Najnowsza płyta zespołu Kult zatytułowana "Prosto" pokryła się złotem. Wyróżnienia wręczono muzykom formacji w poniedziałek w obecności ich fanów, którzy tłumnie stawili się po autografy.

"Mam już płytę, więc mogę ustawić się w kolejce po autograf!" - zażartował Irek Wereński, basista Kultu, widząc długą kolejkę fanów, przybyłą na spotkanie z zespołem, jakie miało miejsce w poniedziałek w warszawskiej "klubojadalni" Kosmos Kosmos.

Muzycy Kultu zjawili się na miejscu nie tylko po to, by złożyć swoje podpisy na przyniesionych przez ich wielbicieli plakatach, koszulkach i okładkach, ale także by odebrać Złotą Płytę za swój najnowszy album "Prosto". Wydany w połowie maja krążek debiutował na szczycie oficjalnej listy sprzedaży w Polsce. Zainteresowanie słuchaczy wydawnictwem nie maleje i nakład "Prosto" zmierza już ku platynowemu. Dalszą obecność krążka w zestawieniu płytowych bestsellerów z pewnością przedłuży jego edycja winylowa, która trafi na rynek 1 lipca.

Złota Płyta za krążek "Prosto" jest czwartym tego typu wyróżnieniem w dotychczasowej działalności Kultu. Wcześniej zespół otrzymał "złoto" za płyty: "Tata Kazika" (1993), "Ostateczny krach systemu korporacji" (1998) i "Poligono Industrial" (2005). Ponadto Kult ma na koncie platynową płytę za album "Hurra!" (2009) oraz diamentową za koncertowe wydawnictwo "MTV Unplugged" (2010).