STUDIO teatrgaleria otwiera własną platformę vod.teatrSTUDIO.pl. 29 listopada na platformie prosto z Dużej Sceny Teatru STUDIO odbędzie się streaming trzech koncertów Barbary Kingi Majewskiej i Marcina Maseckiego pt. "OPUSY".

"Na prośbę widzów na platformie vod.teatrSTUDIO.pl będą udostępnione archiwalne koncerty, które odbyły się w ramach wiosennej odsłony OPEN STUDIOS. Wspaniała okazja, aby ponownie usłyszeć polską gwiazdę operową Aleksandrę Kurzak, Szymona Komasę w nowej formie recitalu podyktowaną wydarzeniami ostatnich miesięcy, Mary Komasę w interaktywnym koncercie eksperymentalnym Zbigniewa Bzymka, Andiego Mailleta oraz Marcina Maseckiego, prosto z domu, w swoich niezapomnianych niedzielnych koncertach" - napisała w informacji przesłanej PAP Majka Duczyńska ze STUDIO teatrgalerii.

Wyjaśniła, że na platformie będą sukcesywnie udostępniane spektakle repertuarowe.

"Po raz drugi w tym roku instytucje kultury zostały zamknięte odgórną decyzją rządu z powodu pandemii. Jest to wydarzenie bezprecedensowe. Znaleźliśmy się w stanie wyjątkowym, w którym widzowie nie mogą odwiedzać teatrów ani galerii. Proponujemy rozwiązanie, które pozwoli im utrzymać kontakt ze sztuką" - powiedziała dyrektor artystyczna STUDIO teatrgalerii Natalia Korczakowska, cytowana w przesłanej informacji.

"STUDIO teatrgaleria otwiera platformę VOD, gdzie nasi widzowie będą mieli dostęp do nagrań i streamingów ze spektakli, koncertów, spotkań z artystami związanymi ze STUDIO. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się poszerzyć dostęp do kultury o osoby spoza Warszawy, które do tej pory nie miały możliwości przyjść do naszego teatru" - wyjaśniła.

Korczakowska przypomniała, że "w nawiązaniu do swojej awangardowej tradycji, z Witkacym jako patronem, STUDIO jest przestrzenią wolnej wypowiedzi, a charakterze interdyscyplinarnym". "Stąd różnorodność naszej oferty - przejdźmy razem przez ten trudny czas” - powiedziała.

Duczyńska zapowiedziała, że "29 listopada o godz. 18, 19.30 i 21 prosto z Dużej Sceny Teatru STUDIO odbędzie się streaming trzech koncertów Barbary Kingi Majewskiej i Marcina Maseckiego, pt. +OPUSY+".

"Biorąc za punkt wyjścia partytury, Majewska i Masecki odnajdują w klasycznych dziełach coś bardzo współczesnego: zapis świata wytrąconego ze stabilnej formy, w procesie płynnej przemiany" - czytamy o koncertach.

W ich programie znajdą się, m.in. utwory: Roberta Schumanna, Jana Sebastiana Bacha, Karola Szymanowskiego, Jadwigi Sarneckiej i Mike'a Oldfielda.(PAP)