczynski jest scenarzystą i producentem. Przez wiele lat był odpowiedzialny za serię "Babylon 5". Za scenariusz do "Oszukanej" otrzymał nominację do nagrody BAFTA.

Pierwsza seria "Sense8" będzie miała 10 odcinków. Serial pojawi się w sieci w pod koniec 2014 roku. Będzie to kolejny wysokobudżetowy projekt serwisu streamingowego Netflix skierowany wyłącznie do użytkowników internetowych. Do tej pory serwis stworzył m.in. seriale: "House of Cards", "Orange Is The New Black", "Hemlock Grove" oraz czwarty sezon "Arrested Development"