Kolejny sezon „The Crown” czy film „Życie przed sobą” z Sophią Loren w roli głównej to tylko niektóre z listopadowych premier Netfilxa. Serwis przygotował wiele ciekawych propozycji mogących umilić niejeden długi wieczór. Poniżej zamieszczamy listę nowości, które będzie można obejrzeć w tym miesiącu.

Miłość i anarchia – 4 listopada

Bohaterką ośmioodcinkowego serialu jest Sofie — pracoholiczka, mężatka i matka dwójki dzieci. Sofie dostaje zadanie zmodernizowania starego wydawnictwa, w którym poznaje młodego informatyka Maxa. Nieoczekiwanie ta dwójka zaczyna ze sobą flirtować i wdaje się w niebezpieczną grę. Sofie i Max w tajemnicy stawiają sobie nawzajem wyzwania, które podważają współczesne wartości. Wszystko zaczyna się niewinnie, jednak gdy wyzwania stają się coraz bardziej brawurowe, ich konsekwencje wymykają się spod kontroli.

Paranormal – 5 listopada

Gdy sceptyczny hematolog zostaje wciągnięty w serię niewyjaśnionych zdarzeń, chcąc nie chcąc, staje się nieformalnym specjalistą od spraw paranormalnych. Wraz ze swoją koleżanką ze studiów Maggie wkraczają w nadprzyrodzony świat i próbują ocalić swoich bliskich przed ogromnym niebezpieczeństwem. Fabuła serialu jest oparta na bestsellerowej serii powieści Ahmeda Khaleda Tawfika o tym samym tytule.

Carmel: Kto zabił Maríę Martę? – 5 listopada

Martwa kobieta w wannie, kałuża krwi obok. Mąż ofiary twierdzi, że to wypadek, ale z sekcji zwłok wynika coś innego. Serial dokumentalny o jednej z najbardziej kontrowersyjnych spraw kryminalnych w historii Argentyny, czyli śmierci Maríi Marty Garcíi Belsunce.

Country-hop – 6 listopada

„Country-hop” opowiada historię piosenkarza country Coffeya Andersona i jego żony Criscilli, tancerki hip-hopowej. Choć jedno z nich wychowało się w mieście, a drugie na prowincji, wspólnie starają się pogodzić swoje sprzeczne poglądy na życie i wychowywanie dzieci, a ich perypetie w Internecie ogląda ponad 50 milionów wiernych fanów. Każdy z półgodzinnych odcinków przybliża widzom wyjątkowe osobowości Andersonów, którzy ze specyficznym poczuciem humoru i rozbrajającą szczerością poznają blaski i cienie życia w wielkim mieście — Los Angeles.

Śmieciarka – 10 listopada

„Trash Truck” to serial animowany produkcji Maksa Keane’a („Dear Basketball”). Hank wychowywał się bez zakazów i nakazów. Jak na sześciolatka ma ogromną wyobraźnię. Ma też najlepszego kumpla — gigantyczną, roztrąbioną ciężarówkę. Przyjaciele codziennie przeżywają małe i duże przygody — to uczą się latać, to znów odwiedzają gabinet stomatologiczny. Producentami wykonawczymi serialu są Glen Keane („Mała syrenka”, „Aladyn”, „Piękna i Bestia”) oraz Gennie Rim („Dear Basketball”), a także Max Keane.

Życie przed sobą – 13 listopada

W nadmorskiej włoskiej miejscowości ocalała z Holokaustu kobieta, Madame Rosa (w tej roli Sophia Loren), przyjmuje pod swój dach 12-letniego Momo, który ją okradł. Ta dwójka samotników zaczyna się troszczyć o siebie nawzajem, a ostatecznie oboje tworzą niekonwencjonalną rodzinę.

Laureatka Oscara, Sophia Loren, w filmie wyreżyserowanym przez jej syna - Edoardo Pontiego. Na motywach powieści Romaina Gary'ego.

The Crown – 15 listopada

Lata 70. XX wieku zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta (Olivia Colman) i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola (Josh O’Connor), który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje nieżonaty. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher (Gillian Anderson). Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer (Emma Corrin), co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

Jesteśmy mistrzami –17 listopada

„Jesteśmy mistrzami” to serial dokumentalny, w którym odkrywamy dziwaczne, nietypowe i zaskakująco inspirujące konkurencje, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Każdy odcinek przedstawia kulisy innych zawodów oraz zdeterminowanych, pełnych pasji i niesamowicie uzdolnionych zawodników, którzy dają z siebie wszystko, by zostać mistrzami swoich własnych wyjątkowych światów. Wśród zaprezentowanych konkurencji znalazły się: toczenie sera, jedzenie chili, fantastyczne fryzury, jo-jo, taniec z psem i wyścig żab. Producentem wykonawczym programu jest Rainn Wilson.

Świąteczne metamorfozy z Panem Gwiazdką – 18 listopada

Benjamin Bradley, lepiej znany jak Pan Gwiazdka, to prawdziwy weteran branży wystroju wnętrz, który nade wszystko kocha święta. Jest to dla niego czas, kiedy poprzez ważne tradycje pokazujemy, że najbardziej liczą się miłość, życie prywatne, rodzina i przyjaciele. W nowym programie Netflix „Świąteczne renowacje z Panem Gwiazdką” możemy zobaczyć, jak Bradley w praktyce wykorzystuje swoją wiedzę i potężną kolekcję świątecznych ozdób. Razem z ekipą swoich wiernych elfów — oraz toną światełek, girland i lamety — pracuje bez wytchnienia, aby przynieść świąteczną radość rodzinom i społecznościom, których domy potrzebują bożonarodzeniowej renowacji. Spotkania z Panem Gwiazdką na pewno będą dla widzów potężnym źródłem inspiracji, dzięki któremu świąteczne tradycje i wystrój ich domów będą w tym roku szczególnie efektowne.

Łączy nas gospel – 20 listopada

Twórcy dokumentu „Łączy nas gospel” odwiedzają rodzinne strony Pharrella Williamsa, gdzie przyglądają się procesowi powstawania jednego z najbardziej inspirujących chórów gospel na świecie. Pastor Ezekiel Williams — wujek Pharrella, a zarazem szanowany w społeczności geniusz muzyczny — wyrusza wraz z grupą wpływowych osób ze świata gospel na poszukiwania nieodkrytych talentów w regionie Hampton Roads w stanie Wirginia. Ponieważ kieruje nimi przekonanie, że różnorodne historie nadadzą ich wspólnemu projektowi głębszego znaczenia, twórcy chóru poszukują ludzi w różnym wieku, ze wszystkich społeczności i ścieżek życia.

Dolly Parton: Cudownych Świąt! – 22 listopada

Zamożna i wredna kobieta, Regina Fuller, powraca do rodzinnego miasteczka po śmierci swojego ojca, aby eksmitować wszystkich i sprzedać ziemię pod budowę centrum handlowego — tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Jednak po wysłuchaniu historii mieszkańców, spotkaniu ze starą miłością i przyjęciu pomocy od prawdziwego anioła Regina zaczyna zmieniać swoje nastawienie. Jest to opowieść o rodzinie, miłości i o tym, jak świąteczny duch małego miasteczka może rozgrzać nawet najzimniejsze serca. Dolly Parton, Christine Baranski, Jenifer Lewis i Treat Williams występują w tym musicalu w reżyserii i choreografii laureatki trzech nagród Emmy i Złotego Globu, Debbie Allen. Ścieżka dźwiękowa zawiera 14 oryginalnych piosenek napisanych i skomponowanych przez Dolly Parton.

Shawn Mendes: In Wonder – 23 listopada

Film „Shawn Mendes: In Wonder” śledzi podróż Shawna Mendesa, który próbuje na nowo odkryć siebie po tym, jak fizyczne i emocjonalne wyzwania związane z wielką sławą oraz ostatnia światowa trasa koncertowa popchnęły go w kierunku osobistego i muzycznego rozrachunku. Dokument jest szczerym spojrzeniem na autora piosenek i wykonawcę zmagającego się z presją sławy i emocjonalnymi skutkami dorastania na oczach świata. Film koncentruje się na ostatnich latach, kiedy piosenkarz zdobył wielką popularność, i oferuje bezprecedensowy wgląd w życie prywatne Mendesa zarówno w domu, jak i w podróży po Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Azji i Australii, i zawiera mnóstwo nagrań archiwalnych z okresu, gdy z przedwcześnie dojrzałego trubadura zmieniał się w gwiazdę światowego formatu.

Pamiętnik dla mojego syna – 24 listopada

Gdy María „Marie” Vázquez dowiaduje się, że cierpi na śmiertelną chorobę, postanawia stawić czoła losowi w jedyny znany sobie sposób — używa bliskich sobie emocji i sarkastycznego humoru. Poświęca mnóstwo czasu na pisanie książki dla swojego czteroletniego syna, Tomy’ego, licząc, że dzięki temu obraz matki zostanie z nim na zawsze. María opisuje swoje doświadczenia w mediach społecznościowych, a niezwykły styl pisarski i pasjonująca historia jej życia sprawiają, że zyskuje wielką popularność. W ostatnich dniach, stanowiących pełną sprzecznych uczuć celebrację życia, jest przy niej ukochany mąż Federico i najbliżsi przyjaciele.

Elegia dla bidoków – 24 listopada

J.D. Vance (Gabriel Basso), były żołnierz Marines z południowego Ohio, a obecnie student Szkoły Prawa na Uniwersytecie Yale, jest bliski zdobycia wymarzonej pracy. Nagły kryzys rodzinny zmusza go jednak do powrotu do domu, o którym starał się zapomnieć. J.D. musi na nowo ułożyć sobie relacje ze swoją niełatwą rodziną, w tym ze zmagającą się z uzależnieniem matką Bev (Amy Adams). Wspominając swoją babkę Mamaw (Glenn Close), twardą i mądrą kobietę, która go wychowała, J.D. stopniowo zaczyna odkrywać i doceniać wpływ, jaki rodzina wywarła na jego życie.

„ELEGIA DLA BIDOKÓW” to ekranizacja wspomnień J.D. Vance’a, które były numerem jeden na liście bestsellerów New York Timesa. Film jest poruszającą opowieścią o rodzinie, która stara się przetrwać pomimo przeciwności losu. To historia zmagań i triumfów trzech barwnych pokoleń, które odcisnęły niezatarte piętno na życiu głównego bohatera. Reżyseria: nagrodzony Oscarem Ron Howard. Produkcja: laureat Oscara Brian Grazer.

Kronika świąteczna: Część druga – 25 listopada

Minęły dwa lata, odkąd rodzeństwo Kate (Darby Camp) i Teddy Pierce (Judah Lewis) uratowało Święta Bożego Narodzenia. Od tamtej pory dużo się zmieniło. Kate wyrosła na cyniczną nastolatkę, która z niechęcią spędza święta w Cancún z nowym chłopakiem swojej matki i jego synem Jackiem (Jahzir Bruno). Dziewczyna nie jest w stanie zaakceptować nowej wersji swojej rodziny i postanawia uciec. Kiedy jednak tajemniczy, władający magią psotnik grozi zniszczeniem Bieguna Północnego i zlikwidowaniem świąt raz na zawsze, Kate i Jack nieoczekiwanie zostają wciągnięci w nową przygodę ze Świętym Mikołajem (Kurt Russell). „Kronika świąteczna: Część druga” to ciepły film przygodowy dla całej rodziny, pełen humoru i świątecznego ducha. Scenariusz i reżyseria Chris Columbus („Kevin sam w domu”, filmy „Harry Potter”). W obsadzie znalazła się również Goldie Hawn.

Virgin River – 27 listopada

Melinda Monroe (Alexandra Breckenridge) wraca do Virgin River i kliniki Doca. Uświadamia sobie, że aby cieszyć się życiem w nowym miejscu, musi najpierw uwolnić się od ciążącego jej bólu przeszłości. W serialu występują także Martin Henderson, Tim Matheson, Annette O’Toole, Lauren Hammersley, Colin Lawrence, Grayson Gurnsey i Sarah Dugdale.

Hot Chocolate Nutcracker: Taneczne marzenia– 27 listopada

Film „Hot Chocolate Nutcracker: Taneczne marzenia” wytwórni Shondaland opowiada o nagradzanej artystce Debbie Allen i szkolonej przez nią grupie młodych tancerzy, którzy przygotowują się do występu w corocznym balecie świątecznym „Hot Chocolate Nutcracker”.