Teatr WARSawy we współpracy ze stołecznym Teatrem Syrena przygotował nowe przedstawienie pt. "Urodzony 22 lipca" w reżyserii Joanny Drozdy. Premiera tego "wieczoru ze zbrodnią, teatrem i muzyką na żywo" odbędzie się online 11 grudnia.

"W ambasadzie radzieckiej trwa raut, a w Warszawie wielkie przygotowania. Na ulicach widać gości, którzy zjeżdżają na V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów. Ale jedno zabójstwo może zmienić bieg historii. Co zrobią towarzysze z Moskwy, jeśli sprawa się wyda? Czasu jest mało, już jutro najbardziej warszawski dzień - 22 lipca 1955 roku, dzień otwarcia Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Dziesięciolecia" - napisano o akcji przedstawienia na stronie Teatru WARSawy.

Jak wyjaśniono, "w cyklu +Morderca jest wśród nas+ na oczach widzów stwarzamy wariacje kryminalne, tym razem w działającym w teatrze Bistro Syrena". "Nastrój buduje doborowa trupa aktorska i instrument dźwięczący na żywo. Zagłębiamy się w historię Warszawy, czerpiemy z prawdziwych wydarzeń i znanych postaci, a potem puszczamy wodze fantazji. Tym razem w naszym spektaklu wystąpią postaci premiera PRL Józefa Cyrankiewicza i jego żony, aktorki Niny Andrycz, a także groźna delegacja z Kremla oraz sporo młodzieży" - czytamy w zapowiedzi.

Zaznaczono, że "podczas premierowych pokazów spektaklu +Urodzony 22 lipca+ oczami widzów będzie kamera, śledząca mrożące krew w żyłach wydarzenia".

"Zapraszamy na wieczór ze zbrodnią, teatrem i muzyką na żywo oraz bardzo czarnym humorem!" - napisali realizatorzy.

Autorami tekstu są Joanna Drozda i Michał Wybieralski. Reżyseria - Joanna Drozda. Muzykę skomponowała Beatrycze Łukaszewska. Za scenografię i produkcję odpowiada Aleksandra Ślązak.

Występują: Joanna Drozda, Beatrycze Łukaszewska, Izabela Perez, Maciej Dybowski i Piotr Siejka.

Spektakl zrealizowano w ramach Społecznej Sceny Debiutów Teatru WARSawy.

Premiera online - 11 grudnia o godz. 18. Kolejne przedstawienia - 12 i 13 grudnia o godz. 10.