22 czerwca rozpocznie się 3. edycja festiwalu łączącego światy literatów i filmowców - Film the Book. Wydarzenia będą prezentowane na Facebooku i kanale YouTube Mazovia Warsaw Film Commission. Impreza potrwa do 3 lipca br.

"Ze względu na epidemię tegoroczna edycja Film the Book przenosi się do sieci. Producenci, reżyserzy i scenarzyści, którzy szukają materiałów na adaptacje, między 22 czerwca a 3 lipca będą mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz tytułami, które dopiero czekają na swoje premiery" - poinformowała PAP Ada Bogdziewicz z Mazovia Warsaw Film Commission.

Jak wyjaśniła, od 22 do 30 czerwca publikowane będą pitchingi, natomiast od 1 do 3 lipca będą miały miejsce prezentacje książek z części marketowej. Ostatniego dnia wydarzenia do sieci trafi katalog Film the Book, który będzie zawierał pełen pakiet informacji na temat zaprezentowanych książek oraz bezpośrednie kontakty do osób i wydawnictw posiadających prawa do ekranizacji tytułów.

Selekcji książek na tegoroczną edycję Film the Book dokonali: Justyna Sobolewska, Agnieszka Wasiak, Błażej Hrapkowicz oraz organizatorki wydarzenia - Anna Spisz i Ada Bogdziewicz. Łącznie zaprezentowanych zostanie 18 książek - biografie, thrillery, horrory, komedie, książki psychologiczne, obyczajowe, młodzieżowe, historyczne i przygodowe.

Swoje tytuły przedstawią, m.in. Marginesy, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Wydawnictwo Literackie, Czarne, Znak, Noir sur Blanc, Rebis, W.A.B., Czarna Owca i Prószyński i S-ka.

"Film the Book jest wydarzeniem, które od 3 lat łączy filmowców z literatami i zachęca do rozmów nie tylko o książkach prezentowanych w ramach wydarzenia, ale też wszystkich innych posiadających potencjał filmowy" - napisała Bogdziewicz.

Mazovia Warsaw Film Commission działa w ramach Mazowieckiego Instytutu Kultury. Partnerami Film the Book są Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.