Spotkania z beneficjentami funduszy UE, wycieczki po regionie i koncerty złożą się na tegoroczny program Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Łódzkiem. Organizowane w regionie po raz 7. wydarzenie, które rozpoczęło się w piątek i potrwa do niedzieli, po raz pierwszy odbędzie się online.

Jak poinformował marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber Dni Otwarte Funduszy Europejskich - największe wydarzenie związane z Funduszami Europejskimi w Polsce - w tym roku organizowane są w wersji online. Od 25 do 27 września na stronie www.dniotwarte.eu będzie można oglądać programy na żywo, wziąć udział w koncertach, warsztatach i konkursach z nagrodami.

Dla mieszkańców regionu dni są przede wszystkim okazją do zapoznania się z projektami zrealizowanymi w Łódzkiem z unijnym wsparciem. Dlatego urząd marszałkowski przygotował wirtualne spotkania z beneficjentami, którzy otrzymali pomoc z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Organizatorzy zapowiadają, że w wirtualnej wersji wydarzenia nie zabraknie praktycznych informacji i ciekawostek, m.in. Pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi opowiedzą, jak dobierać strój stosownie do okazji, np. wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół w Rawie Mazowieckiej przygotują pyszne, zdrowe i kolorowe smoothie, a przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z Warty i Janiszewic zaproszą na warsztaty kulinarne, na których oprócz tradycyjnych prażoków czy klusek żelaznych przygotowane zostaną potrawy wegetariańskie i wegańskie.

Nie wychodząc z domu - na ekranie komputera - będzie można odwiedzić m.in. Zoo Safari w Borysewie, gdzie mieszka ponad 90 gatunków zwierząt, Termy Uniejów, które stały się rozpoznawalne w całej Polsce, a na koniec zajrzeć do Bełchatowa i zwiedzić pierwszą w kraju multimedialną ekspozycję o węglu w PGE Giganty Mocy.

W sobotę można będzie wziąć udział w koncercie online, transmitowanym z Łódzkiego Domu Kultury, gdzie wystąpi znany łódzki raper O.S.T.R. Następnego dnia w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbędą się koncerty Marcina Maciejczaka oraz Queen Symfonicznie – do zobaczenia online od godz. 18.30.

Dodatkowo do niedzieli na profilu Facebook "Zmieniamy Łódzkie", również w ramach konkursów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.