"Mniej niż zero" to singiel promujący drugi album Marcina Januszkiewicza, zatytułowany "Perfect Lady Pank". Premiera zaplanowana jest na jesień 2020 roku.

Po pozytywnie przyjętym debiutanckim krążku "Osiecka po męsku", Januszkiewicz chce kontynuować obrany kierunek wysoko postawionej artystycznej poprzeczki i własnymi, zupełnie nieoczywistymi aranżacjami mniej lub bardziej znanych piosenek legendarnych zespołów Perfect i Lady Pank, podzielić się tym, co według niego jest w sztuce najcenniejsze - swoim punktem widzenia.

Jak dzisiaj wygląda Polska opowiadana właśnie tymi tekstami? Jak bardzo odbiega od rzeczywistości lat 80.? Ile w nas prawdy, a ile strachu przed prawdą? A ile gniewu, niezgody, ile rozczarowania i nadziei na łut szczęścia? I czy to szczęście zależy od tego, jak sobie ten świat dokoła nas urządzamy, jak na niego patrzymy? Choćby dla próby odpowiedzi dla tych kilku pytań repertuar Perfectu i Lady Pank wart jest ponownego przewertowania.

„Mniej niż zero” w wykonaniu Marcina Januszkiewicza z pewnością jest wciąż przestrogą przed wchodzeniem w dorosłość, a być może po raz kolejny zyska wymiar polityczny.

- Nikt dzisiaj nie pisze już takich piosenek. Aktualnie mamy w naszym kraju wielu wspaniałych, zdolnych wykonawców, producentów, autorów muzyki i słów, wielu specjalistów od hitów. Ale takich ponadczasowych kompozycji, a przede wszystkim takich Tekstów przed duże T nikt już dzisiaj nie tworzy. - mówi Marcin Januszkiewicz.