Wiadomość o śmierci Wojciecha Fiwka przekazała łódzka Wytwórnia Filmów Oświatowych (WFO), z którą przez wiele lat związany był reżyser.

Fiwek od lat 50. ubiegłego wieku pracował w tej insytyucji jako asystent reżysera i operatora. W latach 1956–1959 studiował zaocznie na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. W łódzkiej Oświatówce zrealizował swój debiut w 1954 roku, a potem jeszcze ponad 30 filmów dokumentalnych.

Jak przypomniała na swojej stronie WFO, jako reżyser takich obrazów jak m.in. "Ewa+Ewa", "Jeśli serce masz bijące", czy seriali "Gruby" i kochanych przez wszystkich "Siedmiu stron świata" Fiwek udowodnił, że w Wytwórni Filmów Oświatowych można było realizować nie tylko dokumenty, ale też fabuły.

W grudniu ubiegłego roku, podczas jubileuszu 70-lecia Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, twórca został odznaczony złotym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Uroczystości pogrzebowe Wojciecha Fiwka odbędą się w czwartek o godz. 12.00 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Dołach w Łodzi.