Wieloletni redaktor miesięcznika "Teatr", w latach 2005-20 redaktor TVP Kultura, teatrolog i krytyk teatralny - Wojciech Majcherek został nowym kierownikiem literackim Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

"Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu stanowisko kierownika literackiego w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy obejmuje teatrolog, krytyk teatralny Wojciech Majcherek" - poinformowała we wtorek PAP kierowniczka ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.

Wojciech Majcherek urodził się w 1967 r. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W latach 1990-2005 był redaktorem miesięcznika "Teatr"(od 1992 r. - sekretarzem redakcji). Od 1997 r. do 2016 wykładał na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2005-20 pracował dla TVP Kultura (był redaktorem ok. 50 rejestracji i transmisji przedstawień teatralnych).

Przez ostatnie dwa lata pracował jako recenzent teatralny portalu Onet. Prowadzi bloga "Nie tylko o teatrze" na wortalu Dziennik Teatralny i na stronie www.majcherek.waw.pl.

Jest kuratorem w Teatrze Starym w Lublinie. Był selekcjonerem szeregu festiwali, m.in. Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach oraz Konfrontacji Teatralnych w Lublinie. Pełnił obowiązki kuratora 36. i 37. Warszawskich Spotkań Teatralnych.

W stołecznym Teatrze Dramatycznym, w ramach projektu edukacyjno-teatralnego, prowadzi dyskusje poświęcone klasycznej i współczesnej dramaturgii, jest też współautorem projektu jubileuszowego "Mój Dramatyczny".