7-9 października w Gdyni, Warszawie oraz Wrocławiu Katie Melua miała przedpremierowo zaprezentować fanom z Polski swój najnowszy album. Koncerty musiały jednak zostać odwołane z powodu pandemii koronawirusa.

Odwołane koncerty miały odbyć się: 7 października w Gdyni (Hala Gdynia), 8 października w Warszawie (Torwar) oraz 9 października we Wrocławiu (Hala Orbita).

Powodem odwołania wydarzenia jest rozwój sytuacji epidemiologicznej, ostatnie komunikaty władz, a przede wszystkim zakwalifikowanie Gdyni do żółtej strefy, co uniemożliwia przeprowadzanie imprez zbiorowych w tym mieście.

Co więcej, władze Wielkiej Brytanii umieściły Polskę na liście krajów, przyjezdni z których muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Sama Katie zwróciła się do fanów, wyrażając żal z takiego obrotu sytuacji:

"Drodzy przyjaciele, z ciężkim sercem informuję, że nasz występ w Polsce w przyszłym tygodniu został odwołany z powodu rządowych restrykcji. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy tego koncertu, planowaliśmy wyjechać w przyszły wtorek i spędzić niemal cały dzień w busie, by móc później zobaczyć się z Wami. Wszytko było gotowe, nie tak miało być. Jesteśmy załamani. Uważajcie na siebie. Katie.X."

Została uruchomiona procedura zwrotów biletów. Organizatorzy proszą o zastosowanie się do wytycznych ustalonych przez serwisy biletowe: EVENTIM.PL oraz BILETY.FM. Zwroty będą realizowane w ciągu 180 dni od daty odwołania koncertu.