Wrzesień 2020 będzie dla fanów Netflixa miesiącem ciekawych premier. Świetnie zapowiadający się serial „Ratched” czy wyczekiwany film „Może pora z tym skończyć” w reżyserii Charliego Kaufmana to tylko dwie z wielu perełek przygotowanych przez serwis. Poniżej zamieszczamy listę tytułów, na które warto zwrócić uwagę w nadchodzącym miesiącu.

4 września – „Może pora z tym skończyć” (film)

Mimo wątpliwości co do swojego związku młoda kobieta (Jessie Buckley) wyjeżdża ze swoim nowym chłopakiem (Jesse Plemons) na jego rodzinną farmę, na której zostaje uwięziona z powodu śnieżycy w towarzystwie matki (Toni Collette) i ojca (David Thewlis) Jake’a. Pobyt ten sprawia, że kobieta zaczyna kwestionować wszystko, co dotąd sądziła na temat siebie, swojego chłopaka i wielu innych rzeczy. Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Może pora z tym skończyć” jest nagrodzony Oscarem Charlie Kaufman („Zakochany bez pamięci”). Na podstawie bestsellerowej powieści Iaina Reida o tym samym tytule.

4 września – „Rozłąka” (serial)

Producent wykonawczy Jason Katims przedstawia serial Netflix „Rozłąka” — nakręcony z rozmachem wzruszający dramat o nadziei, człowieczeństwie i poświęceniach, jakie trzeba ponieść, by osiągnąć to, co wydaje się niemożliwe. Amerykańska astronautka Emma Green (Hilary Swank) dołącza do niebezpiecznej wyprawy na Marsa jako dowódca międzynarodowej załogi. Na Ziemi zostawia męża (Josh Charles) i nastoletnią córkę (Talitha Bateman), którzy akurat bardzo jej potrzebują. Podróż w kosmos staje się coraz bardziej wymagająca, a relacje między członkami załogi i ich rodzinami — coraz bardziej skomplikowane. „Rozłąka” to opowieść o tym, że czasami, aby sięgnąć gwiazd, trzeba zapomnieć o życiu. Twórcą serialu jest Andrew Hinderaker, zaś funkcje producentów wykonawczych pełnią showrunnerka Jessica Goldberg, Jason Katims, Matt Reeves, Andrew Hinderaker, Edward Zwick, Hilary Swank, Adam Kassan i Jeni Mulein.

11 września – The Dutchess (serial)

Katherine Ryan będzie producentką wykonawczą, scenarzystką i odtwórczynią głównej roli w swoim debiutanckim serialu fabularnym „The Duchess”. Opowiada on o nieco destrukcyjnej londyńskiej samotnej matce, która musi podjąć szereg trudnych decyzji. Przede wszystkim zastanawia się, czy powinna zdecydować się na drugie dziecko ze swoim największym wrogiem — ojcem swojej ukochanej córki, Olive. Czy z dwóch porażek może narodzić się sukces?

18 września – „Ratched” (serial)

„Ratched” to trzymający w napięciu serial Ryana Murphy’ego i Iana Brennana opowiadający historię Mildred Ratched, pielęgniarki ze szpitala psychiatrycznego. W 1947 roku Mildred przybywa do Północnej Kalifornii w poszukiwaniu pracy w najlepszym szpitalu psychiatrycznym, gdzie przeprowadza się nowe i niepokojące eksperymenty na ludzkim umyśle. Wówczas wydaje się, że Mildred ma cechy idealnej pielęgniarki, jednak w miarę, jak wsiąka w system opieki na chorymi psychicznie pacjentami i poznaje ludzi, którzy do niego należą, przez jej wymuskany styl zaczyna przezierać tlący się w niej od dawna mrok. Okazuje się, że nikt nie rodzi się potworem — potworem można się stać.
Inspiracją do stworzenia „Ratched” była słynna, zapadająca w pamięć postać siostry Ratched z „Lotu nad kukułczym gniazdem”. Scenariusz serialu napisał Evan Romansky. W rolach głównych występują: Sarah Paulson jako Mildred Ratched, Cynthia Nixon jako Gwendolyn Briggs, Judy Davis jako siostra Betsy Bucket, Sharon Stone jako Lenore Osgood, Jon Jon Briones jako doktor Richard Hanover, Finn Wittrock jako Edmund Tolleson, Charlie Carver jako Huck, Alice Englert jako Dolly, Amanda Plummer jako Louise, Corey Stoll jako Charles Wainwright, Sophie Okonedo jako Charlotte i Vincent D’Onofrio jako gubernator George Wilburn. Za produkcję wykonawczą serialu odpowiadają: Ryan Murphy, Ian Brennan, Sarah Paulson, Alexis Martin Woodall, Aleen Keshishian, Jacob Epstein, Jennifer Salt, Margaret Riley, Michael Douglas, Robert Mitas oraz Tim Minear.

16 września – „Diabeł wcielony” (film)

Trzymająca w napięciu gotycka opowieść o przesiąkniętych złem ludziach otaczających młodego mężczyznę (Tom Holland), który próbuje chronić bliskich. Adaptacja wielokrotnie nagradzanej powieści Donalda Raya Pollocka. W rolach głównych: Tom Holland,Bill Skarsgård, Riley Keough, Robert Pattinson, Sebastian Stan, Tom Holland.

17 września – „Słowa Pożegnania” (serial)

Śmierć jest przygnębiająca, ale czy pogrzeby też muszą takie być? Kiedy mąż Karli Fazius (Anke Engelke) niespodziewanie umiera po 25 latach małżeństwa, jej świat rozpada się na kawałki. Jednak ku wielkiemu zdziwieniu rodziny kobieta znajduje w sobie energię i nowe powołanie: postanawia zająć się zawodowo wygłaszaniem mów pogrzebowych. Próbując odzyskać radość życia, towarzyszy innym żałobnikom, łamiąc praktycznie wszystkie zasady obowiązujące w biznesie pogrzebowym, co jest mocno nie w smak działającemu w tej branży przedsiębiorcy Andreasowi Borowskiemu (Thorsten Merten). Jednocześnie próbuje uporać się z własną stratą, przez co jej własna rodzina pogrąża się w chaosie. W 6 odcinkach zobaczymy różne odsłony problemu żałoby, śmierci i powrotu do codziennego życia: czasem zabawne, czasem smutne, za to zawsze ze szczyptą absurdu. Nieważne, co ludzie gadają: śmierć nie ma ostatniego słowa!

23 września – Enola Holmes (film)

Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes (Millie Bobby Brown) odkrywa, że jej matka (Helena Bonham Carter) opuściła dom. Kobieta pozostawiła po sobie dziwaczne podarunki, lecz żadnych wskazówek dotyczących powodu swojego zniknięcia ani obecnego miejsca pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka (Henry Cavill) i Mycrofta (Sam Claflin), którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla „młodych dam”. Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda (Louis Partridge). Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości. Oparty na uwielbianej przez czytelników serii powieści autorstwa Nancy Springer film „ENOLA HOLMES” to emocjonujący kryminał przygodowy, w którym znany na całym świecie detektyw stawia czoła przeciwnikowi, z jakim jeszcze nie miał do czynienia — swojej nastoletniej siostrze. Gra się rozpoczęła.