Grupa odebrała złotą płytę w warszawskim Teatrze Rozmaitości.

"Długo to trwało. Przez ten czas zdążyliśmy zagrać w innym składzie, rozpaść się, reaktywować. Czas płynął. A że płynie on szybciej dla ludzi starszych, to ten okres minął jak z bicza strzelił" - skomentował dla PAP Life przerwę między kolejnymi albumami lider formacji, Kazik Staszewski.

"Myślę, że takie piosenki jak >>Tata Dilera<<, >>Nie zrobimy wam nic złego<<, czy >>Las Maquinas de la Muerte<< będą w naszym kanonie zawsze, ale mam też cichą nadzieję, że i z tej płyty coś się zaczepi do takiego naszego stałego programu" - powiedział muzyk. Dodał również, że nagranie całej płyty zajęło zespołowi 29 dni.

"Bar la Curva" to najnowszy album studyjny KNŻ. Poprzednim był wydany w 1999 r. "Las Maquinas de la Muerte".

Kazik Na Żywo pojawił się na rynku muzycznym w 1991 r. Początkowo formacja nazywała się po prostu "Kazik". Mózgiem zespołu był wokalista Kultu, Kazik Staszewski. Dołączyli do niego: gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński.

Formacja grała początkowo utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie. W 1994 r. zespół "Kazik" wydał swoją pierwszą płytę, pt. "Na żywo, ale w studio".

Tuż po nagraniu płyty modyfikacji uległ skład - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym w szeregi wstąpił gitarzysta Robert "Litza" Friedrich. W 1995 r. ukazała się druga płyta - "Porozumienie ponad podziałami". W 1998 r. zespół dołączył do projektu "Muzyka Przeciwko Rasizmowi", a jedna z jego piosenek znalazła się na składance "Muzyka przeciwko rasizmowi", firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej

Trzeci album zespołu, "Las Maquinas de la Muerte" ukazał się w 1999 r. Rok później z grupy odszedł Robert Friedrich, a jego miejsce zajął Olaf Deriglasoff. W takim składzie nagrany został jedyny album koncertowy zespołu - "Występ".

W 2004 r. grupa przerwała działalność. Rok później menedżer zespołu, Piotr Wieteska, założył zespół Buldog, do którego zaprosił Kazika Staszewskiego oraz eks-członków Kultu. Grupa na koncertach sygnowanych jako Kazik and Buldog grała, oprócz własnych piosenek, najbardziej znane utwory KNŻ. Grupa reaktywowała się w 2008 r. Wrócił do niej wtedy Friedrich.