Pod koniec września, po półrocznej przerwie, Opera Wrocławska ponownie otworzy się dla publiczności. Sezon zainauguruje cykl pięciu koncertów galowych z udziałem dziesięciorga śpiewaków – zarówno uznanych gwiazd, jak i młodych artystów.

Od połowy lipca Opera Wrocławska ma nową dyrekcję. Instytucją kieruje Halina Ołdakowska, stanowisko dyrektora artystycznego objął baryton Mariusz Kwiecień, a dyrygent Bassem Akiki piastuje funkcję dyrektora muzycznego.

„Po kilku miesiącach wymuszonej przerwy ruszamy z nowym sezonem artystycznym w Operze Wrocławskiej. Na przełomie września i października na deskach naszego teatru zobaczymy wspaniałe gwiazdy w przepięknej gali operowej, zapowiadającej pierwszy sezon nowej dyrekcji” – powiedziała Halina Ołdakowska.

Podczas gali usłyszeć będzie można najsłynniejsze i jedne z najpiękniejszych arii i duetów operowych. Nie zabraknie romantycznych arii z opery "Samson i Dalila" Camille’a Saint-Saens’a czy z opery "Manon" Jules’a Masseneta. Podczas galowego wieczoru publiczność wysłucha także wiele fragmentów z dzieł Giuseppe Verdiego. Koncert będzie również okazją do wysłuchania fragmentów z "Carmen" Georgesa Bizeta oraz "Halki" Stanisława Moniuszki.

„Zaprezentujemy koncert, w którym usłyszymy dziesięcioro wspaniałych artystów z Polski i ze świata. Wystąpią gwiazdy Metropolitan Opera i Royal Opera House - Lianna Haroutounian, Charles Castronovo, Małgorzata Walewska i Arnold Rutkowski. Obok gwiazd zaprezentują się młodzi artyści, jak Piotr Buszewski, młody tenor, którego światowa kariera nabiera rozpędu, i Szymon Mechliński, mogący poszczycić się pięknym barytonem dramatycznym” – zapowiedział Mariusz Kwiecień, dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej.

Mechliński wykona arię Arcykapłana z opery „Raymund książę litewski” Franciszka Mireckiego. W roli Carmen wystąpi Monika Ledzion, arię Halki zaśpiewa Joanna Zawartko z Wrocławia, a Remigiusz Łukomski zaprezentuje się w ariach z "Cyrulika sewilskiego" i "Strasznego dworu". Usłyszeć będzie można także Ekaterinę Siurinę.

Jak podkreśla nowa dyrektor, zaplanowane na przełom września i października koncerty galowe to przedsmak tego, co zaprezentuje opera widzom w kolejnych miesiącach.

Koncerty galowe zaplanowane są na 25, 27 i 29 września oraz 1 i 3 października.