Wybitna śpiewaczka Ewa Demarczyk spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, dokładna data pogrzebu jest jeszcze ustalana, ale przypadnie prawdopodobnie między 26 a 28 sierpnia.
Reklama

Informacje te przekazał w środę PAP dyrektor impresariatu Piwnicy pod Baranami Bogdan Micek. Dodał, że uroczystość będzie miała prawdopodobnie charakter świecki. Artystka spocznie w „starej” części Alei Zasłużonych, niedaleko innych artystów piwnicznych, m.in. Marka Grechuty, Piotra Skrzyneckiego, Mieczysława Święcickiego.

Ewa Demarczyk, zwana „Czarnym Aniołem” polskiej piosenki, była jedną z najwybitniejszych polskich osobowości scenicznych. Zmarła 14 sierpnia w Krakowie, w wieku 79 lat. Popularność przyniosły jej utwory takie, jak m.in. "Karuzela z Madonnami", "Rebeka" i "Grande Valse Brillante".

W latach 60. i na początku lat 70. Demarczyk była gwiazdą krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Od 1985 r. do 2000 r. prowadziła w Krakowie Teatr Muzyki i Poezji, nazywany Teatrem Ewy Demarczyk. Powoli wycofywała się z życia publicznego, nie udzielała wywiadów. Ostatni koncert Demarczyk odbył się 8 listopada 1999 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu.(PAP)