6 listopada na Scenie Przodownik warszawskiego Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera "Jeziora" Zuzanny Bojdy w reżyserii Darii Kopiec. Planowaną na sobotę premierę przyspieszono o jeden dzień z uwagi na rządowe obostrzenia dotyczące instytucji kultury.

"Ze względu na obostrzenia nałożone przez rząd na instytucje kultury musimy odwołać wszystkie spektakle zaplanowane na 7 do 29 listopada. Premierę Jeziora Zuzanny Bojdy w reż. Darii Kopiec udało nam przenieść się na 6 listopada. Na Scenie Przodownik zobaczymy Helenę Ganjalyan, Lidię Pronobis i Agatę Różycką" - poinformowała w czwartek PAP kierowniczka ds. public relations teatru Weronika Doboszyńska.

Jak wyjaśniła, spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie, jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.

Przedstawienie opowiada o trzech kobietach, które spotykają się nad jeziorem, aby pokonać własne ograniczenia. "Chcą zanurzyć się głębiej niż to dotąd robiły i bijąc rekord świata w nurkowaniu, przekroczyć własne granice. Dlaczego tak bardzo pragną dotrzeć do dna najgłębszego z jezior? Jakie tajemnice chcą ukryć w ciemnej tafli wody?" - czytamy na stronie teatru.

Jak dodano, "Jezioro" jest opowieścią "o sprawdzaniu granic, wytrwałości, o ważnym spotkaniu z samym sobą, ze swoimi lękami i pragnieniami. O tym, jak w tej podróży nie stracić oddechu".

Tekst napisała Zuzanna Bojda. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Tomczyńska. Muzykę skomponował Stefan Wesołowski. Choreografię opracował Jacek Owczarek.

Występują Helena Ganjalyan, Lidia Pronobis i Agata Różycka.

Premiera - 6 listopada o godz. 19 na Scenie Przodownik.

Doboszyńska przypomniała, że Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy ma przygotowany cykl imprez online. "Planowaliśmy wszystko do ostatniej chwili tak, aby być gotowym na przybycie widzów do teatru, jednak nauczeni doświadczeniem ostatnich miesięcy wzięliśmy również pod uwagę to, że wszyscy więcej czasu możemy spędzić w domach i zaplanowaliśmy wydarzenia online" - napisała.

Internetowe propozycje teatru w ramach programu "DramatOn" w listopadzie dostępne są pod adresem: www.teatrdramatyczny.pl/repertuar.