Media

Co w planach repertuarowych?

MAREK MODZELEWSKI. „WSTYD

Reżyseria: Wojciech Malajkat
Spektakle: 1,2,3,4,10 i 11 października, g.19.00

Dzień ślubu i wesela, a pana młodego wciąż brak… Wstyd…

Wyraz ma 162 synonimy: wśród nich skandal, dyshonor, szok i nade wszystko „ obciach” … Ze wszystkimi barwami wstydu zmierzą się dwie pary teściów a także Widz.

Wyśmiewamy, wartościujemy, osądzamy, a kto z nas może „…pierwszy rzucić kamieniem?”

Obsada: Iza Kuna, Agnieszka Suchora, Mariusz Jakus oraz Jacek Braciak, który za rolę Andrzeja otrzymał Nagrodę Miesięcznika "Teatr" za najlepszą kreację aktorską sezonu 2019/2020.

TORBEN BETTS. „KUCHNIA CAROLINE

Reżyseria: Jarosław Tumidajski
Spektakle: 9,10,11,30,31 października, g.19.00

Na scenie Caroline (Monika Krzywkowska) – gwiazda programów telewizyjnych z milionową oglądalnością, autorka bestsellerów w niebotycznych nakładach i jej otoczenie… postacie tragikomedii w ŚWIATŁACH wyczarowanego studia telewizyjnego i w CIENIU życia bez kamer. Sześć portretów psychologicznych i prawda „najprawdziwsza” o kosztach i sensie wielkich sukcesów.

Media

GERALD SIBLEYRAS. „TANIEC ALBATROSA

Reżyseria: Maciej Englert
Spektakle: 14 i 15 października , g.19.00

„Ich czworo” w kryzysie wieku średniego. Komedia z obrazkami z życia dzisiejszego inteligenta zagubionego w meandrach poprawności politycznej i modnych „imperatywów” wiecznej młodości. Weekend pełen przezabawnych komplikacji, zaskakujących sytuacji; portrety ludzi, którym pory życia pomyliły się tak, jak – nie przymierzając - pory roku.
Lato i jesień z wiosną, a zimy… ma w ogóle nie być.

Obsada: Agnieszka Pilaszewska, Ewa Porębska, Leon Charewicz, Andrzej Zieliński.

Media

WIKTOR SZENDEROWICZ. „LUDZIE I ANIOŁY

Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Spektakle:
17 i 18 października, g.19.00

Moskwa współczesna. Późną nocą dom biznesmena Paszkina (Sławomir Orzechowski) nachodzi „Niejaki Stroncyłow” (Andrzej Zieliński) z propozycją nie do odrzucenia i nie do przyjęcia. Okazuje się, że życiorys Paszkina jest prześwietlony do przezroczystości, a intruz skłania go do szczególnej podróży w świat, a nawet … dalej. I jak upadłe biuro turystyczne nie gwarantuje powrotu.
Stroncyłow - też upadły - jako spauperyzowany anioł wykonuje zlecenia Szefa, który rozczarowany człowiekiem uważa, że już szkoda fatygi… Znakomita komedia...i mądra.
Spektakle 17 i 18 października, g. 19.00

CAT DELANEY. „LEPIEJ JUŻ BYŁO… (Welfarewell)"

Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Spektakle: 24,25 października, g.19.15

Marta Lipińska w roli czarującej Esmeraldy Quipp, byłej aktorki szekspirowskiej, która trudne dojrzałe lata chce przeżyć mocno i niezwykle , w czym wspiera ją poczucie humoru, optymizm i odwaga. Sztuka muśnięta urokiem komedii gangsterskich.

W trosce o bezpieczeństwo widzów i pracowników teatry podporządkowują się zasadom karencji sanitarnej wprowadzonej na czas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, Teatr prosi widzów o zapoznanie się z zasadami przebywania na widowni dostępnymi na stronie www.wspolczesny.pl