Brytyjska formacja Placebo wyjawiła szczegóły swej nowej płyty studyjnej. Krążek "Loud Like Love" ukaże się we wrześniu. Niedługo po jej premierze zespół wyruszy w europejską trasę koncertową, którą rozpocznie... w Polsce.

Uwielbiany przez polską publiczność zespół Placebo zagra ponownie na warszawskim Torwarze. Brian Molko wraz z kolegami dadzą koncert 12 listopada, który zainauguruje europejskie tournee zespołu, promujące ich najnowszą płytę studyjną "Loud Like Love". Premierę wydawnictwa zapowiedziano na 16 września.

Słuchacze będą mieli do wyboru kilka edycji "Loud Like Love" - oprócz standardowego wydania na CD dostępna będzie wersja na kolorowym winylu oraz w formie specjalnego boxu z trójwymiarową okładką. Na albumie znajdzie się dziesięć premierowych kompozycji, zarejestrowanych pod okiem producenta Adama Nobla.

Sprzedaż biletów na warszawski koncert Placebo rozpocznie się 24 maja. Do tego czasu wejściówki nabyć mogą wyłącznie członkowie oficjalnego fan clubu zespołu.

Formacja Placebo wydała dotychczas sześć albumów studyjnych, które rozeszły się w nakładzie ponad 12 milionów płyt na całym świecie. Debiutancki krążek grupy zatytułowany po prostu "Placebo" i ukazał się w 1996 roku. Rozgłos w Europie przyniosły zespołowi występy przed koncertami Davida Bowiego. Druga płyta Placebo "Without You I'm Nothing" z 1998 roku odniosła spory sukces na listach sprzedaży. Od tego czasu formacja cieszy się niesłabnącą popularnością wśród słuchaczy. Placebo cenione jest za charakterystyczny śpiew Briana Molko oraz specyficzny klimat swoich nagrań. Placebo chętnie sięga po repertuar innych artystów - zespół nagrywał piosenki Kate Bush, Sinead O'Connor i Depeche Mode.