"Odkrywaj Kraków" - pod takim hasłem powstanie internetowa mapa ciekawych, a nieoczywistych miejsc w Krakowie. Jeszcze tylko do połowy listopada można nadsyłać na konkurs krótkie, najwyżej 4-minutowe filmiki o takich zakątkach.

Swoje ulubione miejsca wskazali już krakowscy artyści: aktorka Urszula Grabowska, pisarka Katarzyna Kobylarczyk, poeta Jakub Kornhauser, fotografka Grażyna Makara, pisarz Piotr Marecki, performerka Cecylia Malik, pianiści Joachim Mencel i Marek Szlezer, twórca kolaży Albin Talik i ilustrator, twórca komiksów i artbooków Jakub Woynarowski.

"Nie zdradzamy wyborów artystów, ale dla wielu osób mogą być one zaskoczeniem. Jesteśmy pewni, że każdy ma w Krakowie miejsca, do których lubi wracać i które warte są odkrycia. Choć sytuacja pandemiczna jest bardzo trudna, być może w czasie spaceru w okolicy domu, w drodze do pracy czy sklepu można je uwiecznić na krótkim filmie" – mówi Iwona Haberny z Fundacji Bookowy Dom, która organizuje konkurs.

Filmiki o wybranym, znajdującym się w granicach miasta miejscu należy do 15 listopada przysłać na adres: konkurs@bookowydom.pl

Jury nagradzać będzie oryginalność pomysłu, siłę przekonywania autora i jakość nadesłanych prac. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 listopada.

Autorzy 100 najwyżej ocenionych filmów otrzymają w prezencie unikatowe puzzle "Kod Krakowa". Z autorami pięciu najlepszych podpisane zostaną umowy licencyjne, a ich prace i wytypowane w nich miejsca będą częścią interaktywnej mapy miasta, która w połowie grudnia powinna być dostępna pod adresem www.odkrywajkrakow.pl Po najechaniu kursorem na wybrane miejsce, możliwe będzie zdobycie informacji o nim i obejrzenie filmu z wypowiedzią polecającej je osoby.